بازیکن امریکایی از حضور خود در بازی Fallout 4 راضی نیست!

0

بازیکن امریکایی از حضور خود در بازی Fallout 4 راضی نیست!

اگر نگوییم که بازی Fallout 4 از همان ابتدای معرفی خود به علاقمندان (مدتی پیش از نمایشگاه E3 امسال) با جار و جنجال های فراوانی دست به گریبان بوده است، لا اقل می توان گفت که این بازی مورد انتظار، از حدود دو هفته پیش از انتشار خود تا هم اکنون که چند روزی است از فرآیند عرضه شدن آن به بازار می گذرد، حواشی و حرف و حدیث های فراوانی را پیرامون خود می بیند. البته نباید این موضوع را از نظر دور داشت که بسیاری از حواشی و جار و جنجال های شکل گرفته پیرامون بازی فال آوت 4 ، تنها حربه های تبلیغاتی هوشمندانه ای بوده اند که هدفشان بیش از هر چیز افزودن بر میزان کنجکاوی گیمر های ساده دل در مورد چند و چون این بازی بوده است (و همچنین دور کردن اذهان از کاستی های بصری و باگ های موجود در این بازی!). با این حال این امر موجب نمی شود که تمامی جنجال های شکل گرفته پیرامون بازی فال آوت 4 را به حساب تبلیغات شکل گرفته پیرامون این اثر بگذاریم و می توان گفت که بسیاری از آن ها کاملاً واقعی و خبر ساز بوده اند. از جمله ی آن ها می توان به حاشیه و جار و جنجال جدیدی اشاره کرد که اخیراً پیرامون این بازی شکل گرفته است و در این مطلب قصد پرداختن به آن را داریم.

به نظر می رسد که حاشیه های شکل گرفته پیرامون بازی فال آوت 4 قصد پایان یافتن ندارند و اکنون حتی به ماد های ساخته شده برای این بازی نیز سرایت کرده اند. همان گونه که در بسیاری از مطالب پیشین خود نیز به آن اشاره کرده بودیم، سازندگان بازی فال آوت 4 امکانات فراوانی را در این بازی برای ماد سازان فراهم ساخته اند تا گیمر ها بتوانند از طریق تجربه کرن ماد های مختلف ساخته شده برای فال آوت 4 ، لذت بسیار بیشتری را از گیم پلی این بازی ببرند. در این میان یکی از تازه ترین و در عین حال جالب ترین ماد های ساخته شده برای بازی فال آوت 4 ، طی روز های اخیر محل وقوع جنجال ها و حرف و حدیث های فراوانی شده است. قضیه از این قرار است که فردی به نام ریچی برنسون ماد جدیدی را با نام Boston Red Sox Uniform برای بازی فال آوت 4 ساخته است که در نوع خود ماد جالبی به شمار می رود. از آن جایی که بخش مهمی از وقایع بازی فال آوت 4 در بخش بوستون ماساچوست روی می دهد، ریچی برنسون تصمیم گرفته است تا یکی از نماد های اصلی بوستون یعنی تیم بیسبال Boston Red Sox را به بازی فال آوت 4 بیاورد و برای این کار به سراغ طراحی یکی از محبوب ترین بازیکنان این تیم یعنی دیوید ارتیز رفته است.

Fallout4

اگر چه برای بسیاری از هواداران پر و پا قرص تیم بیسبال بوستون رد ساکس، حضور این بازیکن محبوب در بازی فال آوت 4 بسیار لذت بخش بوده و در دست گرفتن کنترل ارتیز در این بازی و قلع و قمع نمودن دشمنان توسط او نکته ی بسیار جالبی محسوب می شود، اما به نظر می رسد که خود دیوید ارتیز رضایت چندانی از این موضوع ندارد. در واقع او عدم رضایت خود از ساخته شدن این ماد جدید را در جریان مصاحبه ای با روزنامه ی بوستون گلوب ابراز داشته است و در حین صحبت های خود به این نکته اشاره کرده است که تولید چنین محتوا هایی و منتشر ساختن آن ها به صورت عمومی با حق و حقوق او به طور کل منافات دارد. در واقع این اظهار نظر دیوید ارتیز و بیش از حد جدی انگاشته شدن فرآیند تولید ماد مذکور توسط او، سازنده ی این ماد یعنی ریچی برنسون را حسابی شگفت زده کرده است. در واقع او که به هیچ وجه انتظار چنین عکس العملی را از بازیکن سرشناس تیم محبوب بوستون نداشت، برای توجیه عمل خود به ذکر این نکته پرداخته است که ارتیز نیز همچون استادیوم اختصاصی تیم بوستون رد ساکس یعنی استادیوم Fenway Park نمادی از بوستون محسوب می شود و به همین دلیل همراه با این استادیوم در ماد اختصاصی او حضور یافته است. ریچی برنسون همچنین به این نکته اشاره کرده است که ماد ساخته شده توسط او کاملاً رایگان بوده و او به موجب ساختن این ماد از کسی پولی دریافت نکرده است که بخواهد حق و حقوق کسی را پایمال سازد. با این حال برنسون جوان طی صحبت های خود اظهار داشته است که در صورت عدم رضایت ارتیز یا تیم بیسبال بوستون رد ساکس حاضر است تا هر چه زود تر این ماد جنجالی را از دسترس عموم خارج سازد؛ چرا که او هیچ پولی برای پرداختن به وکیل ندارد و از طرفی دوست ندارد که به دلیل ساختن یک ماد مختصر راهی دادگاه شود! نظر شما در این رابطه چیست؟ شما حق را به کدام یک از طرفین این رویداد می دهید؟ آیا بهتر بود ریچی برنسون پیش از ساختن ماد مذکور موضوع را با دیوید ارتیز و تیم بیسبال بوستون رد ساکس هماهنگ می کرد و از آن ها اجازه می گرفت؟ یا این که نیاز چندانی به این کار وجود نداشت و آقای ارتیز بیهوده موضوع به این کوچکی را بزرگ کرده است؟

          

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید