بازدید از بیمارستان اکبرابادی در راستای پروژه بهبود سلامت مادران افغان

0

نمایندگان صندوق کودکان و جمعیت ملل متحد، سفیران نروژ و افغانستان در راستای پروژه بهبود سلامت مادران افغان از بیمارستان اکبرآبادی بازدید به عمل آوردند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ محمدحسین بدخش رییس بیمارستان اکبر‌آبادی در نشست خبری مربوط به بازدید نماینده صندوق کودکان سازمان ملل متحد، سفرای کشورهای نروژ و افغانستان و یونیسف که در سالن آمفی‌تئاتر این بیمارستان برگزار شد اظهار کرد: در سه ماهه اول امسال تعداد زایمان طبیعی در این بیمارستان هزار و 264 مورد بوده که 237 نفر از آمار مربوط به زایمان طبیعی در این بیمارستان 237 نفر از مهاجرین افغانستان بوده‌اند و به طور میانگین 13.8 درصد مربوط به این زایمان‌ها به این افراد اختصاص داشته است.

وی با اشاره به اینکه در سه ماهه اول امسال 476 سزارین در این مرکز انجام شده گفت: از این تعداد 200 نفر از مهاجرین افغان بوده‌اند که آمار زایمان سزارین بر این اساس 13.6 درصد بوده است.

رئیس بیمارستان اکبرآبادی‌ تصریح کرد: به طور کلی در 3 ماهه اول سال 95، 3740 زایمان در این بیمارستان انجام شده که 16 درصد آن‌ها از کشور افغانستان هستند.

وی با اشاره به مراجعات افاغنه به اورژانس‌ و بخش‌ها مختلف این بیمارستان اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در این مرکز وجود دارد به بخش‌های درمانگاه، بستری و هزینه‌های این افراد مربوط است که این مجموعه‌ها را سازمانی بر عهده نمی‌گیرد.

بدخش افزود: ما مهاجران افغانی را مانند ایرانی‌ها پذیرا هستیم  و هیچ تفاوتی بین بیماران در این خصوص وجود ندارد که به منظور کمک به کشور افغانستان ضمن ارائه خدمات درمانی آموزش‌هایی برای ماما‌ها و متخصص‌های آن‌ها در نظر گرفته شده تا این روند درمانی در کشور خودشان انجام شود.

وی یادآور شد: با توجه به آموزه‌های دینی ما هر جا با هر ملیتی و زبانی به این بیمارستان مراجعه کند از خدمات آن بهره می‌برد.

لازم به ذکر است؛ پس از پایان این نشست خبری نمایندگان صندوق جمعیت ملل متحد، یونیسف، سفیران کشورهای نروژ و افغانستان همراه با دکتر حاجی میر اسماعیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از بخش‌های ویژه نوزادان (NICU)، زایمان، IVF و درمانگاه بازدید به عمل آورده است و با امکانات و کمبودهای آن از نزدیک آشنا شدند.

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید