بازخوانی/ حبیب: جمهوری اسلامی با هنر مخالف نیست، با ابتذال مخالف است

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بخش هایی از مصاحبه مرحوم حبیب محبیان با روزنامه «راه مردم» پس از بازگشت به ایران، به این شرح است:

– اوایل انقلاب احساس این بود كه فضای مناسبی برای اجرای موسیقی میسر نیست من هم با شدت علاقه ای كه به كار آهنگ سازی و خواندن داشتم تصمیم به رفتن گرفتم اما باید به جرات بگویم كه متأسفانه آن مدینه فاضله خیالی، 15 سال مرا از علایقم یعنی موسیقی دور و خانه نشین کرد.

– حاكمیت نظام با هنر و موسیقی مخالف نیست بلكه با ابتذال و دور شدن از فرهنگ مردم مخالف است.

 

– باور كنید ایران به یك قدرت بلا منازع تبدیل شده است. این باعث فخر ایرانیان است.

– متأسفانه هر چند وقت یكبار متوجه می شدم كه فلان خواننده بعد از كسب شهرت در ایران، از كشور خارج شده و به كشورهای دیگر و شبكه های ماهواره ای پناه می برند. من برگشتم تا به آنهایی كه سودای رفتن دارند ثابت كنم كه آنجا خبری نیست هیچ كجای دنیا كشور خود آدم نمی شود.

– من هیچگاه به دنبال ابتذال نبوده ام حتی قبل از انقلاب در طول این سی سال هم تلاش كرده ام هیچگاه از معیارهای اصولی موسیقی كلاسیك و فاخر و فرهنگ اصیل ایرانی خارج نشوم بنظرم همیشه نحوه فعالیت من با بقیه متمایز بوده.

– شما سابقه كارهای من را ملاحظه كنید. من همیشه و در هر حالتی با عقاید و باورهای خودم زندگی كردم . من این حرف را برای اینكه به ایران آمدم نمی زنم بلكه در طول این سی سال گذشته كارنامه ام كاملا واضح و روشن است.

– وقتی كه طی سال های قبل آثاری در مورد رزمندگان، امام علی (ع)، عید غدیر و چندین قطعه مذهبی دیگر كه خواندم، در ایران نبودم كه گفته شود بخاطر اینكه تأییدی بگیرم، آنها را اجرا كرده ام

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید