بازی Forza Motorsport 6 Apex به پلتفرم PC می آید

0

بازی Forza Motorsport 6 Apex به پلتفرم PC می آید

اگر دنبال کننده ی مطالب وب سایت سخت افزار باشید حتماً از این موضوع با خبر هستید که ظرف روز های اخیر از احتمال آمدن نسخه ای جدید از مجموعه ی Forza به روی پلتفرم PC خبر داده بودیم. حال این موضوع به طور رسمی توسط سازندگان سری بازی های Forza یعنی اعضای استودیو Turn 10 مورد تایید قرار گرفته است.

 

 

ظرف هفته های اخیر حرف و حدیث های فراوانی از گوشه و کنار به گوش می رسید مبنی بر این که به زودی علاوه بر نسخه ی ششم از سری Forza (که چند ماه قبل به طور انحصاری برای کنسول اکس باکس وان منتشر شده بود) نسخه ی آینده از این مجموعه (که احتمالاً بازی Forza Horizon 3 خواهد بود) نیز برای پلتفرم PC عرضه خواهد شد. در پاسخ به این شایعات یکی از اعضای اصلی استودیو Turn 10 یعنی دن گرینوالت طی روز های اخیر خبر از این داده بود که با آغاز ماه مارس علاقه مندان به سری بازی های Forza شاهد انتشار اخبار کاملاً جدید و هیجان انگیزی از این مجموعه خواهند بود. حال او به وعده ی خود عمل کرده و به همراه سایر همکارانش در استودیو Turn 10 خبر از آمدن نسخه ای جدید از سری بازی های Forza به روی پلتفرم PC داده است. این نسخه از بازی با نام Forza Motorsport 6 Apex شناخته می شود و در واقع شکل خلاصه شده ای از بازی Forza Motorsport 6 (که چندی پیش شاهد انتشار آن بر روی کنسول اکس باکس وان بودیم) خواهد بود که به شکل انحصاری و به گونه ای رایگان برای کامپیوتر های خانگی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 منتشر خواهد شد. در واقع مقصود اصلی از عبارت نسخه ای خلاصه شده این است که علاقه مندان بازی Forza Motorsport 6 در نسخه ی کامپیوتر های خانگی این اثر یا همان نسخه ی Apex شاهد وجود تعداد اتومبیل ها و پیست های مسابقه ی کمتری نسبت به نسخه ی انحصاری این اثر بر روی کنسول اکس باکس وان خواهند بود. به عبارت بهتر در بازی Forza Motorsport 6 Apex چیزی در حدود 63 اتومبیل مختلف در کنار 20 پیست مسابقه ی گوناگون در اختیار علاقه مندان آثار اتومبیل رانی قرار خواهد گرفت که اگر چه نسبت به موارد مشابه در نسخه ی کنسولی این اثر کم تر به نظر می رسد اما در نوع خود قابل قبول بوده و تنوع مناسبی را در اختیار مخاطبان این اثر قرار می دهد.

 forza

در عوض محدودیت تعداد پیست ها و اتومبیل های موجود در بازی Forza Motorsport 6 Apex نسبت به نسخه ی کنسولی این اثر، تجربه کنندگان این بازی بر روی پلتفرم PC قادر به بهره مندی از ویژگی های اختصاصی خود خواهند بود. نخستین ویژگی اختصاصی بازی Forza Motorsport 6 Apex به بهره بردن این بازی از قابلیت های مبتنی بر واسط Direct X 12 مربوط می شود. در همین راستا شاهد این نکته هستیم که سازندگان این بازی یعنی اعضای استودیو Turn 10 موتور گرافیکی اختصاصی خود را به قابلیت های مبتنی بر واسط نوین Direct X 12 مجهز ساخته اند تا تجربه کنندگان بازی Forza Motorsport 6 Apex بتوانند از ساختار گرافیکی بهبود یافته تری در بخش فنی این بازی بهره مند شوند. در واقع مجهز شدن موتور گرافیکی اختصاصی مجموعه بازی های Forza به قابلیت های Direct X 12 می تواند این نوید را به علاقه مندان بازی های کامپیوتری بر روی پلتفرم PC بدهد که بتوانند در آینده ای نزدیک شاهد انتشار نسخه های بعدی سری Forza بر روی پلتفرم PC باشند (امری که می تواند شایعه ی آمدن نسخه ی بعدی سری Forza به پلتفرم PC که احتمالاً بازی Forza Horizon 3 خواهد بود را به حقیقت نزدیک تر کند). البته دن گرینوالت معتقد است که او و همکارانش در حال حاضر بازی Forza Motorsport 6 Apex را به روی پلتفرم PC آورده اند تا بتوانند با مشاهده ی نتیجه ی نهایی کار و مواجهه با میزان باز خورد های دریافتی از سوی مخاطبان این اثر تصمیم بهتری برای آینده ی مجموعه بازی های Forza بر روی پلتفرم PC بگیرند. گفتنی است که بازی Forza Motorsport 6 Apex علاوه بر بهره مندی از ویژگی های گرافیکی مبتنی بر واسط Direct X 12 امکان تجربه در کیفیت تصویری 4K را نیز در اختیار علاقه مندان این اثر قرار خواهد داد. ضمن این که اعضای استودیو Turn 10 وعده داده اند که پس از انتشار این اثر، محتوا های الحاقی متنوعی را برای بازی Forza Motorsport 6 Apex تولید کرده و آن ها را به شکل رایگان در اختیار تجربه کنندگان این بازی قرار خواهند داد. محتوا های اضافه ای که بخشی از آن ها در قالب مد Spotlight در اختیار علاقه مندان این بازی قرار خواهد گرفت. در حال حاضر هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار بازی Forza Motorsport 6 Apex عنوان نشده است اما در عین حال اعضای استودیو Turn 10 از بهار سال جاری به عنوان موعد اصلی ملاقات هواداران سری بازی های Forza با بازی Forza Motorsport 6 Apex یاد کرده اند.    

google

facebook

insta

twitter

telegram

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید