بازگشت به ریشه ها: نخستین معرفی از بازی Battlefield 1 (بخش پایانی)

0

بازگشت به ریشه ها: نخستین معرفی از بازی Battlefield 1 (بخش پایانی)

در بخش نخست این مطلب به نکاتی از داستان بازی Battlefield 1 (جدید ترین نسخه از سری بتلفیلد) و فضای کلی این بازی اشاره شد. حال در بخش دوم و پایانی این مطلب قصد بررسی نکاتی از بخش گیم پلی این بازی را داریم. پس پیشنهاد می شود که در ادامه ی مطلب پیش رو با ما همراه باشید.

 

 

با توجه به متمرکز بودن فضای کلی بازی Battlefield 1 بر دوران جنگ جهانی اول، بسیاری از شاخصه های این بازی در همین فضا و حال و هوا شکل گرفته است. به عنوان مثال تمامی اسلحه ها و ساز و برگ موجود در بخش گیم پلی بازی Battlefield 1 دقیقاً همان مواردی هستند که در دوران جنگ جهانی اول توسط سربازان برای از میان برداشتن دشمنان مورد استفاده قرار می گرفتند. اسلحه هایی که مواردی نظیر نمونه های خودکار ، نیمه خودکار و غیرخودکار جزو آن ها خواهند بود و خود شاخه هایی نظیر سلاح های کوچک ، بزرگ ، سبک ، سنگین ، تک تیر انداز  و موارد مشابه را در بر می گیرند. از سوی دیگر نظیر همین تنوع را می توان در وسایل نقلیه ی موجود در این بازی نیز مشاهده کرد. در واقع بهره گیری از وسایل نقلیه ی مختلف جنگی در بخش گیم پلی (خصوصاً در بخش چند نفره) یکی از شاخصه های اصلی سری بازی های بتلفیلد به شمار می رود و این ویژگی را در بازی Battlefield 1 نیز می توان به همان قدرت مشاهده کرد. علاوه بر تانک های سبک و سنگین و همچنین سایر خودرو های زرهی که وسایل نقلیه ی نسبتاً شناخته شده تری در دوران جنگ جهانی اول محسوب می شوند، امکان بهره گیری از هواپیما های بمب افکن ، کشتی های جنگی و همچنین موارد اکنون منسوخ شده ای نظیر کشتی های پرنده یا زپلین ها نیز در گیم پلی بازی Battlefield 1 وجود خواهد داشت. در این میان یکی از نکات جالبی که می توان در رابطه با وسایل نقلیه ی موجود در این بازی به آن اشاره کرد، شباهت نوع استفاده از آن ها به موارد مشابه در سری بازی های Halo خواهد بود. به این ترتیب که در بخش چند نفره ی این بازی می توان از برخی از وسایل نقلیه ی موجود در محیط به شکل دو نفره استفاده کرد. به عنوان مثال پس از سوار شدن بر هواپیما های جنگنده ی موجود در این بازی یکی از بازیبازان می تواند کنترل این هواپیما را به دست گرفته و دیگری همراه با مانور های دوست خود در آسمان، نقش مسلسل چی هواپیما را ایفا نماید و به قلع و قمع دشمنان بر روی هوا یا زمین بپردازد.

 battlefield1

علاوه بر موارد یاد شده در سطور فوق که در واقع حکم وسایل نقلیه ی بی جان را در بازی Battlefield 1 ایفا می کنند، در این بازی امکان بهره گیری از یک وسیله ی نقلیه ی جاندار به نام اسب نیز وجود خواهد داشت. در واقع رسته های سواره نظام بخش مهمی از نیرو های جنگی حاضر در بازی Battlefield 1 را تشکیل می دهند و به کمک آن ها می توان صحنه های حماسی فراوانی را در میدان نبرد به تصویر کشید. این در حالی است که به موجب زمان وقوع رخداد های بازی Battlefield 1 ، رسته های پیاده نظام نیز از اهمیت مشابهی در میدان های نبرد برخوردارند و در کل نبرد های تن به تن نقش بسیار پر رنگ تری را در این بازی نسبت به نسخه های پیشین سری بتلفیلد ایفا خواهد نمود. به عنوان مثال کسانی که اقدام به پیش خرید بازی Battlefield 1 نمایند می توانند به محتوایی اضافه از این بازی به نام Hellfighter Pack دسترسی داشته باشند که موارد موجود در آن بر اساس هنگ پیاده نظام Harlem Hellfighter طراحی شده است. این هنگ در واقع سی و نهمین هنگ پیاده نظام ارتش امریکا در زمان جنگ جهانی اول محسوب می شد که سربازان حاضر در آن را افراد افریقایی – امریکایی تشکیل می دادند و در زمان خود اسم و رسم قابل توجهی در میان سربازان داشتند.

 battlefield-1

از آن جایی که جنگ جهانی اول یکی از آخرین میدان های بزرگ نبرد به شمار می رود که در آن درگیری های تن به تن توسط اسلحه های سرد نقش مهمی را در پیش برد نبرد ایفا می کرد، به منظور بازتاب دادن این ویژگی مهم در گیم پلی بازی Battlefield 1 سازندگان این اثر یعنی اعضای استودیو DICE سیستم نبرد با اسلحه های سرد در این بازی را باز طراحی کرده اند تا نبرد های تن به تن در بازی Battlefield 1 نسبت به نسخه های پیشین سری بتلفیلد جذاب تر به نظر برسد و نقش مهم تری را در گیم پلی این بازی ایفا نماید. به این ترتیب تجربه کنندگان بازی Battlefield 1 در گیم پلی این اثر قار به استفاده از طیف گسترده ای از سلاح های سرد خواهند بود که دو گروه سبک و سنگین را شامل می شود و موارد متعددی نظیر دشنه ، سر نیزه ، گرز ، بیل و موارد مشابه را در بر می گیرد. حتی در صورت در دسترس نبودن موارد مذکور می توان به کمک مشت از خجالت دشمنان در آمد و آن ها را از میان برداشت. بر این اساس علاوه بر اسلحه های گرم و وسایل نقلیه ی زرهی موجود در بازی Battlefield 1 ، استفاده از سلاح های سرد نیز قرار است یکی از بخش های مهم گیم پلی این بازی را شکل دهد و در کل بر اساس تایید سازندگان نسخه ی جدید از سری بازی های بتلفیلد می توان تصریح کرد که نبرد های تن به تن نقش بسیار برجسته ای را در گیم پلی این اثر ایفا خواهد کرد.

 battlefield

همانند نسخه های پیشین سری بتلفیلد، یکی از تمرکز های اصلی بازی Battlefield 1 بر روی بخش چند نفره خواهد بود. در راستای تحقق این هدف در بازی Battlefield 1 چیزی نزدیک به 64 نفر به شکل هم زمان قادر به حضور در مد های مختلف از بخش چند نفره ی این اثر خواهند بود و به موجب آن می توانند نبرد های بسیار گسترده و پر زد و خوردی را رقم بزنند. از سوی دیگر این بازی قرار است از یک سیستم جدید جوخه محور در بخش چند نفره ی خود بهره بگیرد که به موجب آن تجربه کنندگان بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 خواهنئ توانست به شکل گروهی وارد سرور های آنلاین این بازی شده یا از آن ها خارج شوند. تا کنون وجود مناطقی نظیر کوهستان های بخش آلپ ، جبهه ی غربی فرانسه و صحرا های خشک و بی آب و علف کشور های عربی در نقشه های بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1  تایید شده است و علاوه بر آن مواردی نظیر شخصی سازی اسلحه ها نیز در بخش چند نفره ی این بازی وجود خواهد داشت. گذشته از آن به نظر می رسد که کلاس هایی نظیر پیشقراول ، درمانگر ، دیده بان و پشتیبان هم به عنوان کلاس های اصلی در بازی Battlefield 1 حضور خواهند داشت که طبق معمول هر کدام از آن ها از ویژگی های مختص به خود برخوردار خواهند بود. به احتمال فراوان در نمایشگاه E3 سال جاری اطلاعات بیشتری در رابطه با بازی Battlefield 1 در اختیار علاقه مندان این مجموعه قرار خواهد گرفت و حتی شاید چشم انتظاران این بازی بتوانند بخشی از گیم پلی نسخه ی جدید از سری بتلفیلد را هم در قالب دموی قابل بازی تجربه نمایند. در پایان به تکرار این نکته می پردازیم که بازی Battlefield 1 قرار است در تاریخ 21 اکتبر سال جاری میلادی در اختیار علاقه مندان به این بازی بر روی سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 قرار گیرد.            

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید