بازی Batman: The Telltale Series را به صورت گروهی تجربه کنید

0

بازی Batman: The Telltale Series را به صورت گروهی تجربه کنید

آیا شما هم جزو آن دسته از علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری به شمار می روید که تصور می کنند در گیم پلی بازی های ساخته شده به دست بازی سازان شرکت Telltale ، جای بخش چند نفره خالی به نظر می رسد؟ اگر این گونه است خبر خوب برای شما این خواهد بود که می توانید در گیم پلی تازه ترین بازی ساخته شده به دست اعضای شرکت Telltale یعنی بازی  Batman: The Telltale Series شاهد وجود این بخش جدید باشید. بنا بر این پیشنهاد می شود که به منظور آگاهی یافتن از جزییات این امر ، ما را در ادامه ی مطلب پیش رو همراهی کنید.

اعضای شرکت  Telltaleپس از موفقیت گسترده ای که بازی ماجرایی و داستان محور The Walking Dead با خود به همراه آورد، تمام تمرکز خود را بر روی تولید عناوین مشابه سریالی با ساختار سینمایی (و تکیه بر اتخاذ تصمیمات سرنوشت ساز توسط بازیبازان در طول گیم پلی بازی) قرار دادند. عناوینی که اکثر آن ها همانند بازی The Walking Dead مخاطبان فراوانی را به سوی خود جذب نموده و اعضای شرکت Telltale را تشویق به ادامه دادن همین راه و تولید بازی های بیشتری با همین سبک و سیاق نمودند. به گونه ای که هر چه پیش تر می رویم شاهد این نکته هستیم که بازی های جدید ساخته شده به دست اعضای شرکت  Telltaleاز اپیزود های بیشتری نسبت به قبل بهره می برند و شاید روزی فرا برسد که شاهد تولید عناوینی با تعداد قسمت های بسیار بالا توسط اعضای این شرکت باشیم (تصور کنید که روزی اعضای شرکت  Telltaleبخواهند یک بازی سریالی بر اساس مجموعه انیمیشن های ناروتو بسازند!). با این حال تا کنون تمامی بازی های شرکت Telltale تجربه ای کاملاً تک نفره را در اختیار تجربه کنندگان این دسته از آثار قرار می دادند و در گیم پلی آن ها هیچ خبری از بخش چند نفره یا گروهی نبود. روندی که قرار است در تازه ترین تجربه ی شرکت Telltale در دنیای بازی های کامپیوتری یعنی بازی Batman: The Telltale Series کمی تا قسمتی با دگرگونی همراه باشد. در جریان برگزاری نمایشگاه Comic Con علاقه مندان به بازی Batman: The Telltale Series شاهد ارائه ی نمایشی تازه از این بازی بودند که یک سیستم جدید چند نفره را در بخش گیم پلی بازی Batman: The Telltale Series به تصویر می کشید. در این بخش جدید از بازی Batman: The Telltale Series که با نام Crowd Play شناخته می شود، تجربه کنندگان بازی Batman: The Telltale Series این امکان را در اختیار خواهند داشت تا دیگران را هم در تصمیم گیری های خود در طول تجربه ی این بازی شریک سازند. در واقع افرادی که تا کنون حد اقل یکی از بازی های سریالی شرکت Telltale ظرف دو سه سال اخیر را تجربه کرده باشند حتماً از این نکته با خبر هستند که بخش مهمی از گیم پلی این عناوین بر روی تصمیمات مختلف بازیباز در جریان تجربه کردن این بازی ها تمرکز یافته است. به این معنی که در تمامی بخش های عناوین ساخته شده توسط شرکت Telltale (از گفتگو های موجود در این آثار گرفته تا دو راهی های گوناگونی که در طول داستان این عناوین بر سر راه بازیباز قرار می گیرد) بازیباز ناچار به انتخاب یک گزینه از میان سایر گزینه های موجود خواهد بود. تا پیش از این تمام انتخاب های مذکور به طور کامل توسط خود بازیباز انجام می شد. اما اکنون به موجب بهره مندی بازی Batman: The Telltale Series از سیستم جدید Crowd Play این امکان وجود دارد تا دیگران نیز در این تصمیم گیری ها شریک شوند.   

 batman-telltale

در واقع از طریق قابلیت Crowd Play در بازی Batman: The Telltale Series چیزی نزدیک به دو هزار نفر این امکان را پیدا می کنند تا در حالتی استریم گونه در بازی یک بازیباز شریک شده و در تصمیم های اتخاذ شده توسط او در این بازی دخالت نمایند. به عبارت بهتر بلافاصله پس از آغاز بازی Batman: The Telltale Series ، تجربه کنندگان این اثر این امکان را در اختیار خواهند داشت تا قابلیت Crowd Play را فعال سازند. با فعال ساختن این قابلیت لینکی برای افرادی که بازیباز آن ها را تعیین نموده فرستاده می شود که از طریق مراجعه به آن و فعال ساختن لینک مذکور ، افرادی که این لینک اختصاصی برای آن ها فرستاده شده است (و همان گونه که به آن اشاره شد تعداد آن ها می تواند چیزی نزدیک به دو هزار نفر باشد) از این امکان بر خوردار خواهند گردید تا به بازی  Batman: The Telltale Series وارد شده و در تصمیم گیری های مربوط به این بازی (در حالت تجربه ی آن توسط یک بازیباز خاص) شریک باشند. گفتنی است که قابلیت Crowd Play خود از دو بخش مجزا تشکیل می شود که اندک تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در بخش نخست از این قابلیت برای هر کدام از تصمیم های موجود در این بازی رای گیری صورت خواهدگرفت و در نهایت تصمیم مورد نظر بر اساس تعداد آرای موجود اتخاذ می شود. اما در بخش دوم از قابلیت Crowd Play ، این خود بازیباز است که تصمیم نهایی را اتخاذ می کند و حتی در صورت چربش تعداد آرای موجود به سمت گزینه ای خاص، او می تواند به انتخاب سایر گزینه های موجود بر اساس نظر خود بپردازد و به نوعی آرای دیگران را وتو نماید. در این صورت سایر حضار می توانند به این تصمیم او با رای مثبت یا منفی واکنش نشان دهند. به هر حال اگر چه قابلیت Crowd Play قابلیت چندان دندان گیر و جذابی در بازی Batman: The Telltale Series به نظر نمی رسد و بیش از هر چیز به دخالت دیگران در بازی انجام شده توسط یک بازیباز خاص می ماند، اما به نظر می رسد که اعضای شرکت Telltale قصد دارند از این پس قابلیت جدید مذکور را در تمامی بازی های تازه ای که پس از بازی Batman: The Telltale Series قرار است به دست آن ها ساخته شود بگنجانند تا تجربه کنندگان این آثار بتوانند عناوین سریالی شرکت Telltale را همراه با دیگران و بر اساس نظر آنان تجربه نمایند. البته شاید در ادامه ی کار قابلیت Crowd Play با دگرگونی هایی همراه شده و بخش های جذاب تری به ساختار آن اضافه گردد. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Batman: The Telltale Series در تاریخ 2 اوت (August) سال جاری میلادی برای بسیاری از پلتفرم های نسل هفتم ، نسل هشتم و حتی پلتفرم های موبایل عرضه خواهد گردید.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید