بازداشت مدیر شرکت دولتی نفت “پاکستان” به اتهام فساد مالی

0

خبرگزاری میزان – اداره تحقیقات فدرال پاکستان، مدیر شرکت دولتی نفت این کشور (پی اس او) را به اتهام فساد مالی در دوره کاری‌اش بازداشت کرد.

بازداشت مدیر شرکت دولتی نفت به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “نوید عالم زبیری” مدیر شرکت دولتی نفت پاکستان (PSO) توسط اداره تحقیقات فدرال این کشور (FIA) به اتهام فساد مالی از دفتر مرکزی این شرکت در شهر کراچی بازداشت کرد.
 
اداره تحقیقات فدرال پاکستان، زبیری را به دلیل فساد مالی در دفتر مرکزی شرکت نفت آسیا (APL) که تحت نظارت شرکت دولتی نفت پاکستان فعالیت می‌کند در شهر کراچی بازداشت کرده است.
 
مدیر بازداشت شده شرکت دولتی نفت پاکستان از سال 2002 الی 2009 میلادی به عنوان مدیر شرکت نفت آسیا نیز مشغول به کار بود.
 
کارکنان سازمان اطلاعات پاکستانی چندی پیش با پوشش غیرنظامی، “عاصم حسین” وزیر سابق نفت و منابع طبیعی و رئیس ایالتی کمیسیون عالی آموزش و پرورش پاکستان (HEC) در ایالت “سند” را نیز در کراچی بازداشت کردند.  
 
نهادهای دولتی پاکستان علاوه بر این، چندین مقام‌ مهم احزاب سیاسی این کشور را به جرم فساد مالی و کمک به تروریست‌ها بازداشت کرده‌اند.
 
دولت “نواز شریف” نخست‌وزیر کنونی پاکستان مانند شرایط کنونی این کشور، در 19 ژوئن سال 1992 میلادی نیز عملیاتی با همکاری پلیس ایالت سند، ارتش، نهادهای اطلاعاتی و نیروهای کماندوی این کشور علیه حزب متحده قومی به‌ رهبری «الطاف حسین» مقیم انگلیس را آغاز کرده بود که در نتیجه تعداد زیادی از حامیان و رهبر این حزب از این کشور گریختند.
 
دولت نواز شریف پس از روی کار آمدن در سال 2013 میلادی بار دیگر تصمیم گرفته تا علیه تروریست‌ها، افراط‌گراها و مافیای شهر کراچی از جمله حزب متحده قومی عملیات اطلاعاتی انجام دهد.
 
حزب متحده قومی پاکستان از سوی مقامات دولتی و نظامی این کشور متهم به همکاری با سازمان اطلاعات هند (راو) است که همواره آن را رد می‌کند.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید