بازدید گسترده دانش آموزان از موزه عبرت ایران

0

رئیس سازمان دانش آموزی از انعقاد تفاهم­نامه‌ای فی مابین این سازمان و موزه عبرت ایران خبر داد و گفت: دانش آموزان به صورت گسترده از این موزه بازدید خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  به نقل از روابط عمومی سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران، دکتر حمیدرضا کفاش اظهار داشت: سازمان دانش آموزی با درک این واقعیت که دانش آموزان باید با تاریخ انقلاب خود انس بگیرند نسبت به انعقاد تفاهم­نامه با موزه عبرت ایران اقدام نمود تا از این طریق نوجوانان به طور گسترده و سازمان یافته از این موزه بازدید و عبرت های آن را مورد تأمل و بررسی قرار دهند.

وی اذعان داشت: آینده سازان ایران اسلامی باید بدانند که این انقلاب حاصل تحمل شکنجه ها و زجرهایی است که مردانِ مردی از نسل عاشورا با جان و دل خریدن تا امروز ایران مقتدر در جهان یکه­تاز اسلام ناب محمدی باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: در کنار بازدید هدفمند دانش آموزان از این موزه، مسابقه­‌ای در همین زمینه و در بخشهای دل نوشته، عکس، داستان و فیلم کوتاه  برگزار می گردد که به  برترین آثار با اهداء جوایزی تقدیر بعمل خواهد آمد.

کفاش اضافه کرد: مسئولین موزه عبرت ایران با ابتکار عمل خود و به منظور آشنایی دانش آموزان با عملکرد رژیم گذشته در حوزه شکنجه نیروهای مؤمن و انقلابی و نمایاندن چهره واقعی ایادی آمریکا در منطقه، یک مجموعه نمایشگاهی سیار را آماده نموده اند که با همکاری سازمان دانش آموزی در تمامی استانهای کشور به نمایش گذاشته خواهد شد.

رئیس سازمان دانش آموزی افزود: به زودی سلسله نشست های تبیینی نیز با همین موضوع در سراسر کشور برگزار خواهد شد تا علاوه بر دانش آموزان تهرانی سایر دانش آموزان کشور نیز با این حرکت بصیرت­بخش همراه و همسو گردند.

کفاش در پایان با بیان اینکه سازمان دانش آموزی ظرفیت فوق­العاده­ای برای خلق جریان های اجتماعی دارد که می تواند بستر مناسبی برای برنامه های انقلابی ـ حماسی باشد، اظهار امیدواری کرد: معلمان تاریخ، مربیان پرورشی، مدیران مدارس و رؤسای ادارات آموزش و پرورش، دانش آموزان ایران اسلامی را در این جریان عظیم انقلابی همراهی و پشتیبانی نمایند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید