بازیکن‌هایی که مثل پورقاز وسط بازی دروازه بان شدند!

0

ورزش > فوتبال ملی – شاید این اتفاق همه را یاد شاهکار مازیار زارع در بازی برابر پرسپولیس افتادند که پنالتی گابریل را دفع کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ صبح امروز بعد از اخراج بچه‌گانه علیرضا بیرانوند، عزت‌الله پورقاز درون چارچوب تیم ملی ایستاد و در دقایق باقی مانده بازی هیچ گلی دریافت نکرد.

شاید این اتفاق همه را یاد شاهکار مازیار زارع در بازی برابر پرسپولیس افتادند که پنالتی گابریل را دفع کرد و باعث پیروزی تیمش در ورزشگاه آزادی شد. البته از این دست اتفاقات در دنیای فوتبال کم نیفتاده و به چند موردآن‌ها اشاره می‌کنیم.
در فوتبال اروپا، همین سال پیش در پلی‌آف لیگ قهرمانان بود که مدافع تیم لودوگورتس؛ کاسمین به دلیل اخراج دروازه بان تیمش مجبور شد درون دروازه بایستد. البته این پایان کار نبود و بعد از پایان وقت‌های اضافه، او در ضربات پنالتی هم به عنوان دروازه‌بان در زمین حاضر شد و با مهار پنالتی آخر تیم استوا بخارست رومانی، برای اولین بار تیمش را به دراماتیک‌ترین شکل ممکن به لیگ قهرمانان اروپا رسید.
در سال 2012، فیلیپه ملو ستاره برزیلی گالاتاسرای به دلیل اخراج دروازه‌بان تیم و تمام شدن تعویض‌ها به دروازه رفت و در کمال ناباوری یک ضربه پنالتی را هم دریافت کرد.
در سال 2007 هم این جان اوشی بود که بعد از شکستن بینی ون‌درسار در جریان بازی لیگ برتر این تیم به میدان رفت و دقایق پایانی را به خوبی مقاومت کرد. او بعد از پایان بازی توسط سرالکس فرگوسن به شدت تشویق شد.
سال 2006 و یک بازی شگفت‌انگیز. دروازه‌بان‌های اول و دوم چلسی؛ کارلو کودیچینی و پتر چک هر دو از ناحیه سر آسیب دیدند که تبعات آن هنوز هم پتر چک را رها نکرده و او با محافظ سر بازی می‌کند. بعد از این مصدومیت‌ها بود که جان‌تری به دروزاه چلسی رفت.
البته یکی از ماندگارترین فوتبالیست‌هایی که وسط مسابقه به دروازه رفت، یان کولر بازیکن اهل جمهوری چک دورتموند بود. بازیکنی با بیش از 2 متر قد در سال 2002 به جای ینس لمن رفت و در مقابل بایرن مونیخ چارچوب ایستاد.

258 43

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید