بازی Rainbow Six Siege هم از قابلیت های موجود در میان افزار انویدیا استفاده خواهد کرد

0

بازی Rainbow Six Siege هم از قابلیت های موجود در میان افزار انویدیا استفاده خواهد کرد

نسخه ی جدید از سری بازی های Rainbow Six در ابتدا قرار بود چیز دیگری باشد. اثری مبتنی بر جنگ و گریز با گروه های متخاصم و سازمان یافته ی تروریستی که داستان آن در دنیایی پر آشوب رخ می داد و از لحاظ دیداری نیز قرار بود به دیگر عناوین پر هیاهوی شرکت یوبی سافت نظیر Watch Dogs و The Division طعنه بزند (البته به نسخه های مربوط به پیش نمایش های ارائه شده از آن ها و نه نسخه های سر تا پا متفاوتی که در نهایت به بازار عرضه شدند یا قرار است که بشوند!). به هر حال مراحل تولید این بازی آن گونه که باید پیش نرفت و نسخه ی جدید از سری بازی های Rainbow Six در نهایت به محصول کاملاً متفاوتی تبدیل شد. عنوانی به نام Rainbow Six Siege که از طرح ابتدایی عنوان کنسل شده ی این مجموعه تنها بخش مبارزه با گروه های تروریستی آن را حفظ کرده بود و با تبدیل این طرح به یک سیستم گیم پلی مبتنی بر گروگان گیری و ساختاری دزد و پلیس گونه، موجب شد تا علاقمندان پر و پا قرص مجموعه بازی های Rainbow Six این شانس را داشته باشند که پس از گذشت هفت سال با نسخه ای جدید از این سری دیداری دوباره نمایند. از آن جایی که زمان زیادی تا انتشار رسمی بازی Rainbow Six Siege باقی نمانده است، سازندگان این اثر اخیراً اطلاعاتی را در مورد ویژگی های مربوط به تست Open Beta این بازی در کنار قابلیت های به کار رفته از میان افزار Game Works انویدیا برای طراحی بخش دیداری این اثر ارائه داده اند که بد نیست در ادامه ی این مطلب نگاهی به آن ها داشته باشیم.

بازی Rainbow Six Siege قرار است در تاریخ 1 دسامبر جاری یعنی کم تر از یک هفته ی دیگر به طور رسمی به بازار عرضه شود. با این حال در این فاصله ی تقریبی پنج روزه، آن دسته از علاقمندان این بازی که پیش از این شانس تجربه کردن نسخه ی بتای محدود این اثر را داشته اند می توانند از امروز تا یک روز پیش از انتشار رسمی بازی Rainbow Six Siege یعنی تاریخ 29 دسامبر به تجربه کردن نسخه ی اوپن بتای این بازی بپردازند. نسخه ای که در اختیار دارندگان تمامی پلتفرم های مقصد این بازی قرار خواهد گرفت و از طریق سه شبکه ی آنلاین انحصاری استیم (برای دارندگان پلتفرم PC با حجم 7.51 گیگا بایت) ، اکس باکس لایو (برای دارندگان کنسول خانگی Xbox One با حجم 8.51 گیگا بایت) و پلی استیشن نتورک (برای دارندگان کنسول خانگی PS4 با حجم 7.85 گیگا بایت) قابل دسترسی خواهد بود. نکته ی جالب در مورد نسخه های اوپن بتای کنسولی بازی Rainbow Six Siege این است که برخلاف دارندگان کنسول اکس باکس وان که برای تجربه کردن نسخه آزمایشی این بازی نیاز به استفاده از اکانت گولد دارند، دارندگان کنسول PS4هیچ اجباری برای عضویت در بخش پلاس شبکه ی PSNن دارند و به شکل معمولی نیز قادر به تجربه ی این نسخه ی آزمایشی از بازی Rainbow Six Siege خواهند بود. نسخه ای که اطلاعات مربوط به محتوا های مختلف موجود در آن را می توانید به شکل مختصر و مفید در قالب تصویر زیر مشاهده نمایید.

 rainbow-six-siege

همان گونه که مشاهده می کنید بازی Rainbow Six Siege نیز در زمره ی آن دسته از عناوینی قرار می گیرد که تجربه ی آنلاین و چند نفره را به عنوان بخش اصلی گیم پلی خود برگزیده است

 

گذشته از موارد فوق سازندگان بازی Rainbow Six Siege به تازگی خبر از استفاده ی خود از برخی قابلیت های موجود در میان افزار Game Works شرکت انویدیا برای طراحی هر چه بهتر پارامتر های دیداری این بازی داده اند. در این میان باید به این نکته اشاره کرد که در طراحی بازی Rainbow Six Siege تنها از دو قابلیت موجود در میان افزار Game Works به نام های HBAO+ (برای طراحی سایه هایی واقع گرایانه با عمق بیشتر و وضوح تصویری بهتر) و TXAA (به منظور ساختن مدل های تصویری سیال تر و با کیفیت بهتر) استفاده شده است که قابلیت نخست علاوه بر کارت های گرافیک شرکت انویدیا در محصولات AMD نیز قابل نمود یافتن است اما ویژگی دوم یعنی TXAA از لحاظ اجرایی تنها منحصر به کارت های گرافیک انویدیا خواهد بود. به هر حال بازی Rainbow Six Siege نیز همانند بازی Star Wars Battlefront علاقمندان به تجربه ی گروهی و چند نفره را به عنوان گروه هدف خود در نظر گرفته است و چندان به کار علاقه مندان عناوین داستانی که مبتنی بر کمپین تک نفره ی آفلاین هستند نخواهد آمد. ضمن این که برای آگاهی یافتن از سیستم مورد نیاز برای تجربه کردن این بازی می توانید به این مطلب مراجعه نمایید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید