بازی بعدی سازندگان بتمن با موتور گرافیکی آنریل 4 ساخته خواهد شد

0

بازی بعدی سازندگان بتمن با موتور گرافیکی آنریل 4 ساخته خواهد شد

هیچ شکی در آن نیست که اعضای استودیو راک استدی (Rocksteady) در نسل هفتم بازی های کامپیوتری موفق به خلق یکی از بهترین IP های حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری یعنی مجموعه بازی های Batman Arkham شدند. در این میان اگر نیک به نسخه های مختلف سری Batman Arkham بنگریم متوجه می شویم که هیچ استودیویی نظیر این استودیوی انگلیسی قادر نبود تا قهرمان مشهور داستان های مصور شرکت DC را به این خوبی در دنیای بازی های کامپیوتری زنده نماید و یکی از بهترین مجموعه بازی های بتمن را در تاریخ بازی های کامپیوتری رقم بزند. پس از به پایان رسیدن نسل هفتم، مشخص شد که بازی Batman Arkham Knight آخرین تجربه ی اعضای این استودیو در ساخت و تولید مجموعه بازی های بتمن خواهد بود و در واقع بازی سازان خوش ذوق و با استعداد استودیو راک استدی پس از تولید این بازی قصد دارند به سراغ تجربیات جدید و کاملاً متفاوتی بروند. شاید بسیاری از علاقمندان مجموعه بازی های Batman Arkham اکنون کنجکاو دانستن این موضوع باشند که بازی بعدی اعضای استودیو راک استدی دقیقاً چه خواهد بود و بر مبنای کدامین دنیای آشنا یا کاملاً جدید به تصویر کشیده خواهد شد.

اگر چه نام و نشان تجربه ی جدید اعضای استودیو راک استدی هنوز به طور کامل مشخص نیست و مسلماً در حال حاضر اطلاعات چندانی هم در رابطه با آن وجود ندارد، اما شاید بتوان گفت که جزییات مربوط به پروژه ی بعدی سازندگان سری بازی های بتمن اندک اندک در حال رخ نمودن است. در همین راستا به تازگی مشخص شده است که بازی بعدی ساخته شده به دست بازی سازان حاضر در استودیو راک استدی، به احتمال فراوان بر اساس نسخه ی چهارم از موتور گرافیکی آنریل یا همان Unreal Engine 4 ساخته خواهد شد. در همین راستا اعضای ارشد این استودیو به تازگی چندین آگهی استخدام را برای جذب نیرو های جدید منتشر ساخته اند که می تواند به نوعی بر این فرضیه مهر تایید بزند. بر طبق این آگهی های استخدام جدید، اعضای استودیو راک استدی به دنبال استخدام پنج عضو تازه نفس در پست های مختلف موجود در این استودیو با توانایی های گوناگون هستند که به نظر می رسد شانس افراد جذب شده (در صورت دارا بودن شرایط مورد نظر) برای عضویت دائم در این استودیوی انگلیسی بسیار بالا خواهد بود. در واقع اعضای استودیو راک استدی به دنبال جذب یک طراح کار کشته ی جلوه های ویژه در کنار چهار برنامه نویس مبتنی بر موتور های گرافیکی با توانایی های مختلف مربوط به کار بر اساس هسته ی موتور های گرافیکی ، بهینه سازی موتور های گرافیکی و بحث رندرینگ و امور پردازشی می گردند تا بتوانند آن ها را با خود همراه سازند. در این میان یکی از امتیازات ویژه ای که متقاضیان دریافت این پست ها با دارا بودن آن شانس فراوانی برای کسب فرصت های شغلی یاد شده خواهند داشت، آشنایی کامل آن ها با موتور گرافیکی Unreal Engine 4 عنوان شده است. در واقع چه آن دسته از کسانی که مشتاق فعالیت در بخش طراحی جلوه های ویژه ی استودیو راک استدی به عنوان طراح ارشد این بخش هستند و چه آن گروه از افرادی که باید به عنوان مهندس ارشد برنامه نویسی برای موتور های گرافیکی در این استودیو فعالیت نمایند، باید در کنار آشنایی به کار با موتور گرافیکی آنریل 3 با توانایی های موجود در نسخه ی چهارم این موتور گرافیکی یا همان Unreal Engine 4 نیز به طور کامل آشنا باشند.

 batmobile

لازم به ذکر است که تا کنون تمامی نسخه های مجموعه بازی های بتمن یا همان Batman Arkham از جمله آخرین عنوان از سری مذکور یعنی بازی Batman Arkham Knight که بر خلاف اسلاف خود تنها شاهد عرضه شدن آن بر روی پلتفرم های نسل هشتم بودیم، با موتور گرافیکی Unreal Engine 3 ساخته شده بودند و می توان گفت که تمامی آن ها به لحاظ فنی هیچ کم و کسری قابل توجهی نداشتند. مسلماً کوچ کردن اعضای استودیو راک استدی به نسخه ی چهارم از موتور گرافیکی آنریل یا همان Unreal Engine 4 می تواند تجربیات بعدی آن ها در دنیای بازی های کامپیوتری را از لحاظ فنی قدرت و قوام بیشتری ببخشد. در واقع یکی از نقاط قوت اعضای این استودیو در طراحی بخش دیداری آثارشان (نسخه های پیشین سری بتمن) ساختن مدل هایی با جزییات بسیار بالا بود که تلفیق این امر با انیمیشن های بسیار با کیفیت طراحی شده به دست اعضای این استودیو، موجبات خلق شخصیت ها یا آبجکت هایی را فراهم می آورد که بسیار طبیعی و پر جزییات طراحی شده بودند. به عنوان مثال در همین نسخه ی اخیر سری بتمن یا همان بازی Batman Arkham Knight یکی از نقاط تحسین بر انگیز موجود در بخش فنی بازی، طراحی اتومبیل بتمن یا همان بت موبیل بود که این امر با جزییات بسیار بالایی صورت پذیرفته بود و در کنار این جسم بی جان، نظیر ویژگی یاد شده را می شد در مدل شخصیت های جان دار این بازی نیز مشاهده کرد. به هر حال امیدواریم که اعضای استودیو راک استدی بتوانند هر چه زود تر افراد مورد نظر خود را بیابند و با به استخدام در آوردن آن ها علاقمندان مجموعه بازی های Batman Arkham بتوانند به زودی با پروژه ی جدید سازندگان این مجموعه یعنی اعضای استودیو راک استدی آشنا شوند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید