بازگشت سواران آخرالزمان: Darksiders 3 ساخته خواهد شد

0

بازگشت سواران آخرالزمان: Darksiders 3 ساخته خواهد شد

سری Darksiders را می توان یکی از مجموعه بازی هایی به حساب آورد که نسخه های دو گانه اش بسیار کمتر از آن چه استحقاقش را داشتند مورد توجه قرار گرفتند. مجموعه ای که یکی از بهترین IP های نسل هفتم بازی های کامپیوتری محسوب می شد اما مدتی بود که خبر چندان امیدوار کننده ای از آن به گوش هواداران نمی رسید. اما به نظر می رسد که اوضاع قرار نیست همین گونه باقی بماند و در آینده ای نزدیک تغییر خواهد کرد.

نخستین بازی از سری دارک سایدرز توانسته بود با به کارگیری المان هایی نظیر داستان و شخصیت هایی قدرتمند در کنار طراحی مراحل استادانه و همچنین گیم پلی جذاب و سرگرم کننده، در قامت اثری قابل توجه و گیرا ظاهر شود و کسانی که به دنبال بازی های ناب می گردند را با جمیع این موارد سیراب کند. این موضوع در نسخه ی دوم این سری، سبک و سیاق متفاوتی به خود گرفت و با اضافه شدن المان های نقش آفرینی به ساختار گیم پلی این بازی، شاهد این نکته بودیم که دارک سایدرز 2 راهی کاملاً متفاوت را از سلف خود پیمود و به موجب این امر توانست مخاطبان تازه ای را برای خود دست و پا کند. با این حال سرنوشت سری دارک سایدرز با ورشکسته شدن ناشر و صاحب امتیاز این مجموعه یعنی شرکت THQ در هاله ای از ابهام قرار گرفت. در واقع هواداران شرکت THQ و آثار سرشناس این شرکت، پس از ورشکسته شدن کامل شرکت THQ شاهد وقوع صحنه هایی بودند که تنها در فیلم های راز بقا می توان نظیر آن را مشاهده کرد (آن هنگام که شیری خوش یال و کوپال در حال کشیدن نفس های آخر است و کفتار ها برای سور چرانی به گردش حلقه زده اند). به هر حال سور و سات شرکت های دست به نقد بازی سازی، درست پس از اعلام ورشکستگی شرکت THQ مهیا شد و حق امتیاز بسیاری از آثار استخوان دار THQ به موجب برگزاری یک حراجی غم انگیز به دست سایر شرکت های بزرگ بازی سازی افتاد. شخصاً تصور می کردم که IP خوش آتیه و پتانسیل دار Darksiders در همان ابتدای حراجی توسط شرکت های بزرگی نظیر یوبی سافت روی هوا زده شود؛ اما در نهایت شگفتی این اتفاق رخ نداد و در حراجی برگزار شده برای فروش IP های THQ هیچ استودیو یا شرکت بازی سازی سرشناسی برای خرید دو مجموعه ی Darksiders و Red Faction اقدام نکرد (در حقیقت عمق فاجعه ی صنعت بازی سازی را از همین جا می توان دریافت که اثری نظیر Homefront خیلی زود مشتری پیدا می کند اما سری خوش پتانسیل و بسیار قوی دارک سایدرز یا حتی رد فکشن نه!). به هر حال روند مبهم بودن سرنوشت سری دارک سایدرز همچنان ادامه داشت تا عاقبت شرکت Nordic Games بالاخره امتیاز این بازی را به همراه IP سرشناس Red Factions و همچنین تعداد دیگری از آثار کوچک و بی مشتری مانده ی THQ ، از آن خود کرد.

 darksiders

جنگ، شخصیت نخست بازی Darksiders

از همان ابتدای خریداری شدن امتیاز سری دارک سایدرز به دست Nordic Games ، بسیاری از هواداران این مجموعه ی آینده دار، نسبت به سرنوشت نسخه ی سوم این سری کاملاً نا امید شدند. در این میان مواردی نظیر کم جلوه بودن نام این شرکت در قیاس با خریداران سایر IP های THQ در کنار اظهار نظر اعضای شرکت Nordic Games مبنی بر این که هواداران سری دار سایدرز بهتر است تا دو سه سال آینده منتظر ساخته شدن نسخه ی سوم سری دارک سایدرز نباشند، همگی جزو عواملی بودند که علاقمندان مجموعه ی دارک سایدرز را نسبت به آینده ی روشن این سری دوست داشتنی بدبین سازد. به هر حال پس از مدت ها انتظار بالاخره خبری از سری دارک سایدرز به گوش رسید و مدتی پیش شاهد انتشار نسخه ی دوباره سازی شده ای از بازی دارک سایدرز 2 تحت عنوان Darksiders 2 Deathinitive Edition برای سه پلتفرم کامپیوتر های شخصی، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 بودیم. امری که حسابی سر و صدای دارندگان پلتفرم PC را در آورد و آن ها را به واکنش بر روی انجمن های استیم وا داشت. هر چه باشد آن ها حدود سه سال قبل بازی دارک سایدرز 2 را در نسل هفتم تجربه کرده بودند و اکنون می بایست همان بازی را دوباره در نسل هشتم هم تجربه می کردند. در کمال تعجب اعضای شرکت Nordic Games به واکنش های منفی دارندگان پلتفرم PC نسبت به انتشار این نسخه ی دوباره سازی شده پاسخ دادند و به مطرح کردن این موضوع پرداختند که انتشار این نسخه تنها آغازی است برای باز گرداندن دوباره ی مجموعه ی دارک سایدرز به دنیای بازی های کامپیوتری و اقدام برای تولید نسخه ی سوم این مجموعه. بنا بر این شرکت Nordic Games به شکل ضمنی قول ساخته شدن بازی Darksiders 3 را طی روز های اخیر به هواداران این مجموعه ی جذاب داده است.

 darksiders-1

مرگ، شخصیت نخست بازی Darksiders 2

 جالب این جاست که خالقان سری دارک سایدرز یعنی اعضای استودیو Vigil Games در صدد برنامه ریزی برای تولید نسخه ی سوم این مجموعه بودند. اما به ناگهان جریان ورشکستگی شرکت THQ به وقوع پیوست و مهم ترین ترکش این رویداد بسته شدن استودیو Vigil برای همیشه و منتفی شدن برنامه ی ساخت بازی دارک سایدرز 3 بود. داستان دو نسخه ی نخست سری دارک سایدرز به ترتیب اولویت، روایت گر ماجرا های مربوط به دو تن از چهار سوار آخر الزمان یعنی جنگ و مرگ بود و هواداران این دو بازی انتظار ملاقات با دو سوار دیگر را در نسخه های بعدی این مجموعه می کشیدند. سازندگان مجموعه ی دارک سایدرز چندی پیش ادعا کردند که در نسخه ی سوم این سری، برنامه ی حضور هر چهار سوار آخرالزمان به شکل هم زمان را در سر می پروراندند و گیم پلی نسخه ی سوم این مجموعه قرار بود بسیار مفصل تر از دو نسخه ی پیشین سری باشد. به نظر می رسد که اگر این اتفاق رخ می داد ما اکنون می توانستیم اثری بسیار جذاب را در قالب دارک سایدرز 3 به نظاره بنشینیم. گفتنی است که اکثر اعضای سابق استودیو Vigil Games اکنون تحت سرپرستی یکی از سازندگان ارشد سری بازی های دارک سایدرز یعنی دیوید آدامز به فعالیت در استودیوی تازه تاسیس Gunfire Games مشغولند. آن ها در این استودیو پس از به سرانجام رساندن نسخه ی باز سازی شده ی بازی دارک سایدرز 2 سراغ ساخت اثری به نام Chronos رفته اند که قرار است برای پلتفرم واقعیت مجازی و ابزار Oculus Rift منتشر شود. به هر حال هیچ مشخص نیست که آیا ناشر بازی دارک سایدرز 3 یعنی شرکت Nordic Games فرآیند ساخت این بازی را هم به استودیو Gunfire Games واگذار خواهد کرد یا سازندگان دیگری را برای تولید این اثر مورد انتظار در نظر خواهد گرفت. در هر صورت به دلیل علاقه ی فراوان به مجموعه بازی های دارک سایدرز امیدواریم که ناشر جدید این مجموعه یعنی شرکت Nordic Games بتواند در نهایت اثری در شان نام دارک سایدرز را به هواداران این مجموعه تحویل دهد.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید