بازی Rise of the Tomb Raider بالاخره به وصال DX12 رسید!

0

بازی Rise of the Tomb Raider بالاخره به وصال DX12 رسید!

چندی پیش شاهد انتشار بازی Rise of the Tomb Raider بر روی پلتفرم PC بودیم و پس از آن زمزمه هایی مبنی بر استفاده ی این بازی از ویژگی های گرافیکی مبتنی بر واسط برنامه نویسی Direct X 12 مطرح بود. حال زمزمه های مذکور به حقیقت پیوسته اند و سازندگان این اثر از طریق پچ تازه ای که برای بازی Rise of the Tomb Raider منتشر شده است به گنجاندن تعدادی از قابلیت های مبتنی بر Direct X 12 در ساختار گرافیکی این بازی پرداخته اند.

 

کاملاً بعید به نظر می رسید که در آپدیت های جدید بازی Rise of the Tomb Raider شاهد بهره مندی این بازی از قابلیت های مبتنی بر Direct X 12 نباشیم. چرا که پیش از این شواهد واضحی در این زمینه در فایل لانچر بازی Rise of the Tomb Raider کشف شده بود و کاملاً روشن به نظر می رسید که علاقه مندان به نسخه ی PC این بازی دیر یا زود خواهند توانست با ویژگی های یاد شده در ساختار گرافیکی این اثر دیدار نمایند. در همین راستا اعضای استودیو Nixxes (که معمولاً فرآیند پورت بازی های استودیو کریستال داینامیکس بر روی پلتفرم PC را بر عهده دارند و در رابطه با نسخه ی جدید مهاجم مقبره نیز همین وظیفه را انجام داده اند) به تازگی پچ جدیدی را برای بازی Rise of the Tomb Raider عرضه کرده اند که برخی ویژگی های جدید را به ساختار فنی این بازی اضافه کرده است. بی شک مهم ترین تغییری که به موجب انتشار این پچ شاهد آن هستیم پشتیبانی بازی Rise of the Tomb Raider از برخی تکنیک های مبتنی بر واسط برنامه نویسی سطح پایین Direct X 12 است. به عنوان مثال نصب این پچ جدید موجب می شود تا آن دسته از سیستم های کامپیوتری که از پردازنده های چند هسته ای در معماری خود استفاده می کنند قادر به نمایش عملکرد بسیار بهتری از خود در حین انجام بازی Rise of the Tomb Raider باشند. در واقع قابلیت های موجود در واسط برنامه نویسی Direct X 12 این امکان را در اختیار پردازنده های اصلی سیستم (CPU) اجرا کننده ی این بازی قرار می دهد تا بتوانند از تمامی هسته های خود در امر پردازش فرآیند اجرایی این بازی بهره بگیرند. این در حالی است که قابلیت های موجود در واسط Direct X 11 فرآیند های پردازشی پردازنده ی اصلی سیستم کامپیوتری اجرا کننده ی این بازی را تنها بر روی یک هسته ی پردازشی متمرکز می ساخت. در واقع نتیجه ی اصلی این تفاوت در امر به کارگیری تعداد هسته های پردازشی خود را بیش از هر چیز در نرخ فریم خروجی بازی Rise of the Tomb Raider نشان می دهد. بنا بر ادعای اعضای استودیو Nixxes به موجب آزمایشی که آن ها در امر اجرای بازی Rise of the Tomb Raider بر روی سیستمی که از پردازنده ی اصلی مدل Intel i7 – 2600 و کارت گرافیک مدل GTX 970 انجام داده اند، تحت تکنیک های مبتنی بر واسط برنامه نویسی Direct X 11 و تنظیمات گرافیکی بالا نرخ متوسط خروجی فریم در این بازی رقمی برابر با 46 فریم در ثانیه بوده است و این رقم به موجب بهره گیری از ویژگی های مبتنی بر واسط برنامه نویسی Direct X 12 با 14 پله افزایش همراه شده و عدد 60 فریم در ثانیه را در اختیار آن ها قرار داده است.

rise 

اما سوای تکنیک های جدید مبتنی بر واسط برنامه نویسی Direct X 12 پچ جدید بازی Rise of the Tomb Raider ویژگی های دیگری را نیز در اختیار تجربه کنندگان نسخه ی PC این بازی قرار می دهد. به عنوان مثال دارندگان کارت های گرافیک برند انویدیا (آن دسته ای که از معماری مکسول بهره می برند) قادر به برخورداری از تکنیک گرافیکی VXAO از تکنولوژی AO خواهند بود. تکنیکی که البته در حال حاضر تنها در اختیار دارندگان نسخه ی استیم از بازی Rise of the Tomb Raider قرار داده شده است و دارندگان نسخه ی فروشگاه ویندوز این بازی از آن بی بهره مانده اند. در کنار این ویژگی انحصاری، پچ جدید بازی Rise of the Tomb Raider به حل برخی مشکلات فنی این بازی نیز پرداخته است. به عنوان نمونه علاوه بر رفع باگ ها و مشکلات جزیی موجود در بخش فنی و اجرایی بازی Rise of the Tomb Raider ، در این پچ جدید شاهد حل مشکلات مربوط به بخش AO و به ویژه کاستی های موجود در تکنیک گرافیکی HBAO+ هستیم. به هر حال تغییراتی که پچ جدید بازی Rise of the Tomb Raider به ساختار فنی نسخه ی PC این بازی افزوده است کاملاً قابل توجه به نظر می رسد و احتمالاً علاقه مندان این بازی خواهند توانست به موجب این تغییرات شاهد ارتقا یافتن تجربیات خود از نسخه ی جدید بازی مهاجم مقبره بر روی کامپیوتر های خانگی باشند. اگر تا کنون موفق به تجربه ی این بازی شده اید بد نیست تجربیات خود را از بخش های مختلف این بازی با ما و سایر دوستانتان به اشتراک بگذارید.        

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید