بازی GTA V را در قالب نسخه ای کاملاً جدید تجربه نمایید

0

بازی GTA V را در قالب نسخه ای کاملاً جدید تجربه نمایید

با وجود آن که در حال حاضر عناوین هم سبک فراوانی در بازار بازی های کامپیوتری وجود دارد، هنوز هم آخرین نسخه از سری بازی های GTA یعنی بازی GTA V از هواداران فراوانی در میان بازیبازان مختلف بر خوردار است و همچنان عده ی فراوانی از علاقه مندان به بازی های اکشن سندباکس بی وقفه در حال پرسه زدن در خیابان های شهر لوس سانتوس به سر می برند. خوشبختانه به موجب بهره گیری از ترفند های گوناگون، نسخه ی PC از بازی GTA V هیچ گاه برای علاقه مندان به این بازی تکراری نمی شود و در واقع تجربه کنندگان نسخه ی مبتنی بر کامپیوتر های خانگی از بازی GTA V همواره کار جدیدی برای انجام دادن و فعالیت تازه ای برای تجربه کردن در دنیای این بازی شناخته شده و پر مخاطب دارند.

امکان انجام این گونه فعالیت ها و کار های نو معمولاً به موجب بهره گیری از ماد های گوناگون ساخته شده برای نسخه ی PC از بازی GTA V امکان پذیر است و هر کدام از این ماد ها نکته ای تازه را به ساختار این بازی می افزایند. در این میان ماد های شاخص ساخته شده برای بازی GTA V (و بسیاری از بازی های محبوب و پر مخاطب مشابه) معمولاً به دو دسته ی مجزا تقسیم می شوند: ماد های گرافیکی بازی GTA V و ماد هایی که محتوای موجود در آن ها بر تغییر بخش هایی از گیم پلی این بازی استوار شده است. با این حال هر از گاه معدود ماد های شاخصی را هم می توان یافت که به هر دو بخش قضیه (گرافیک و گیم پلی بازی GTA V) به یک میزان توجه داشته اند و نصب کردن آن ها می تواند دگرگونی های فراوانی را در بخش های مختلف این بازی ایجاد نماید. از جمله تازه ترین ماد هایی که با چنین خصلت و خاصیتی برای بازی GTA V ساخته شده است می توان به ماد جدیدی با نام GTA 5 Redux اشاره کرد. محصولی که بازی GTA V را از لحاظ ساختار دیداری و محتوای گیم پلی با دگرگونی های فراوانی همراه ساخته و نسخه ای متحول شده از این بازی را در اختیار علاقه مندان آن بر روی پلتفرم PC قرار می دهد.

gtav1

همان گونه که به آن اشاره شد فرآیند نصب ماد GTA 5 Redux بر روی نسخه ی PC این اثر، هر دو بخش گرافیک و گیم پلی این بازی را تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع ماد GTA 5 Redux یک ماد گرافیکی جدید به شمار می رود که تغییرات مهمی را هم در بخش گیم پلی بازی GTA 5 اعمال می کند. یکی از تغییرات مهم (گرافیکی) صورت گرفته در بازی GTA 5 در قالب ماد GTA 5 Redux به سیستم آب و هوایی این بازی مربوط می شود. در واقع سیستم آب و هوایی موجود در بازی GTA 5 ، در این ماد گرافیکی از نو طراحی شده است و شاهد هر چه طبیعی تر شدن ساختار کلی آن نسبت به قبل هستیم. به منظور انجام کامل و درست این امر تغییرات فراوانی در سیستم سایه زنی و نور پردازی بازی GTA 5 صورت گرفته است و به عنوان مثال شاهد اضافه شدن سیستم نور پردازی حجمی از طریق ماد GTA 5 Redux به ساختار گرافیکی این بازی هستیم. علاوه بر آن نسخه های کاملاً پوست اندازی شده ای از افکت های مبتنی بر DoF و Motion Blur هم از طریق ماد GTA 5 Redux به ساختار گرافیکی این بازی اضافه شده است تا در ترکیب با تغییر کامل چرخه ی روز و شب در این بازی، عمق تازه ای به بخش دیداری بازی GTA 5 افزوده گردد. البته تغییرات بخش گرافیکی بازی GTA 5 در قالب ماد GTA 5 Redux ، تنها به دگرگونی سیستم آب و هوایی این بازی (از طریق دوباره سازی سیستم نور پردازی این اثر و افزوده شدن افکت های گرافیکی جدید به ساختار فنی گرافیک آن) محدود نمی شود و موارد بسیار متعددی را در بر می گیرد که شاید در این متن نتوان به تمامی آن ها به شکل دقیق اشاره نمود.

 gtav2

با این حال از دیگر دگرگونی های گرافیکی بازی GTA 5 نسبت به قبل (به موجب بهره مندی از ماد GTA 5 Redux) می توان به تغییر کامل نوع طراحی ابر ها در این بازی اشاره کرد که به شکل تمام و کمال در ماد GTA 5 Redux دچار دگرگونی شده اند. گذشته از آن برای طراحی بخش دیداری ماد GTA 5 Redux به شکل چشم نواز، از بافت های کاملاً جدیدی استفاده شده است که اکثریت قریب به اتفاق آن ها بسیار با کیفیت تر از موارد به کار رفته در نسخه ی اصلی این بازی بوده و حتی تعدادی از آن ها (نظیر بافت های مورد استفاده قرار گرفته در طراحی مواردی همچون درختان ، گیاهان ، سبزه ها ، آتش ، انفجار ، ابر ها ، آب ، آسمان و بسیاری از موارد مشابه) از کیفیت تصویری 4K برخوردارند. در کنار موارد یاد شده، در ماد GTA 5 Redux افکت های تازه ای نیز در بخش های مختلف این بازی (نظیر افکت های مربوط به پخش شدن آب یا گرد و خاک ناشی از تعامل لاستیک اتومبیل ها با سطوح مختلفی که بر روی آن ها در حرکت هستند) به کار گرفته شده است تا ساختار دیداری بازی GTA 5 بسیار شکیل تر از  حالت عادی جلوه نماید.

 gtav3

در این میان بد نیست به مواردی از تغییرات موجود در بخش گیم پلی بازی GTA 5 که علاقه مندان به این بازی به موجب بهره مندی از ماد GTA 5 Redux قادر به تجربه ی آن ها هستند نیز اشاره هایی صورت گیرد. از جمله تغییرات صورت گرفته در بازی GTA 5 در قالب ماد GTA 5 Redux (در این زمینه) می توان به از نو طراحی شدن سیستم پلیس و مکانیزم تحت تعقیب بودن بازیبازدر طول بازی GTA 5 اشاره کرد. به عنوان مثال با نصب ماد مذکور بر روی نسخه ی PC از بازی GTA 5 ، پس از رسیدن تراز تحت تعقیب بودن بازیباز به رقم 3 ، نیرو های ضربت برای سرکوبی او رهسپار منطقه ی تحت درگیری می شوند و نوع این نیرو ها در تراز تعقیب 4 به نیرو های پلیس فدرال یا FBI تغییر خواهد یافت. علاوه بر آن با رسیدن به تراز نهایی در امر تعقیب یعنی رقم 5 ، نیرو های ارتش به همراه  تجهیزات زرهی سنگینی نظیر تانک پیش روی بازیباز سبز خواهند شد و درگیری های وسیع و گسترده ای را شکل خواهند داد. در این میان تنوع و تعداد نیرو های نظامی و همچنین وسایل نقلیه و تجهیزات مورد استفاده قرار گرفته توسط آن ها نیز در ماد GTA 5 Redux افزایش یافته است و به عنوان نمونه شاهد اضافه شدن مواردی نظیر انواع و اقسام هلیکوپتر، تانک و خودرو های زرهی سبک و سنگین به گیم پلی بازیGTA 5  هستیم. گذشته از آن نظیر همین تغییرات را می توان در افزایش تعداد اسلحه ها (و همچنین تغییر نوع کاربرد سلاح های موجود در بازی و طبیعی تر شدن شکل ظاهری و نحوه ی کاربرد آن ها) و خودرو های غیر نظامی موجود در بازی GTA 5 (نظیر افزایش تنوع و تعداد اتومبیل های لوکس و پر سرعت حاضر در شهر لوس سانتوس) نیز مشاهده کرد. 

 gtav4

گفتنی است که مراحل تکمیل ماد GTA 5 Redux هنوز به طور کامل به پایان نرسیده است و بنا بر تایید طراح این ماد (که جاش رومیتو نام دارد) در حال حاضر چیزی نزدیک به ده در صد از فرآیند تکمیل ماد GTA 5 Redux نیمه تمام باقی مانده است. البته او در حال حاضر هیچ تاریخ دقیقی را برای انتشار رسمی ماد GTA 5 Redux اعلام ننموده و تحقق یافتن این امر را به افزایش تعداد دنبال کنندگان کانال اختصاصی خود در شبکه ی یوتیوب به بیش از 5 هزار نفر منوط دانسته است. طراح ماد GTA 5 Redux همچنین به این نکته اشاره کرده است که فرآیند نصب این ماد بر روی بازی GTA 5 حداکثر رقمی ما بین 5 تا 10 فریم را به شکل متوسط از میزان نرخ فریم کلی این بازی به هنگام اجرا بر روی کامپیوتر های خانگی خواهد کاست و در کل نصب ماد GTA 5 Redux نمی تواند مشکل خاصی را برای علاقه مندان به بازی GTA 5  (خصوصاً آن دسته ای که از سیستم های کامپیوتری مناسبی برای اجرای این بازی بهره می برند) ایجاد نماید. در هر صورت به طور حتم ماد  GTA 5 Redux یکی از بهترین ماد هایی خواهد بود که علاقه مندان به نسخه ی PC از بازی GTA 5 به زودی امکان نصب آن را بر روی بازی محبوب خود به دست خواهند آورد و به طور حتم عده ی فراوانی از علاقه مندان به این بازی از هم اکنون سخت در انتظار مشخص شدن تاریخ انتشار ماد GTA 5 Redux به سر می برند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید