بازگشت شیر پیر : نخستین نمایش از حضور مارکوس فنیکس در بازی Gears of War 4

0

بازگشت شیر پیر : نخستین نمایش از حضور مارکوس فنیکس در بازی Gears of War 4

سال گذشته اگر چه نخستین نمایش های ارائه شده از بازی Gears of War 4 توانست موجبات شادمانی بسیاری از علاقه مندان به مجموعه بازی های Gears of War را فراهم اورد، اما در عین حال غیبت قهرمان اصلی نسخه های پیشین این مجموعه یعنی مارکوس فنیکس از داستان نسخه ی چهارم سری Gears of War بسیاری از هواداران سرسخت این شخصیت محبوب و شناخته شده ی دنیای بازی های کامپیوتری را غمگین و مکدر ساخت. با این حال به تصویر کشیده شدن چهره ی مارکوس پا به سن گذاشته در نمایش ارائه شده از بازی Gears of War 4 طی برگزاری کنفرانس اختصاصی شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 امسال و تایید حضور او در بازی Gears of War 4 توسط برخی از دست اندر کاران تولید این بازی، بار دیگر امید را به دل هواداران شخصیت مارکوس فنیکس باز گرداند. حال در فاصله ای نه چندان طولانی تا زمان انتشار رسمی بازی Gears of War 4 ، ناشر این اثر یعنی شرکت مایکرو سافت چند و چون حضور شخصیت مارکوس فنیکس در بازی Gears of War 4 را روشن ساخته است.

بر اساس تایید ناشر بازی Gears of War 4 یعنی شرکت مایکرو سافت، شخصیت مارکوس فنیکس در بخش چند نفره از کمپین داستانی بازی Gears of War 4 حاضر خواهد بود و در عین حال علاقه مندان به قهرمان اصلی نسخه های پیشین از سری Gears of War (سه نسخه ی اصلی و شماره دار از این مجموعه) این امکان را در اختیار خواهند داشت تا کنترل مارکوس را در بخش جانبی Horde از بازی Gears of War 4 نیز در اختیار بگیرند (لازم به ذکر است که بخش Horde از جمله بخش های پر طرفدار موجود در گیم پلی نسخه های اخیر سری Gears of War 4 به شمار می رود که در نسل گذشته شاهد تقلید و الگو برداری از آن در بسیاری از بازی های کامپیوتری اکشن و شوتر به عنوان یکی از بخش های جانبی حاضر در این دسته از آثار بودیم). در همین راستا به تازگی ویدیوی جدیدی (با مدت زمان نزدیک به هفت دقیقه) از گیم پلی بازی Gears of War 4 در اختیار علاقه مندان این اثر قرار گرفته است که در آن شاهد حضور مارکوس فنیکس در کنار پسرش جِی دی فنیکس و دو تن از دوستان او به نام های دل واکر و کیت دیاز در یکی از مراحل بخش داستانی این بازی هستیم. در این مرحله از بازی Gears of War 4 اعضای این گروه چهار نفره، تحت رهبری پسر مارکوس یعنی جی دی در پی انجام ماموریتی به منظور نجات مادر کیت یعنی رینا هستند و درگیری های آشنایی را با دشمنان حاضر در محیط طوفان زده ی این بازی رقم می زنند.

 gears-of-war4

اگر چه حضور مارکوس فنیکس در این مرحله از بازی (با چهره ای پا به سن گذاشته و مو هایی نقره فام که البته در زیر دستمال سر معروف و همیشگی او پنهان هستند) خبر بسیار خوبی برای هواداران او به شمار می رود، اما در عین حال رانده شدن این شخصیت کاریزماتیک از متن به حاشیه و درخشش دیگر شخصیت های حاضر در این بازی به عنوان قهرمانان اصلی داستان نمی تواند نکته ی چندان مثبتی برای دوست داران شخصیت مارکوس به شمار رود. به این دلیل که امکان در دست گرفتن کنترل او تنها در بخش چند نفره از کمپین داستانی بازی Gears of War 4 مهیا خواهد بود و بر این اساس آن دسته از بازیبازانی که به مشاهده ی مارکوس در قامت قهرمان اصلی داستان در نسخه های پیشین این مجموعه عادت کرده اند، هیچ چاره ای ندارند جز این که حضور پسر مارکوس یعنی جی دی را به عنوان قهرمان اصلی داستان بازی Gears of War 4 نظاره گر باشند و به جای مارکوس کنترل او را در دست بگیرند. به هر حال بر اساس تایید سران شرکت مایکرو سافت، مرحله ی به نمایش در آمده در نمایش اخیر بازی Gears of War 4 (با هنر نمایی مارکوس فنیکس در نقش مکمل) در همایش Comic Con (در قالب یک دموی جدید از بازی Gears of War 4) برای علاقه مندان به نسخه ی چهارم از سری Gears of War قابل بازی خواهد بود. همچنین در جریان برگزاری این رویداد از نخستین باندل اختصاصی کنسول Xbox One S نیز رو نمایی خواهد شد. باندلی بر مبنای نسخه ی 2 ترا بایتی از این کنسول جدید که در تصویر بالا آن را مشاهده می کنید و همان گونه که در این تصویر هم کاملاً مشخص است باندل ویژه ای از بازی Gears of War 4 خواهد بود. در کنار این محصول (که پس از انتشار بازی Gears of War 4 در نسخه های محدودی به فروش خواهد رسید) علاقه مندان به بازی Gears of War 4 می توانند از وجود هدست جدیدی (با نام HyperX CloudX Revolver Gears of War Gaming Headset) که همانند نسخه ی ویژه از کنسول Xbox One S بر اساس ویژگی های اختصاصی بازی Gears of War 4 طراحی شده است هم بهره مند گردند. محصولاتی که هر دوی آن ها در جریان همکاری مشترک میان طراحان کنسول Xbox One S و سازندگان بازی Gears of War 4 یعنی اعضای استودیو The Coalition طراحی و تولید شده اند. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Gears of War 4 در تاریخ 11 اکتبر سال جاری میلادی به طور هم زمان بر روی دو پلتفرم کامپیوتر های خانگی (سیستم های کامپیوتری مبتنی بر ویندوز 10) و کنسول اکس باکس وان منتشر خواهد شد. ضمن این که بازی Gears of War 4 یکی از نخستین عناوین شرکت مایکروسافت خواهد بود که از قابلیت انجام بازی کراس پلتفرم میان دو پلتفرم مقصد آن (کامپیوتر های خانگی و اکس باکس وان) بهره خواهد برد و گذشته از آن بر اساس برنامه ی جدید شرکت مایکرو سافت (که با نام همه جا بازی کن شناخته می شود) تجربه کنندگان این بازی قادر خواهند بود بدون هیچ مشکل خاصی، گیم پلی این بازی را به طور یک پارچه بر روی هر دو پلتفرم مقصد آن یعنی کامپیوتر های خانگی و کنسول اکس باکس وان تجربه نمایند.     

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید