بازار 39هزار میلیارد تومانی محتوای دیجیتال و 20 میلیون گیمر در ایران

0

گیگر:

رئيس مركز فناوري‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از حضور ۲۰ ميليون گيمر در ايران و بازار ۳۹ هزار ميليارد توماني توليد و فروش محتواي ديجيتال خبر داد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از جوان، مراسم اختتاميه نخستين جشنواره توليد محتواي ديجيتال ايران، صبح دوشنبه ۱۵ شهريور با حضور علي جنتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد. 

در اين مراسم، سيدمرتضي موسويان، رئيس مركز فناوري‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در سخناني با اشاره به تفاهم اين وزارتخانه و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري مبني‌بر تبديل ۳۰ مجتمع فرهنگي ديجيتال به مراكز شتاب‌دهنده، آمارهاي جالبي از وضعيت ضريب نفوذ فناوري ديجيتال و تلفن همراه در ايران و جهان ارائه كرد. 

موسويان ضريب نفوذ شبكه موبايل در دنيا را ۹۵ درصد جمعيت جهان اعلام كرد و گفت: نسل سوم شبكه‌هاي تلفن همراه با ضريب نفود ۸۴ درصد در دنيا مشغول به فعاليت است و نسل چهارم (LTE) در سه سال اخير ۴ ميليارد نفر از مردم جهان را تحت پوشش خود قرار داده است. 
وي همچنين افزود: آمارها نشان داده در ايران بين ۵۱ تا ۷۵ درصد جمعيت آفلاين هستند همچنين در انتهاي سال ۲۰۱۶، 3/9 ميليارد نفر از مردم جهان به صورت آفلاين زندگي مي‌كنند كه از اين ميزان در امريكا و كشورهاي CLS يك سوم جمعيت، در آفريقا ۷۵ درصد، در اروپا ۲۱ درصد و در آسيا و اقيانوسيه ۵۷ درصد را شامل مي‌شود. موسويان همچنين گفت: در خاورميانه ايران با ۴۵ درصد ضريب نفوذ اينترنت، بالاترين تعداد كاربران اينترنت را داراست به طوري كه ضريب نفوذ اينترنت در ايران به ۸۲ درصد مي‌رسد و ۴۳‌ميليون نفر مشترك استفاده از شبكه اينترنت در ايران هست در عين حال در ايران ۴۰ ميليون نفر از گوشي‌هاي تلفن همراه استفاده مي‌كنند. 

به گفته رئيس مركز فناوري‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ۵۳ درصد مردم ايران عضو يك شبكه اجتماعي اينترنتي هستند كه ۷۲ درصد آنها بين ۱۸ تا ۲۹ سال سن دارند و به طور ميانگين روزانه ۵ تا ۸ ساعت در فضاي مجازي وقت صرف مي‌كنند، همچنين در ايران ۲۰ ميليون گيمر وجود دارد كه 14/6 ميليارد/ساعت صرف بازي رايانه‌اي مي‌كنند. 

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید