بازی Everybody's Gone to the Rapture به پلتفرم PC می آید

0

بازی Everybody's Gone to the Rapture به پلتفرم PC  می آید

در طی چند ماه اخیر شایعات متعددی از گوشه و کنار شنیده می شد مبنی بر این که بازی Everybody’s Gone to the Rapture قرار است به زودی برای پلتفرم PC هم منتشر شود. البته این قضیه تنها به تعدادی شایعه و خبر بی پایه و اساس محدود نمی شد و شواهدی نیز در این زمینه وجود داشت (به عنوان مثال به تازگی شاهد آمدن نام این بازی در لیست بازی های مورد پشتیبانی قرار گرفته توسط درایور جدید 16.3.2 کارت های گرافیک برند AMD بودیم). به هرحال اکنون دیگر خبر عرضه شدن بازی Everybody’s Gone to the Rapture بر روی پلتفرم PC تنها در حد شایعه و حدس و گمان مطرح نیست و این خبر به طور رسمی توسط سازندگان این بازی مورد تایید قرار گرفته است.

 

 

روز گذشته سازندگان بازی Everybody’s Gone to the Rapture بالاخره فرآیند انتشار این بازی بر روی پلتفرم PC را به طور رسمی تایید کردند. این بازی در ماه های پایانی سال گذشته ی میلادی به شکل انحصاری برای کنسول PS4 منتشر شد و اکنون پس از چند ماه خبر انتشار آن بر روی پلتفرم PC مورد تایید اعضای استودیو The Chinese Room قرار گرفته است. بازی Everybody’s Gone to the Rapture اثری است در سبک ماجرایی و در همان شاخه ای قرار می گیرد که این روز ها آن را با نام شبیه ساز راه رفتن می شناسند. داستان این بازی بر گشت و گذار شخصیت نخست داستان در شهر کوچکی تمرکز یافته است که ساکنان آن به طرز اسرار آمیزی ناپدید شده اند و شهر مذکور را به شهری کاملاً متروکه و خالی از سکنه یا به قول معروف به شهر ارواح تبدیل ساخته اند. حال او باید در این شهر اسرار آمیز به گردش و گشت و گذار بپردازد و با سرک کشیدن به گوشه و کنار آن از دلایل این رویداد با خبرشود. در واقع گیم پلی بازی Everybody’s Gone to the Rapture کم و بیش از همان سبک و سیاقی پیروی میکند که در ساخته ی قبلی اعضای استودیو The Chinese Room یعنی در بازی Dear Esther شاهد آن بودیم. به این ترتیب که با جستجو و گشت و گذار در محیط بازی و تعامل با برخی از اجسام موجود در محیط (که از ساختاری سندباکس بهره می برد) برخی از جنبه های داستان برای تجربه کننده ی این اثر آشکار شده و او را به ادامه دادن بازی و آگاهی از تمامی جنبه های آن تشویق می نماید. بنا بر تایید سازندگان بازی Everybody’s Gone to the Rapture آن ها در نسخه ی کنسولی این بازی تا جای ممکن این بازی را از نظر گرافیکی بهینه و به روز طراحی کرده اند و بنا بر این در این زمینه (در زمینه های فنی) مجال و امکان چندانی برای بهبود بیشتر در بخش گرافیکی نسخه ی PC این بازی وجود ندارد.

 Rapture

با این حال علاقه مندان به نسخه ی PC بازی Everybody’s Gone to the Rapture می توانند شاهد بهبود ها و پیشرفت هایی در نسخه ی PC این بازی نسبت به نسخه ی PS4 این اثر باشند که اغلب این بهبود ها به جنبه های اجرایی این بازی مربوط می شود. به عنوان مثال بنا بر تایید اعضای استودیو Everybody’s Gone to the Rapture تجربه کنندگان این بازی بر روی کامپیوتر های خانگی در صورت برخورداری از مشخصات سخت افزاری مناسب می توانند از نرخ فریم 60 فریم در ثانیه در امر اجرای بازی Everybody’s Gone to the Rapture بر روی کامپیوتر های خانگی خود بهره مند شوند. ضمن این که به نظر می رسد امکان اجرای این بازی تحت کیفیت تصویری 4K نیز بر روی پلتفرم PC وجود خواهد داشت. در این میان با توجه به سبک اصلی و ساختار کلی بازی Everybody’s Gone to the Rapture و همچنین با توجه به ورود دنیای بازی های کامپیوتری به بخش جدیدی به نام واقعیت مجازی شاید عده ای از علاقه مندان به بازی Everybody’s Gone to the Rapture کنجکاو دانستن این موضوع باشند که آیا سازندگان این اثر هیچ تمایلی برای تولید نسخه ای تازه از این بازی که مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی باشد خواهند داشت؟ هر چه باشد گشت و گذار در محیط بازی هایی که در سبک شبیه ساز راه رفتن ساخته شده اند (خصوصاً آن دسته ای که از تم اسرار آمیز و ترسناک در ساختار خود بهره می برند) در دنیایی شبیه سازی شده و کاملاً سه بعدی می تواند بسیار جذاب تر و درگیر کننده تر از حالت عادی باشد. در پاسخ به پرسش مذکور (وجود یا عدم وجود نسخه ی واقعیت مجازی بازی Everybody’s Gone to the Rapture) یکی از اعضای ارشد استودیو The Chinese Room معتقد است که به دلیل ساختار Open World بازی Everybody’s Gone to the Rapture در حال حاضر امکان تبدیل این بازی به اثری که بتواند به طور کامل از تکنولوژی واقعیت مجازی پشتیبانی کند وجود ندارد یا به عبارتی امری بسیار پر چالش محسوب می شود. مگر این که آن ها بخواهند نسخه ای ویژه و کاملاً جدید از بازی Everybody’s Gone to the Rapture را برای ابزار های مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی بسازند که این امر بستگی به نظر و تصمیم شرکت سونی دارد. به هر حال فرآیند انتشار بازی Everybody’s Gone to the Rapture بر روی پلتفرم PC بالاخره به صورت رسمی توسط سازندگان این اثر مورد تایید قرار گرفت اما در عین حال هنوز به طور دقیق مشخص نیست که بازی Everybody’s Gone to the Rapture در چه زمانی برای پلتفرم PC منتشر خواهد شد.               

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید