بازی NBA 2K 17 یادبودی از اسطوره بسکتبال NBA خواهد بود

0

بازی NBA 2K 17 یادبودی از اسطوره بسکتبال NBA خواهد بود

بازی NBA 2K 16 بی شک یکی از بهترین عناوین ورزشی سال گذشته در دنیای بازی های کامپیوتری به شمار می رفت و از همین رو علاقه مندان به ورزش بسکتبال از همین حالا کنجکاو دانستن این نکته هستند که در بازی NBA 2K 17 دقیقاً شاهد چه پیشرفت های قابل توجهی نسبت به نسخه ی قبل خواهند بود. اگر چه در حال حاضر نکته ی خاصی از گیم پلی بازی NBA 2K 17 از سوی سازندگان این اثر برای چشم انتظاران این بازی روشن نشده است، اما به تازگی شاهد مشخص شدن جزییاتی تازه از نسخه ی ویژه ی این بازی هستیم.

 

 

ظرف روز های اخیر سازندگان بازی NBA 2K 17 نکاتی را در رابطه با نسخه ی ویژه ی این بازی که با نام Legend Edition شناخته می شود روشن ساخته اند. نسخه ای که به طور ویژه بر یکی از بازیکنان بزرگ سال های اخیر لیگ حرفه ای بسکتبال امریکا (NBA) یعنی کوبی براینت تمرکز خواهد داشت. در واقع این بازیکن سرشناس حاضر در لیگ NBA به تازگی و پس از پشت سر نهادن دومین دهه از عمر ورزشی خود در لیگ حرفه ای بسکتبال امریکا برای همیشه از این لیگ خداحافظی کرده و به قول معروف کفش های خود را آویخته است. براینت را می توان یکی از خوش تکنیک ترین و در عین حال وفادار ترین بازیکنان حاضر در لیگ حرفه ای بسکتبال امریکا یا NBA ظی سال های اخیر قلمداد کرد. به این دلیل که او که بخش عمده ای از دوران حرفه ای خود (تقریباً تمام آن) را در تیم بسکتبال لس انجلس لیکرز سپری نمود و بر خلاف بسیاری از همتایان سرشناس خود در نهایت از تیم محبوبش جدا نشد. به همین دلیل اعضای شرکت 2K تم کلی نسخه ی Legend Edition از بازی NBA 2K 17 را به این بازیکن سرشناس اختصاص داده اند. به این ترتیب که علاوه بر کاور اصلی این نسخه که به طور کامل به کوبی براینت اختصاص خواهد داشت، بخشی از محتوا های اضافه ی موجود در این نسخه (به نسبت نسخه ی عادی این بازی) نیز به این بازیکن محبوب تیم لس انجلس لیکرز مربوط می شود. به عنوان مثال در نسخه ی دیجیتال بازی NBA 2K 17 Legend Edition علاوه بر کد دانلود این بازی شاهد وجود سه تِم تزیینی نیز هستیم که تمامی آن ها به کوبی براینت اختصاص دارد. علاوه بر آن مبلغی به میزان 30 هزار واحد پول مجازی این بازی هم در این نسخه وجود خواهد داشت که علاقه مندان به بازی NBA 2K 17 (نسخه ی Legend Edition) می توانند آن را در بخش My Career خرج کرده و آن را صرف تقویت تیم خود نمایند.

 nba2k17

در این میان نسخه ی فیزیکی از بازی NBA 2K 17 Legend Edition نیز علاوه بر دیسک اختصاصی این بازی شامل یک پوستر ویژه ، دو کارت بازی و همچنین یک پوسته ی اختصاصی Black Mamba برای کنترلر کنسول های بازی خواهد بود. حال که صحبت از کنترلر کنسول های بازی به میان آمد باید به این نکته هم اشاره کنیم که نسخه ی ویژه یا همان Legend Edition از بازی NBA 2K 17 تنها برای کنسول های خانگی نسل هشتمی یعنی دو کنسول بازی پلی استیشن 4 و اکس باکس وان عرضه می گردد. در واقع دارندگان کنسول های نسل قبل (دو کنسول اکس باکس 360 و پلی استیشن 3) و همچنین کامپیوتر های خانگی از داشتن نسخه ی Legend Edition بازی NBA 2K 17 محروم هستند و تنها می توانند نسخه ی عادی از این بازی را تهیه نمایند. نسخه ای که علاوه بر پلتفرم های یاد شده برای دو کنسول اکس باکس وان و پلی استیشن 4 هم عرضه می شود و از کاور متفاوتی نسبت به نسخه ی Legend Edition بهره خواهد برد (بر طبق اطلاعات موجود کاور نسخه ی عادی از بازی NBA 2K 17 در ماه ژوییه سال جاری به علاقه مندان این بازی معرفی خواهد شد). البته این برای بار نخست نیست که تصویر بازیکن 37 ساله (و اکنون باز نشسته) تیم بسکتبال لس انجلس لیکرز بر روی جلد یکی از نسخه های سری NBA 2K قرار می گیرد. چرا که پیش از این در بازی NBA 2K 10 نیز شاهد نقش بستن تصویر کوبی براینت بر جلد نسخه ی اصلی این بازی بودیم (اتفاقآً آن بازی نیز نسخه ای ویژه محسوب می شد و به ده ساله شدن سری NBA 2K اختصاص داشت). علاوه بر آن این بازیکن شاخص لیگ بسکتبال NBA در نمایشگاه E3 سال 2011 میلادی نیز شخصاً حضور داشت و در آن جا به معرفی نسخه ی دوازدهم از سری بازی های NBA 2K در کنفرانس خبری سونی پرداخت. گفتنی است که بازی NBA 2K 17 در پاییز سال جاری میلادی برای پلتفرم هایی نظیر کامپیوتر های خانگی ، اکس باکس 360 ، پلی استیشن 3 ، پلی استیشن 4 و اکس باکس وان عرضه خواهد شد. به هر حال اگر چه کوبی براینت از فصل آینده دیگر در لیگ حرفه ای NBA حضور نخواهد داشت، اما کاملاً بعید به نظر می رسد که این آخرین حضور او در سری بازی های NBA 2K باشد و احتمالاً او نیز نظیر بازیکنان شاخص دیگری نظیر مایکل جوردن به بازیکنی جاودانه در مجموعه بازی های NBA 2K تبدیل خواهد گردید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید