بازی تاج و تخت جورج مارتین را این بار در قالب یک عنوان استراتژی تجربه کنید

0

بازی تاج و تخت جورج مارتین را این بار در قالب یک عنوان استراتژی تجربه کنید

بازی تاج و تخت (Game of Thrones) نام سریالی است دنباله دار، محصول شبکه ی تلویزیونی HBO که بر اساس سلسله داستان های نغمه ی یخ و آتش ( Song of Ice and Fire ) اثر جورج مارتین ساخته شده است. سریالی که به مدد محبوبیت فرای انتظار خود توانست نام جورج مارتین، کتاب های ارزشمند و هنر نویسندگی او را بیش از پیش بر سر زبان ها بیاندازد و مخاطبان فراوانی را در چهار گوشه ی دنیا بر گرد مجموعه کتاب ها و همچنین سریال این مجموعه (که در فصل اخیر از لحاظ رویداد های داستانی، به کلی راه خود را با وقایع مشابه در مجموعه کتاب های نغمه ی یخ و آتش جدا کرده است) جمع آورد. با توجه به محبوبیت این مجموعه در میان مخاطبان، طی سال های اخیر شاهد ساخت عناوین مختلفی از شاهکار مارتین در دنیای بازی های کامپیوتری بودیم که اکثر آن ها از لحاظ تم داستانی و شخصیت پردازی بیش از مجموعه کتاب های قطور نغمه ی یخ و آتش، بر وقایع سریال تلویزیونی این مجموعه تمرکز داشتند و از همین رو اکثراً با نام Game of Thrones شناخته می شدند. حال نوبت به آن رسیده که تازه ترین تجربه در دنیای بازی های کامپیوتری با رویکرد اخیر را این بار در سبک استراتژی به نظاره بنشینیم.

مجموعه بازی های Crusader Kings را شاید بتوان یکی از بهترین آثار خلق شده به دست استودیو Paradox Interactive لقب داد. مجموعه ای در سبک استراتژی (با رویکرد استراتژی کلان) که دو نسخه ی حاضر در آن از لحاظ گیم پلی بسیار غنی جلوه می کنند و آثاری بسیار سرگرم کننده در سبک استراتژی به شمار می روند. در این میان نسخه ی دوم این مجموعه یعنی بازی Crusader Kings 2 که حدود سه سال قبل به بازار آمده بود، توانست بسیار موفق تر از سلف خود عمل کند و یکی از پر مخاطب ترین عناوین ساخته شده به دست اعضای استودیو Paradox Interactive در میان مخاطبان سبک استراتژی لقب گیرد. در واقع عواملی نظیر به دست گرفتن کنترل سلسله های نام آشنای تاریخی حاضر در اروپای قرون وسطا و وجود المان های مختلفی همچون خیانت، دسیسه، ترو و توطئه برای پیش بردن اهداف سیاسی خود در طول بازی ، جزو عواملی بودند که توانستند گیم پلی طولانی بازی Crusader Kings 2 را بسیار جذاب و سرگرم کننده جلوه داهند و آن را به تجربه ای بسیار ویژه برای هواداران سبک استراتژی تبدیل کنند. به عنوان مثال شما می توانستید با در دست گرفتن کنترل ال سید، سرنوشت خاندان او و نوادگان تشنه ی تاج و تختش را آن گونه ای که خود می خواهید رقم بزنید. حال شاهد این نکته هستیم که ماد بسیار مفصلی با نام Game of Thrones برای بازی Crusader Kings 2 ساخته شده است که در آن به جای در دست گرفتن کنترل خاندان های باستانی قرون وسطی، علاقمندان این بازی قادر به تعیین سرنوشت 9 تن از خاندان های سرشناس حاضر در دنیای نغمه ی آتش و یخ از جمله دو خاندان بسیار محبوب استارک و لنیستر خواهند بود. البته باید گفت که این محصول در کل ماد کاملاً جدیدی محسوب نمی شود بلکه ورژن 1.0 آن است که به تازگی منتشر شده و در ساختار آن شاهد بهبود های فراوانی نسبت به قبل هستیم.

 crusader-kings-2-game-of-thrones

خیانت و توطئه همواره یکی از نکات تعیین کننده در گیم پلی و داستان سری Crusader Kings محسوب می شود. امری که در ماد Game of Thrones نیز وجود داد!

 در این میان کاربران پلتفرم ویندوز برای لذت بردن از این ماد جدید تنها کافی است که آن را به شکل رایگان دانلود کرده و بر روی بازی Crusader Kings 2 خود نصبش کنند. اما کاربران پلتفرم مک لازم است که فرآیند نصب این ماد را به شکل دستی انجام دهند. به این ترتیب که پس از دانلود این ماد، فایل های مربوط به آن را به شکل دستی در پوشه ی mod از بازی Crusader Kings 2 قرار دهند (و البته تمامی فایل های موجود در این پوشه را پاک کنند). البته به نظر می رسد که این ماد سازگاری چندانی با ویندوز های 32 بیتی ندارد و برای کسب تجربه ای بی اشکال حتماً لازم است که آن را بر روی سیستم کامپیوتری که از ویندوز 64 بیتی بهره می برد و حداقل از 4 گیگا بایت حافظه ی رم استفاده می کند نصب کنید. گفتنی است که در ورژن جدید ماد Game of Thrones علاوه بر بهبود برخی باگ ها و ایراد های موجود در ورژن های پیشین این ماد، شاهد بهبود های ساختاری دیگری نظیر ارتقا یافتن خصلت های مربوط به آدر ها یا وایت واکر ها، اضافه شدن قابلیت های حکومتی جدید و همچنین گسترش یافتن ویژگی های داستانی مجموعه ی نغمه ی یخ و آتش هستیم. البته کسانی که هنوز فرصت خواندن کتاب های جدید تر جورج مارتین یا مشاهده کردن فصل های اخیر سریال Game of Thrones را نیافته و دوست ندارند تا موارد داستانی مربوط به آن ها برایشان آشکار شود، می توانند با نصب کردن ماد مختصر Spoiler Remover بر روی ماد کلان Game of Thrones از این امر جلو گیری کنند. به هر حال زمستان نزدیک است و پیشنهاد می کنیم که علاقمندان سبک استراتژی و دوست داران دنیای منحصر به فرد خلق شده توسط جورج مارتین با نصب ماد Game of Thrones بر روی بازی Crusader Kings 2 ، خود را به شایستگی برای آمدن زمستان کاملاً مهیا کنند! در پایان یک بار دیگر هم بر این موضوع تاکید می کنیم که زمستان در راه است!

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید