بازگشت به بهشت زامبی ها: انتشار تصاویر جدیدی از نسخه ی ارتقا یافته از بازی Resident Evil 4 HD

0

بازگشت به بهشت زامبی ها: انتشار تصاویر جدیدی از نسخه ی ارتقا یافته از بازی Resident Evil 4 HD

چندی پیش علاقه مندان به بازی Resident Evil 4 (عنوانی که می توان گفت به نوعی مسیر سری Resident Evil را به طور کامل تغییر داد) موفق به ملاقات با نسخه ای ارتقا یافته  از این بازی (به لحاظ گرافیکی) بر روی پلتفرم PC شدند. اثری که با نام Resident Evil 4 HD شناخته می شد و در کل نمی توان آن را دستاورد چندان موفقی برای شرکت کپکام لقب داد. با این حال هنوز هم روزنه ای از امید برای علاقه مندان به نسخه ی چهارم از سری بازی های Resident Evil وجود دارد تا بتوانند این بازی در قالب نسخه ای تمام HD تجربه نمایند.

ظرف مدت اخیر یکی از مشغولیت های اصلی بازی سازان فعال در شرکت کپکام تولید و انتشار نسخه هایی HD یا ارتقا یافته (به لحاظ گرافیکی) از عناوین قدیمی (و حتی جدید) این مجموعه ی پر مخاطب به بازار بوده است. بازی هایی که تمامی آن ها از یک ویژگی کاملاً مشترک بهره می برند و آن ویژگی قابل توجه این است که در ساختار گرافیکی آن ها تغییرات چندان بنیادینی در زمینه ی بهبود بخش دیداری  نسخه ی قدیمی این آثار مشاهده نمی شود تا آن ها را به مفهوم واقعی کلمه یک بازی ارتقا یافته به لحاظ گرافیکی قلمداد نماییم. در این میان نسخه ی ارتقا یافته از بازی Resident Evil 4 یا همان Resident Evil 4 HD هم دقیقاً از چنین خصوصیتی بهره می برد و در ساختار گرافیکی آن حداقل تلاش ممکن به منظور ارتقا یافتن گرافیک فنی این بازی مشاهده می شد. با این حال چندی پیش یکی از علاقه مندان به سری بازی های Resident Evil تصمیم گرفت تا این نسخه ی نه چندان ارتقا یافته از بازی Resident Evil 4 را در قالب اثری با نام Resident Evil 4 HD Project به شکل کامل تری از لحاظ دیداری ارتقا بخشد و  ساختار گرافیکی آن را بهینه تر از قبل سازد. پروژه ای که هر از گاه تصاویر جدیدی از آن در اختیار علاقه مندان به بازی Resident Evil 4 قرار می گیرد تا آن ها خود بتوانند میزان تغییرات دیداری این نسخه از بازی Resident Evil 4 نسبت به نسخه ی Resident Evil 4 HD را با یکدیگر مقایسه نمایند و به گونه ای عینی نظاره گر حجم و کیفیت این تغییرات باشند. در همین راستا علاقه مندان به بازی Resident Evil 4 ظرف روز های اخیر شاهد انتشار تصاویر تازه ای از پروژه ی مذکور بوده اند که در حال حاضر می توانید برخی از آن ها را در خلال این مطلب نظاره گر باشید.

 re4-1

در واقع تمرکز اصلی طراح بازی Resident Evil 4 HD Project بر روی تغییر کامل بافت های موجود در بازی Resident Evil 4 HD و تعویض آن ها با بافت هایی کاملاً ارتقا یافته، با کیفیت و بهینه بوده است. نکته ای که می توان آن را به وضوح در تصاویر منتشر شده از این پروژه (تصاویر این متن) نیز مشاهده کرد.

 re4-3

اگر چه بازی Resident Evil 4 HD Project (پس از آماده شدن کامل مراحل تولید این اثر که زمان آن هنوز به طور دقیق مشخص به نظر نمی رسد) تنها برای علاقه مندان به پلتفرم PC عرضه خواهد شد، اما دارندگان کنسول های نسل هشتمی نیز این امکان را خواهند داشت تا به زودی با نسخه ای HD و ارتقا یافته از بازی Resident Evil 4 دیدار نمایند. این نسخه ی باز سازی شده از بازی Resident Evil 4 در واقع همان بازی Resident Evil 4 HD به شمار می رود که ذکر خیر آن در سطور پیشین این متن رفت و چندی پیش برای پلتفرم PC منتشر شد. حال این بازی قرار است به زودی و در تاریخ سی ام ماه آگوست سال جاری میلادی برای دو پلتفرم اکس باکس وان و پلی استیشن 4 هم عرضه شود.  

 re4-2

به هر حال طی ماه های آینده علاقه مندان به مجموعه بازی های Resident Evil خواهند توانست علاوه بر ملاقات با نسخه ی جدید و هفتم از این مجموعه (که اثری با زاویه ی روایت اول شخص خواهد بود) با نسخه ی ارتقا یافته از بازی Resident Evil 4 بر روی کنسول های خانگی نیز دیدار نمایند و اگر از بخت مناسبی برخوردار باشند، شاید مراحل تولید بازی Resident Evil 4 HD Project نیز تا آن زمان به پایان برسد و علاقه مندان به پلتفرم PC بتوانند این بار نسخه ی اچ دی تری از بازی Resident Evil 4 را تجربه نمایند.  

re4-4

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید