بازگشت گجت‌های نوکیا

0

گیگر :

مدیرعامل نوکیا در مراسم اعلام خبر خرید شرکت ویتینگز (Withings )، اظهار داشت: «این خرید ما را در قلب بازار بزرگی قرار می‌دهد که مخاطبان زیادی دارد و از قدرت برند قابل اعتماد ما بهره می‌برد». این کلمات بدین معنی است که نوکیا در حال بازگشت به بازار لوازم الکترونیکی مصرف‌کنندگان است.

زمانی که نوکیا تجارت دستگاه‌های خود را به شرکت مایکروسافت فروخت، به نظر می‌رسید پایان کار برای یکی از شرکت‌های بزرگ فناوری اروپا فرا رسیده است. شرکت نوکیا که پیشگام انقلاب گوشی‌های همراه بود، به طرز وحشتناکی به جهان بی‌هیجان تجهیزات شبکه و زیرساخت روی آورد. با این حال، روز ۷ اردیبهشت نوکیا تمایل خود برای حضور مجدد در این بازار را اعلام کرد و طبق گفته رئیس این شرکت، نوکیا بار دیگر برندی قابل اعتماد در حوزه کالاهای مصرف‌کنندگان خواهد بود.

شرکت ویتینگز دستگاه‌های مختلفی در حوزه سلامت می‌سازد که همه به اینترنت متصل هستند، از جمله یک سری ترازوی هوشمند، یک مانیتور فشار قلب، یک دماسنج، چند ردیاب تناسب اندام و یک ساعت هوشمند پرطرفدار به نام اکتیویته. اگر شرکت نوکیا معتقد است که دسترسی و محبوبیت برندش بیشتر از شرکت فرانسوی ویتینگز است، احتمالاً به زودی می‌توانیم ساعت‌های هوشمند، مانیتورهای کودک و چراغ‌های محیطی با برند نوکیا بخریم. تمام محصولات ویتینگز کاملاً با برنامه اساسی نوکیا برای تبدیل شدن به شرکتی پیشتاز در زمینه توسعه اکوسیستم اینترنت اشیا هم‌خوانی دارند.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید