بازی جدیدی از سری Star Wars در راه است

0

بازی جدیدی از سری Star Wars در راه است

از همان زمان که نخستین فیلم های مجموعه ی Star Wars پرده ی سینما های جهان را به تسخیر خود در آوردند، دنیای بازی های کامپیوتری هم پذیرای بازی های متعددی از این مجموعه بر روی پلتفرم های مختلف و محبوب خود شد. در واقع تاریخچه ی حضور نسخه های گوناگون از مجموعه بازی های جنگ ستارگان بر روی پلتفرم های مختلف بازی را شاید بتوان همان تاریخ پر بار و چند دهه ای دنیای بازی های کامپیوتری قلمداد کرد. بر همین اساس در طی این سال ها علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری در نسل های مختلف، به شکل مستمر شاهد پر رنگ یا کم رنگ شدن حضور عناوین گوناگونی از مجموعه بازی های Star Wars در دنیای بازی های کامپیوتری بودند. پس از یک رکود نسبی در این زمینه، که شاید بتوان گفت نسل پیشین دنیای بازی های کامپیوتری را تقریباً عاری از عناوین کاملاً شاخص و موفق حاضر در مجموعه ی Star Wars ساخته بود، به تازگی شاهد رونق گرفتن بازار تولید عناوین مبتنی بر دنیای جنگ ستارگان (یا جنگ های ستاره ای یا هر اسم دیگری که در زبان فارسی برای معادل سازی این مجموعه اختراع شده است) هستیم.

 

 

پس از بازی Star Wars Battlefront که پاییز گذشته در اختیار علاقه مندان به مجموعه بازی های جنگ ستارگان قرار گرفت، به نظر می رسد که علاقه مندان به این مجموعه خواهند توانست با عناوین دیگری از سری بازی های جنگ ستارگان هم در طی سال های پیش رو دیدار نمایند. یکی از عناوین مذکور نسخه ای تازه از سری جنگ ستارگان خواهد بود که توسط اعضای استودیو  Respawn Entertainment در دست ساخت است. اثری که البته هنوز نام کامل آن به درستی مشخص نیست اما در عین حال فرآیند تولید این اثر مورد تایید رسمی سازندگان آن یعنی اعضای استودیو Respawn و همچنین ناشر این بازی یعنی شرکت EA قرار گرفته است. در واقع شرکت EA به موجب قرارداد چند ساله ی خود با صاحب امتیاز اصلی مجموعه ی جنگ ستارگان یعنی شرکت دیزنی، تا اطلاع ثانوی تنها شرکت بازی سازی حاضر در این صنعت خواهد بود که امکان تولید نسخه های جدید از مجموعه ی جنگ ستارگان در دنیای بازی های کامپیوتری را در اختیار دارد. بنا بر این سران شرکت EA قصد دارند نهایت بهره را از پتانسیل های این فرنچایز نام آشنا برده و تا جای ممکن نسبت به تولید نسخه های متعددی از مجموعه بازی های جنگ ستارگان در طی سال های پیش رو اقدام نماید. خصوصاً این که در طی سال های آینده به مدد تولید نسخه های جدید از سری فیلم های جنگ ستارگان بازار محبوبیت دوباره ی این مجموعه در صنعت سرگرمی حسابی داغ خواهد بود و این فرصتی نیست که سران EA بخواهند آن را به همین راحتی از دست بدهند. بر همین اساس پروژه ی تولید نسخه های پی در پی از مجموعه بازی های Star Wars چند صباحی است که از سوی شرکت EA کلید خورده است و این فرآیند احتمالاً همچنان با قدرت هر چه بیشتر ادامه خواهد داشت. فرآیندی که شاید بتوان نقطه ی آغاز آن را بازی بتل فرانت در نظر گرفت و قرار است به موجب تولید آثار جدیدی که بازی استودیو Respawn هم یکی از آن ها خواهد بود ادامه یابد.

 titanfall

از آن جایی که سازندگان سری Titanfall مشغول کار بر روی نسخه ی جدید از بازی جنگ ستارگان هستد، شاید یکی از قابلیت های موجود در بخش گیم پلی این بازی راه رفتن بر روی دیوار ها باشد!

 

تا این لحظه تنها فرآیند ساخت این بازی توسط استودیو Respawn مورد تایید قرار گرفته است و به غیر از آن هیچ اطلاعات دقیقی از ساختار نسخه ی جدید از مجموعه بازی های جنگ ستارگان در دست نیست. به غیر از این که گفته می شود این بازی اثری در سبک اکشن ماجرایی خواهد بود و نوع روایت آن هم از دید سوم شخص صورت می گیرد. همچنین به نظر می رسد که در حال حاضر تنها یک تیم کوچک اما کارکشته به رهبری استیگ اسموسن بر روی ساخت این بازی فعالیت می کنند. این امر شاید به دلیل آن باشد که اعضای استودیو Respawn در حال حاضر پروژه ی تولید بازی Titanfall 2 را نیز در دست انجام دارند و احتمالاً این بازی زود تر از نسخه ی جدید جنگ ستارگان به بازار عرضه خواهد شد. طراح اصلی نسخه ی جدید از مجموعه بازی های جنگ ستارگان یعنی اسموسن پیش از این سابقه ی فعالیت در سری بازی های  God of War  را هم در کارنامه ی خود به ثبت رسانده و اکنون تنها دو سال است که استودیو سونی سانتامونیکا را به مقصد Respawn Entertainment ترک گفته است. او خود را یکی از مشتاقان به مجموعه ی جنگ ستارگان می داند و معتقد است که با فیلم های این مجموعه بزرگ شده و حتی فرزندانش هم از جمله علاقه مندان پر و پا قرص دنیای جنگ ستارگان به شمار می روند. البته پروژه ی جدید اعضای استودیو Respawn تنها نسخه ی در دست تولید از سری بازی های جنگ ستارگان توسط شرکت EA محسوب نمی شود و این شرکت وظیفه ی ساخت نسخه ای دیگر از این مجموعه را هم به استودیو Visceral واگذار کرده است. اثری که در پروژه ی تولید آن دو تن از بانوان شناخته شده ی حاضر در صنعت بازی سازی یعنی امی هنینگ و جید ریموند به همکاری با یکدیگر مشغول هستند و در واقع استودیو Motive (که توسط ریموند اداره می شود) نیز در پروژه ی ساخت این بازی نقش مهمی را بر عهده دارد. به هر حال از شواهد امر پیداست که علاقه مندان به سری بازی های جنگ ستارگان به زودی فرصت تجربه ی نسخه های جدیدی از این مجموعه را در اختیار خواهند داشت. عناوینی که البته نام اصلی و همچنین پلتفرم های مقصد آن ها تا این لحظه به صورت رسمی اعلام نشده است و برای یافتن آگاهی بیشتر در رابطه با زیر و بم این آثار باید صبر و حوصله ی بیشتری به خرج داد. تا فرا رسیدن زمان موعود آن دسته از علاقه مندان به مجموعه بازی های جنگ ستارگان که از کنسول اکس باکس وان بهره می برند، می توانند به تجربه ی مجموعه ی دو نسخه ای  Star Wars: The Force Unleashed مشغول باشند. چرا که به تازگی امکان تجربه کردن هر دو نسخه ی این مجموعه برای دارندگان کنسول انحصاری نسل هشتمی مایکرو سافت و در قالب قابلیت Backward Compatibly فراهم آمده است.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید