بازگشت سریع ترین خارپشت جهان: معرفی دو بازی جدید از سری سونیک توسط شرکت سگا

0

بازگشت سریع ترین خارپشت جهان: معرفی دو بازی جدید از سری سونیک توسط شرکت سگا

بیست و پنج سال پیش در چنین روز هایی بود که علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری شاهد انتشار نخستین عنوان از مجموعه بازی های سونیک خارپشته (Sonic the Hedgehog) بر روی کنسول سگا جنسیس بودند. اثری که خیلی زود به یکی از محبوب ترین بازی های کنسول خانگی جنسیس تبدیل گردید و قهرمان اصلی آن یعنی سریع ترین خارپشت جهان یا همان سونیک به نماد اصلی شرکت سگا و کنسول انحصاری این شرکت تبدیل شد. حال در آستانه ی تولد بیست و پنج سالگی این قهرمان محبوب دنیای بازی های کامپیوتری، خبر می رسد که شرکت سگا قصد تولید و انتشار دو بازی جدید بر اساس دنیای آشنای مجموعه بازی های سونیک خارپشته را دارد.

خبر ساخت دو بازی جدید سونیک به تازگی توسط شرکت سگا و در جریان برگزاری نمایشگاه Comic Con امسال اعلام گردیده است و در واقع علاقه مندان به مجموعه بازی های سونیک خارپشته شاهد معرفی رسمی این دو بازی توسط شرکت سگا در نمایشگاه مذکور بوده اند. یکی از این دو بازی جدید که قرار است زود تر از دیگری در اختیار علاقه مندان به سریع ترین خارپشت جهان قرار بگیرد Sonic Mania نام دارد و اساس گیم پلی آن بر مبنای ویژگی های نوستالژیک پایه ریزی شده است. به عبارت بهتر بازی Sonic Mania همانند نخستین عناوین موجود در مجموعه بازی های سونیک خارپشته اثری است دو بعدی در سبک پلتفرمر که سبک و سیاق گرافیکی آن دقیقاً همانند نسخه های قدیمی سونیک خارپشته بر روی کنسول سگا جنسیس طراحی شده است. البته پیوند بازی Sonic Mania با نسخه های کلاسیک از مجموعه ی به یاد ماندنی سونیک تنها به شباهت ظاهری و سبک مشترک گرافیک فنی و هنری آن ها منحصر نمی شود و علاقه مندان به مجموعه بازی های سونیک خارپشته علاوه بر این ویژگی خاطره انگیز، شاهد حضور بهترین مراحل موجود در عناوین کلاسیک سونیک نظیر Sonic the Hedgehog ، Sonic the Hedgehog 2 ، Sonic the Hedgehog 3 و Sonic CD در بازی Sonic Mania خواهند بود. با این حال بازی Sonic Mania از مراحل کاملاً جدیدی هم در بخش گیم پلی خود بهره می برد که به طور ویژه و اختصاصی (و با همان سبک و سیاق عناوین کلاسیک و دو بعدی مجموعه بازی های سونیک خارپشته) برای این بازی طراحی شده اند و در کنار مراحل آشنای یاد شده می توانند ترکیب مناسبی را برای تجربه کنندگان این اثر فراهم آورند. گفتنی است که بازی Sonic Mania قرار است در بهار سال 2017 میلادی در اختیار علاقه مندان به سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول اکس باکس وان قرار گیرد و در بخش گیم پلی آن علاوه بر شخصیت محبوب و دوست داشتنی سونیک، دو شخصیت ناکلز و تیلز نیز به عنوان شخصیت های قابل انتخاب حضور خواهند داشت.

 sonic-mania

اما بازی دیگری که قرار است با محوریت شخصیت سونیک  خارپشته ساخته شود، در حال حاضر با نام Project Sonic 2017 شناخته می شود و فعلاً اطلاعات چندان قابل توجهی از گیم پلی این بازی در دست نیست. با این حال بر اساس نخستین تریلر منتشر شده از بازی Project Sonic 2017 ، به نظر می رسد که بخش مهمی از گیم پلی این اثر بر اساس تجربه ی گروهی طراحی خواهد گردید. بر خلاف بازی Sonic Mania که در امر تولید آن بازی سازان و استودیو های مستقلی نظیر Christian Whitehead ، Headcannon و Pagoda West Games شعبه ی امریکای شرکت سگا را همراهی می کنند، مراحل ساخت بازی Project Sonic 2017 تنها به دست اعضای گروه Sonic Team در دست انجام است. بازی سازانی که پیش از این وظیفه ی طراحی و تولید نسخه های دیگری از مجموعه بازی های سونیک خارپشته نظیر Sonic Colors و Sonic Generations را بر عهده داشته اند و این قابلیت را دارند تا از نقاط ضعف عناوین مذکور در زمینه ی هر چه جذاب تر طراحی کردن گیم پلی نسخه ی جدید از مجموعه بازی های سونیک خارپشته درس بگیرند. به هر حال تنها نکته ای که در حال حاضر می توان در رابطه با بازی Project Sonic 2017 به آن اشاره کرد این است که این نسخه از سری سونیک بر خلاف بازی Sonic Mania از ساختاری نوستالژی محور بهره نمی برد و به نظر می رسد که از رویکردی کاملاً متفاوت برخوردار خواهد بود. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که فرآیند انتشار بازی Project Sonic 2017 برای تعطیلات پایانی سال 2017 میلادی برنامه ریزی شده است و پلتفرم های مقصد این بازی پلتفرم هایی نظیر کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان ، کنسول پلی استیشن 4 و همچنین کنسول جدید کمپانی نینتندو در نسل حاضر یعنی کنسول NX را در بر خواهد گرفت.      

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید