بازار واردات تجهیزات پزشکی 2 برابر تولید داخل/گلایه وزیر بهداشت از بیمه‌ها

0

وزیر بهداشت ضمن نارضایتی از سهم بازار داخلی تجهیزات پزشکی از تاخیر در پرداخت بیمه‌ها گلایه کرد.

وی افزود: این نمایشگاه در اهمیت تجهیزات پزشکی و ارائه خدمات تضمین شده به بیماران و مردم بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که باعث بهتر شدن عملکرد نیروی انسانی نیز می شود.

هاشمی تصریح کرد: امیدواریم همچنان که تاکنون این موضوع مورد اهمیت بوده از این به بعد هم بهترین قدمها را در حوزه تجهیزات و دارو به مردم ارائه دهیم و سلامت مردم را تضمین کنیم، تلاش زیادی می‌شود که در بخش خصوصی به امکانی دست یابیم که واردات از خارج کمتر شود اما در حال حاضر متاسفانه دوبرابر تولید است.

وی گفت: حدود 500 شرکت وارداتی داریم که  برخی از آنها فقط اسم‌شان شرکت است و محتوایی ندارند و در مقابل 400 شرکت داخلی داریم که  کیفیت تولید آنها به 80 کمپانی می‌رسد، بازار خوبی برای تجهیزات وجود دارد چرا که علاوه بر 570 بیمارستان دانشگاهی و دولتی بیمارستانهای خصوصی هم متقاضی این محصولات هستند.

وزیر بهداشت افزود: نقطه مشترک ما و تولیدکنندگان تضمین سلامت مردم است و ما باید از کالایی حمایت کنیم که تضمین کننده سلامت مردم باشد.

وی تصریح کرد: وقتی از اقتصاد مقاومتی حرف می‌زنیم باید در عمل این باور ظهور و بروز کند مردم از ما انتظار دارند که در زمان نیاز به خدمات سلامت ما در کمترین زمان بهتری ابزار را در اختیارشان بگذاریم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید