بازیگرانی که برای ایفای نقش، به شدت تغییر کردند!

0

گیگر :

در ادامه به کارهای عجیبی که صرفاً برای بازی در یک فیلم خاص توسط بازیگران مشهور دنیای هالیوود انجام شده، می‌پردازیم.

۱-کریستین بیل برای ایفای نقش خود در «فیلم مکانیک» (۲۰۰۴)، روزانه تنها یک قوطی تن ماهی یا یک سیب به همراه قهوه تلخ و آب می‌خورد!
کریستین بیل در فیلم «مکانیک» نقش فردی را ایفا می‌کند که به دلیل کمبود خواب از مشکلات شدید جسمی و روانی رنج می‌برد. او برای به دست آوردن ظاهر مناسب این نقش، تقریباً ۲۸ کیلوگرم از وزن خود را کم کرد.

۲-شیا لابوف برای اینکه بتواند خودش را برای بازی در فیلم «خشم» (۲۰۱۴) آماده کند، به گارد ملی ایالات متحده آمریکا پیوست، عکس یک صلیب را بر روی بدنش خال‌کوبی کرد، دستیار کشیش شد، یک ماه از زندگی‌اش را در یک پایگاه عملیاتی گذراند، دندانش را از جا درآورد، صورتش را با چاقو برید و بدتر از همه این‌ها، چندین روز را صرف دیدن مردن اسب‌ها کرد!
لابوف برای اینکه بتواند از پسربچه‌ای در کانال دیزنی به بازیگری تحسین‌شده از جانب منتقدان تبدیل شود، راه طولانی را پیموده است. لازم به توضیح نیست که او برای ایفای نقشش در فیلم «خشم»، مورد تحسین و ستایش فراوانی قرارگرفته است.

۳– تام کروز برای بازی در نقش وینسنت در فیلم «وثیقه» (۲۰۰۴)، به طور ناشناس به عنوان یک کارگر پیک مشغول کار شد!
در فیلم «وثیقه»، تام کروز نقش یک آدمکش قراردادی را بازی می‌کند که یک راننده تاکسی را کل عصر کرایه کرده و مقتول‌هایش را با تاکسی جابه‌جا می‌کند. وی برای تمرین ناشناس ماندن در میان جمعیت، مدتی را به عنوان باربر مشغول به کار شد.

۴- لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر نقش هیو گلس در فیلم «بازگشته از گور» (۲۰۱۵)، در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی زندگی کرد، میان لاشه حیوانات خوابید و جگر خام یک گاومیش را خورد تا برای ایفای نقشش در این فیلم آماده شود!
به دلیل حساسیت بیش ‌از حد کارگردان مکزیکی فیلم «بازگشته از گور»، آلخاندرو آناریتو، تمام بازیگران و عوامل فیلم به صعب‌العبورترین مناطق جهان با هوای منفی ۲۵ درجه سانتی‌گراد منتقل شدند.

۵-دانیل دی-لوئیس برای فیلم «پای چپ من» (۱۹۸۹)، تمام مدت فیلم‌برداری بر روی صندلی چرخ‌دار نشست تا بتواند به ‌خوبی نقش فردی که تمام زندگی‌اش را بر روی صندلی چرخ‌دار گذرانده، بازی کند!
در این فیلم او نقش کریستی براون، نویسنده و نقاش ایرلندی مبتلا به فلج مغزی را بازی می‌کند. او همچنین برای نقش خود در فیلم «به نام پدر»، ۱۳ کیلوگرم از وزنش را کاهش داد، با خوراک زندانیان زندگی کرد و به مدت سه روز توسط پلیس واقعی مورد بازجویی قرار گرفت. علاوه بر این، به دلیل بازی در حالت قوز کرده در فیلم «پای چپ من»، دو دنده وی شکست.

۶-هیث لجر به مدت یک ماه خودش را داخل اتاق یک هتل محبوس کرد تا بتواند برای ایفای نقش جوکر در فیلم «شوالیه تاریکی» (۲۰۰۸) آماده شود!
لجر یک دفترچه خاطرات کامل در رابطه با ایفای نقش جوکر داشت.

۷-تام هنکس برای بازی در فیلم «نجات سرباز رایان» (۱۹۹۸)، مجبور شد یک دوره آموزش سربازی شدید را بگذراند. وی و سایر بازیگران فیلم بایستی به مدت ۱۰ روز با سلاح تمرین می‌کردند، آموزش مبارزه نزدیک می‌دیدند، مانور می‌دادند و زبان و سیگنال‌های جنگ جهانی دوم را می‌آموختند!
به بازیگران فیلم «نجات سرباز رایان» گفته شد در طول فیلم‌برداری، یکدیگر را با نام شخصیت فیلم خود صدا بزنند. آن‌ها همچنین باید در آب‌وهوای سرد و مرطوب تمرین می‌کردند. این بازیگران بایستی با ۴۰ پوند لباس و وسایل سربازی، هر روز ۵ مایل پیاده‌روی می‌کردند.

۸-جیمی فاکس برای ایفای نقشش در فیلم «ری» (۲۰۰۴) تا ۱۴ ساعت در روز چشم مصنوعی استفاده می‌کرد تا واقعاً قادر به دیدن نباشد!
این فیلم در رابطه با زندگی نوازنده نابینایی به نام ری چالز است که در سن ۱۴ سالگی به دلیل ابتلا به آب سیاه بینایی‌اش را از دست داده است. چارلز از جیمی خواسته بود تا در مقابل او کیبورد بنوازد و او به ‌خوبی از پس این کار بر آمده بود. همچنین جیمی فاکس برای بازی در نقش چارلز ۱۳ کیلوگرم از وزنش را کاهش داده بود.

۹- برایان کرانتسون برای ایفای نقش والتر وایت در سریال «بریکینگ بد»، درست کردن متامفتامین را از اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا یاد گرفت تا برای نقشش آماده شود!
والتر وایت یک معلم شیمی مبتلا به سرطان ریه بود که برای تأمین هزینه خانواده‌اش پس از مرگ، به تولید شیشه روی آورد و کرانتسون به زیبایی هر چه ‌تمام‌تر به ایفای این نقش پرداخت.

۱۰- وینسنت دونوفریو برای ایفای نقش یک سرباز چاق و دست‌وپا چلفتی به نام لئونارد لاورنس در فیلم «غلاف تمام فلزی» (۱۹۸۷)، رکورد بیشترین افزایش وزن را دارد؛ افزایش وزنی معادل ۳۱ کیلوگرم!
وینسنت به پیشنهاد دوستش، نواری از اجرایش را برای کارگردان این فیلم یعنی استنلی کوبریک فرستاد؛ اما بعد از افزایش ۳۱ کیلوگرم به وزن خود و فرستادن سه نوار دیگر پس از اضافه وزن، توانست نقش را به دست بیاورد.

۱۱– رابرت دنیرو برای بازی در فیلم «گاو خشمگین» (۱۹۸۰)، بیش از ۲۷ کیلوگرم به وزن خود اضافه کرد و برای هرچه واقعی‌تر شدن بازی‌اش در نقش جیک لاموتا به یادگیری ورزش بوکس پرداخت!
رابرت دنیرو برای بازی در فیلم «نیویورک، نیویورک» نواختن ساکسیفون را آموخت، برای بازی در فیلم «پدرخوانده ۲» در جزیره سیسیل زندگی کرد و برای بازی در فیلم «راننده تاکسی» چندین ماه راننده تاکسی شد.

۱۲– جرد لتو برای بازی در فیلم «باشگاه خریداران دالاس» (۲۰۱۳)، ۱۳ کیلوگرم از وزن خود را کاهش داد و حتی مجبور شد ابروها و موهای بدنش را بتراشد!
جرد لتو در عرض تنها ۴ ماه خود را به یک فرد تراجنسی که ایدز دارد، تبدیل کرد تا بتواند در این فیلم بازی کند.

۱۳– رنه زلوگر ۱۰ کیلوگرم به وزنش افزود، لهجه انگلیسی را یاد گرفت و به‌ صورت ناشناس در یک شرکت چاپ و نشر مشغول به کار شد تا بتواند خود را برای ایفای نقش بریجت جونز در فیلم «خاطرات بریجت جونز» (۲۰۰۱) آماده کند!
ایفای این نقش برای او جوایز بسیاری ازجمله نامزدی برای دریافت اسکار بازیگر نقش اول زن را در برداشت و توانست تحسین منتقدان را برانگیزد.

۱۴– ناتالی پورتمن برای بازی در نقش نینا در «قوی سیاه» (۲۰۱۰)، ۸ ساعت در روز باله تمرین می‌کرد و به مدت ۶ ماه تنها هویج و بادام درختی می‌خورد!
او برای بازی در نقش شخصیت نینا در فیلم «قوی سیاه» می‌بایست وزن خود را کم می‌کرد و بدنش کشیده و لاغر می‌شد، به همین جهت در حین کلاس باله و طی ۶ ماه ۱۰ کیلوگرم از وزن خود را کاهش داد.

۱۵– آن هتوی برای رسیدن به ظاهر زنی که از گرسنگی در حال مرگ است، ۱۱ کیلوگرم از وزنش را کم کرد و حتی مجبور شد موهای بلندش را مقابل دوربین کوتاه کند!
وی برای بازی در فیلم «بینوایان» (۲۰۱۴)، پس از اصرار زیاد توانست در مقابل کارگردان و تهیه‌کنندگان هنرنمایی کند و آواز بخواند. پس از گرفتن نقش، وی با یک برنامه غذایی سخت، وزن خود را کاهش داد.

۱۶– آدرین برودی آپارتمانش را فروخت، ماشینش را فروخت، ۱۳ کیلوگرم از وزنش را کم کرد، تلفن‌هایش را خاموش کرد و به اروپا نقل مکان کرد تا بتواند نقش ولیدی‌سلاو اسپیلمن در فیلم «نوازنده پیانو» (۲۰۰۲) را ایفا کند!
برودی برای دستیابی به درک بهتر از هولوکاست، کتاب خاطرات اسپیلمن را بارها مطالعه کرد. او همچنین در کلاس‌های فن بیان و پیانو شرکت کرد تا بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند.

۱۷– مت دیمون برای ایفای نقشش در فیلم «شجاعت در زیر آتش» (۱۹۹۶) مجبور شد ۱۸ کیلوگرم از وزنش را کم کند!
در آن زمان مت دیمون هنوز بازیگر شناخته‌شده‌ای نبود؛ اما فداکاری او برای ایفای نقشش در این فیلم، کارگردان مشهور، فورد کاپولا را به قدری تحت تأثیر قرارداد که نقش اصلی فیلمی به نام «باران‌ساز» (۱۹۹۷) را به وی داد، پس ‌از آن نیز استیون اسپیلبرگ از او برای بازی در فیلم «نجات سرباز رایان» استفاده کرد.

 

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید