بازگشت اریک کارتمن و دوستان: نخستین نگاه به بازی South Park: The Fractured But Whole

0

بازگشت اریک کارتمن و دوستان: نخستین نگاه به بازی South Park: The Fractured But Whole

پس از سپری شدن سال های متمادی از پخش سریال کارتونی و پر مخاطب South Park ، این مجموعه ی تلویزیونی بالاخره چندی پیش صاحب نماینده ای قابل اتکا در دنیای بازی های کامپیوتری شد. در واقع بازی South Park: Stick of Truth  که طی سال های گذشته شاهد انتشار آن بر روی پلتفرم های مهم نسل هفتمی بودیم به خوبی توانسته بود ماجرا های سریال South Park و شخصیت های حاضر در این مجموعه را در قالب یک بازی نقش آفرینی نوبتی به هوادران این سبک معرفی نموده و حسابی توجه آن ها را به خود جلب نماید. از همان زمان (زمان انتشار بازی Stick of Truth) علاقه مندان به مجموعه ی تلویزیونی South Park در انتظار تایید ساخته شدن نسخه ی دوم از این بازی بودند. امری که بالاخره در نمایشگاه E3 2016 و در کنفرانس شرکت یوبی سافت شاهد رخ دادن آن بودیم. البته فرآیند تایید تولید بازی South Park: The Fractured But Whole پیش از این رخ داده بود و در کنفرانس یوبی سافت تنها نکات بیشتری از زیر و بم این بازی در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.

 معرفی نسخه ی جدید از مجموعه ی South Park که این بار با نام South Park: The Fractured But Whole شناخته می شود با حضور خالقان سریال South Park یعنی مت استون و تری پارکر بر روی سن کنفرانس اختصاصی شرکت یوبی سافت صورت گرفت و آن ها همراه با شوخی های متعدد خود به توضیح نکاتی در رابطه با این بازی پرداختند. در این بازی بازیباز همچنان (همانند بازی Stick of Truth) نقش کودک تازه وارد و بی نامی را بر عهده دارد که به تازگی پا به South Park گذاشته و وارد بازی کودکان این شهر شده است. بازی گروهی و دیوانه واری که همانند قبل اریک کارتمن نقش گرداننده ی اصلی آن را بر عهده دارد و مثل همیشه خود را رییس و همه کاره می پندارد. در بازی South Park: The Fractured But Whole اریک کارتمن و دوستانش مشغول بازی ابر قهرمانی خود هستند و هر کدام نقش یک ابر قهرمان خود ساخته را بر عهده دارند. البته در همان آغاز کار بازی بچه ها به مشکل بر می خورد و اختلاف نظر بزرگی میان آن ها پدید می آید که مثل همیشه کارتمن با جار و جنجال های خود عامل اصلی به وجود آمدن آن است. در واقع او عقیده دارد که آن ها باید از شخصیت های ابر قهرمانی خود میلیارد ها دلار پول در بیاورند و با ساختن فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی متعدد و سالانه مردم دنیا را حسابی سرکیسه کنند. با این حال کارتمن به هیچ وجه راضی نیست که هر کدام از دوستانش سریال مختص به شخصیت ابر قهرمانی خودشان را داشته باشند و مثل همیشه دوست دارد که خود در نقش ستاره ی بی چون چرای بازی بدرخشد. در واقع همین موضوع اختلاف عمیقی را میان بچه ها به وجود می آورد و آن ها به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ای که کارتمن سرپرستی آن ها را بر عهده دارد و دسته ای که شامل کنی و دوستان او می شود. در واقع داستان بازی South Park: The Fractured But Whole هجویه ای است بر مجموعه کتاب های مصور جنگ داخلی (Civil War) شرکت مارول (و همچنین سیاست های کلی این شرکت در صنعت سرگرمی) که مثل همیشه با شوخی های بی پرده و برنده ی تری پارکر و مت استون (که در جریان تولید این بازی نیز همچون بازی قبل همکاری تنگاتنگی با یوبی سافت دارند) همراه خواهد بود.

 south-park

در مجموعه ی Civil War شرکت مارول شاهد رویارویی ابر قهرمانان سرشناس مجموعه کتاب های مصور این شرکت نظیر کاپیتان امریکا و مرد آهنی در برابر یکدیگر هستیم. موضوعی که در نسخه ی جدید از بازی South Park دستمایه ی شوخی و خنده قرار گرفته است

 

گیم پلی بازی South Park: The Fractured But Whole بر پایه ی هسته ی اصلی گیم پلی نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی بازی Stick of Truth طراحی شده است و بازیبازان همچنان یک بازی نقش آفرینی نوبتی را تجربه خواهند کرد. البته همانند تغییر داستان، گیم پلی بازی South Park: The Fractured But Whole نیز نسبت به بازی Stick of Truth تغییراتی را به خود می بیند. به عنوان مثال بازیبازان اکنون امکان انتخاب کلاس های بیشتری را در ابتدای این بازی دارند و در طول مبارزات نوبتی این اثر می توانند از اجسام موجود در محیط نیز برای آسیب زدن به دشمنان خود استفاده کرده یا در پشت آن ها پناه بگیرند. علاوه بر آن اینک در طول مبارزات این بازی می توان دشمنان را به جلو یا عقب هل داد و حملات گروهی مختلفی را بر روی آن ها پیاده سازی نمود. همچنین به علت ذات ابر قهرمانی شخصیت های حاضر در این بازی اکنون امکان دستکاری زمان نیز در گیم پلی بازی South Park: The Fractured But Whole و بخش مبارزات آن وجود خواهد داشت. در مجموع به نظر می رسد که علاقه مندان به مجموعه ی South Park به زودی این امکان را خواهند داشت تا بار دیگر  و همانند نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی بازی Stick of Truth در قالب بازی South Park: The Fractured But Whole سری به دنیای مضحک و دیوانه وار South Park زده و همراه با شخصیت های جالب حاضر در این دنیا داستان خنده دار و گیم پلی سرگرم کننده ای را تجربه کنند. بر اساس اعلام ناشر بازی South Park: The Fractured But Whole یعنی شرکت یوبی سافت، این بازی در تاریخ 6 دسامبر سال جاری میلادی برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد. همچنین آن دسته از علاقه مندان به بازی South Park: The Fractured But Whole که هم اکنون نسبت به پیش خرید یکی از نسخه های این اثر بر روی سه پلتفرم مقصد آن اقدام نمایند، در کنار این نسخه از بازی نسخه ای از بازی South Park: Stick of Truth را نیز بر روی پلتفرم مورد نظر خود دریافت خواهند نمود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید