بازی جدید ناسا به مناسب چهارمین تولد کاوشگر Curiosity

0

بازی جدید ناسا به مناسب چهارمین تولد کاوشگر Curiosity

چهار سال از حضور مریخ نورد Curiosity بر روی سیاره مریخ میگذرد و ناسا به همین مناسبت بازی جذابی را تحت عنوان کاوشگر مریخ (Mars Rover) عرضه کرد است که در آن به زمینی ها اجازه میدهد مانند کاوشگر کنجکاوی (Curiosity) بروی سطح سیاره مریخ حرکت کنند تا درک بهتری از ماموریت از این مریخ نورد بر روی سیاره سرخ داشته باشند.

این بازی با همکاری تیم ناسا و شبکه پخش بازی GAMEE ساخته شده است و بصورت رایگان بر روی ویندوز، اندروید و iOS قابل نصب است. کاوشگر مریخ بازی بسیار اعتیاد آوری است و با هدف آشنایی مردم از برنامه های فعلی و آینده ناسا ساخته شده است. در این بازی مریخ نورد دیگری نیز حضور دارد که طبق برنامه برنامه ریزی ناسا در سال 2020 برای کشف آب به سیاره مریخ فرستاده میشود. مدیر مشارکت عمومی ناسا Michelle Viotti در بیانیه ای اظهار داشته است که “ما بسیار هیجان زده ایم که راه حل جذابی برای درک بهتر مردم از ماموریت کاوشگر Curiosity در مریخ و اکتشافات آینده ناسا در سال 2020 پیدا کرده ایم. کاربران میتوانند با استفاده از شبکه های اجتماعی لحظات جالب بازی را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و مهمترین نکته این بازی این است که میتواند درهای بزرگتری از علم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات را باز کند”

ظاهر دو بعدی این بازی به شما نوید یک بازی آسان را میدهد اما در واقع اینطور نیست. اما اگر در بازی گیر کردید و یا چیزی سخت تر از انتظار شما بود به یاد داشته باشید که کاوشگر کنجکاوی واقعی در سیاره مریخ در حال سوراخ کردن صخره ای به نام “ماریمبا” برای جمع آوری یک نمونه پودری است. ماموریتی که شاید در نگاه اول ساده به نظر میاد اما Curiosity برای رسیدن به آن نقطه چندین ماه تنها با سرعت 5 سانتی متر بر ثانیه در حرکت بوده است و کوچکترین خطایی میتوانست فاجعه به بار آورد. در واقع انجام هرکاری برای این کاوشگر زمان بر است. در مدت 4 سال حضور کنجکاوی در مریخ، این کاوشگر تنها 13.5 کیلومتر مسافت پیموده است اما در حدود 128,000 تصویر به زمین مخابره کرده است و در حدود362,000  بار از لیزر خود استفاده کرده است. از مهمترین اکتشافات کنجکاوی در اولین سال حضورش در مریخ اتفاق افتاده است که مدارکی در جهت اثبات حیات میکروبی از سالهای بسیار دور در سیاره مریخ نشان داده است.

این اولین باری نیست که محققان ناسا برای تولد کاوشگر کنجکاوی دست به یک اقدام جالب میزنند. در سال 2013 برای اولین تولد این کاوشگر محققان برنامه ای را ضبط کردند که در آن با ابزار آلات موسیقی پیغام “تولدت مبارک” برای Curiosity زمزمه میشد. یقیقا کاوشگر کنجکاوی اولین شخص یا چیزی است در سیاره مریخ تولد خود را جشن میگیرد. اگر شما نیز به کشف سیاره مریخ و ماموریت های ناسا علاقه دارید میتواند از اینجا پس از نصب اپلیکیش GAMEE، بازی Mars Rover را در تلفن همراه و یا سیستم خود به صورت رایگان نصب کنید و تجربیات خود از این بازی مفرح را با ما در میان بگذارید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید