بازگشت به ریشه ها: ساخت یک بازی اتومبیل رانی جدید به دست سازندگان سابق سری Burnout

0

بازگشت به ریشه ها: ساخت یک بازی اتومبیل رانی جدید به دست سازندگان سابق سری Burnout

علاقه مندان قدیمی و کهنه کار عناوین اتومبیل رانی به احتمال فراوان آشنایی کاملی با نسخه های مختلف از سری Burnout دارند و به احتمال فراوان از این که مدت های مدیدی است که دیگر شاهد ملاقات با نسخه ای جدید از این مجموعه نیستند چندان راضی و خشنود به نظر نمی رسند. با این حال خبر خوب برای علاقه مندان قدیمی مجموعه بازی های Burnout این است که خالقان این مجموعه هم اکنون در حال مساعد سازی شرایط به منظور تولید بازی جدیدی در سبک اتومبیل رانی به سر می برند. اثری که اگر چه نام Burnout را به دنبال خود یدک نخواهد کشید، اما به طور حتم شباهت های فراوانی به نسخه های قدیمی از این مجموعه ی خاره انگیز و پر هیجان خواهد داشت.

تا زمانی که استودیوی بازی سازی Criterion به شکل مستقل به فعالیت در صنعت بازی سازی می پرداخت، سری Burnout همواره به عنوان رقیبی سرسخت برای مجموعه بازی های Need for Speed محسوب می شد و به دلیل این رقابت تنگاتنگ، علاقه مندان به این دو مجموعه ی شاخص حاضر در سبک اتومبیل رانی، هر چند وقت یک بار شاهد طراحی و تولید نسخه های بسیار با کیفیتی از  هر دو مجموعه ی Burnout و Need for Speed بودند. با این حال چندی پیش استودیوی بازی سازی Criterion توسط شرکت الکترونیک آرتز خریداری شد و به دلیل این که امتیاز تولید سری Need for Speed نیز هم اکنون به همین شرکت تعلق دارد، پس از این رویداد رقابت موجود میان دو مجموعه ی Burnout و Need for Speed به طور کامل رنگ باخت و بر آیند کلی حاصل از تغییر و تحول مذکور این گونه رقم خورد که سری Need for Speed به بقای عادی خود ادامه داد و مجموعه ی Burnout به نوعی به فراموشی سپرده شد. دلیل اصلی این اتفاق هم آن بود که سران شرکت الکترونیک آرتز در طی سال های اخیر اعضای استودیو Criterion را در بهترین حالت ممکن به کار بر روی تولید برخی از نسخه های اخیر سری Need for Speed گماشتند و در مجموع می توان ادعا کرد که پس از تصاحب حق امتیاز مجموعه بازی های Burnout توسط شرکت الکترونیک آرتز، علاقه مندان به این مجموعه ی خوش سابقه ی حاضر در سبک اتومبیل رانی دیگر موفق به ملاقات با نسخه ای جدید از  این مجموعه نشدند. با این حال یکی از بنیان گذاران سابق استودیو Criterion یعنی الکس وارد به تازگی خبر از تولید عنوان جدیدی در سبک اتومبیل رانی داده است که با الهام از نسخه های شاخص سری Burnout نظیر بازی Burnout 3 ساخته خواهد شد. البته اعضای استودیو Criterion همچنان تحت سرپرستی شرکت الکترونیک آرتز به فعالیت مشغول هستند و به همین دلیل هیچ دخالت خاصی در  امر تولید این بازی اتومبیل رانی جدید نخواهند داشت.

 burnout

به عبارت بهتر این بازی جدید سبک اتومبیل رانی قرار است به دست اعضای استودیو Three Fields Entertainment ساخته شود. استودیویی که الکس وارد آن را حدود دو سال قبل و پس از ترک کردن استودیو Criterion ، همراه با یکی دیگر از اعضای ارشد و بنیان گذاران استودیو Criterion یعنی فیونا اسپری تاسیس نمود. البته نخستین تجربه ی وارد و همکار کهنه کار او اسپری در قالب استودیوی بازی سازی جدید شان یعنی استودیوی Three Fields Entertainment تجربه ی چندان موفقی به شمار نمی رود و می توان گفت که آن ها شروع چندان خوبی را در این استودیو نداشتند. به این دلیل که بازی جدید استودیو Three Fields Entertainment که با نام Dangerous Golf شناخته می شود چندان مورد توجه علاقه مندان دنیای بازی های کامپیوتری قرار نگرفت و در عین حال نتوانست نظر مثبت منتقدان را هم به سوی خود جلب نماید. اگر چه وارد و همکاران او در استودیو Three Fields Entertainment به موجب ارایه نمودن آپدیت های جدید برای بازی Dangerous Golf توانستند کیفیت بهتری را برای این بازی رقم بزنند و از بار نظر های منفی مرتبط با این بازی بکاهند، اما در مجموع پروژه ی طراحی و تولید بازی Dangerous Golf و به خصوص باز خورد های دریافت شده از سوی تجربه کنندگان این بازی نتوانست اعضای استودیو Three Fields Entertainment را از کاری که انجام داده اند راضی و خوشنود نماید. به این ترتیب وارد و سایر دوستان او در استودیو Three Fields Entertainment تصمیم گرفتند به سراغ انجام همان کاری بروند که بیش از همه در آن تخصص دارند و تجربه ی بعدی خود در دنیای بازی های کامپیوتری را بر  اساس میراث درخشان سری Burnout طراحی نمایند. اگر چه هنوز نام این بازی جدید حاضر در سبک اتومبیل رانی و ویژگی های خاص موجود در گیم پلی آن در کنار تاریخ انتشار این اثر به طور دقیق مشخص به نظر نمی رسد، اما در عین حال اعضای استودیو Three Fields Entertainment به اعلام این نکته پرداخته اند که بازی اتومبیل رانی جدیدی که در دست تولید دارند علاوه بر پلتفرم هایی نظیر کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان و کنسول پلی استیشن 4 برای دو پلتفرم واقعیت مجازی Play Station VR و Oculus Rift نیز عرضه خواهد گردید. به هر حال خبر تولید یک بازی اتومبیل رانی جدید به دست سازندگان سابق سری Burnout به طور حتم خبر بسیار خوب و امیدوار کننده ای برای علاقه مندان قدیمی این مجموعه ی خاطره انگیز و پر هیجان خواهد بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید