بازی Skull Girls به پلتفرم های موبایل می آید

0

بازی Skull Girls به پلتفرم های موبایل می آید

علاقه مندان به بازی های سبک مبارزه ای معمولاً هیچ دلیل موجهی برای حضور بر روی پلتفرم های موبایل ندارند و بیشتر ترجیح می دهند تا بازی های محبوب خود در این سبک را بر روی همان پلتفرم های معمول (در درجه ی نخست کنسول های خانگی و در درجه ی دوم پلتفرم PC تجربه نمایند). دلیل اصلی این امر هم این است که پلتفرم های موبایل تا این لحظه میزبان چندان خوبی برای بازی های این سبک نبوده اند و در کل عناوین مبارزه ای چندان پر شماری را نمی توان بر روی پلتفرم های موبایل بر شمرد که لذتی مشابه با عناوین شاخص این سبک بر روی پلتفرم های شناخته شده و مورد اشاره قرار گرفته را برای علاقه مندان به انجام بازی های کامپیوتری بر روی پلتفرم موبایل به ارمغان آورند. با این حال علاقه مندان به عناوین مبارزه ای می توانند به زودی شاهد انتشار یکی از عناوین خوب سبک مبارزه ای چند سال اخیر بر روی پلتفرم های موبایل باشند.

به تازگی سازندگان بازیSkull Girls به تایید این نکته پرداخته اند که ساخته ی مشترک دو استودیوی بازی سازی Lab Zero Games و Hidden Variableبه زودی برای پلتفرم های شاخص و پر طرفدار موبایل عرضه خواهد شد. بازی Skull Girls اثری است در سبک مبارزه ای (بر اساس رویارویی دو بعدی مبارزان با یکدیگر) که برای نخستین بار حدود چهار سال قبل از طریق دو شبکه ی اکس باکس لایو و پلی استیشن نتورک برای کنسول های انحصاری و نسل هفتمی دو شرکت سونی و مایکرو سافت عرضه شد و به دلیل مقبولیت بالا در میان هواداران سبک مبارزه ای خیلی زود به پلتفرم های دیگری نظیر کامپیوتر های خانگی و دو کنسول پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان نیز پا گذاشت. حال علاقه مندان به دو پلتفرم موبایل اندروید و iOS هم می توانند تا انتهای سال جاری میلادی با نسخه های موبایل این بازی بر روی دو پلتفرم یاد شده دیدار نمایند. البته ویژگی هایی نظیر نحوه ی کنترل کردن مبارزان در میدان مبارزه ، چگونگی اجرای فنون بر روی مبارزان حریف و همچنین نوع مبارزه در این بازی، در دو نسخه ی اندروید و iOS از بازی Skull Girlsکم و بیش متفاوت با نسخه های پیشین این بازی (بر روی پلتفرم های کنسولی و PC) طراحی شده است. گذشته از این موضوع برای هر چه دست یافتنی تر جلوه کردن نوع کنترل در بازی Skull Girls ، ساختار گیم پلی این اثر بر روی پلتفرم های موبایل حالتی کژوال خواهد داشت. با این حال طراحان بازی Skull Girls (نسخه های موبایل از این اثر) به منظور افزودن جذابیت هر چه بیشتر به ساختار مبارزات این بازی ، برخی ویژگی های نقش آفرینی را هم به گیم پلی این اثر خواهند افزود. علاوه بر آن ویژگی جدید دیگری به نام یاری دهنده ی مبارزه نیز به گیم پلی این بازی افزوده خواهد شد که ساختار مبارزات نسخه ی موبایل از بازی Skull Girls را بیش از پیش به مبارزات نوبتی تاکتیکی شبیه می سازد. از سوی دیگر تم کلی این نسخه از بازی نیز به گونه ای طراحی شده است که نسخه ی موبایل از بازی Skull Girls به نوعی یک پیش درآمد بر نسخه های کنسولی این بازی به شمار بیاید.

 skull-girls

در این میان مدیر استودیوی بازی سازی Lab Zero Games یعنی پیتر بارثولو معتقد است که در طی سال های اخیر عده ی قابل توجهی از علاقه مندان به انجام بازی های کامپیوتری بر روی پلتفرم موبایل از آن ها خواسته اند تا به تولید تعدادی بازی کامپیوتری ساده و معما محور برای پلتفرم های موبایل بپردازند که تم کلی آن ها بر اساس ویژگی های آشنای موجود در دنیای بازی Skull Girls شکل گرفته باشد. با این حال آقای بارثولو و سایر همکاران او در استودیوییاد شده همواره بر این اعتقاد بوده اند که روح اصلی بازی Skull Girls تنها در سبک مبارزه ای قابل تعریف است و بر همین اساس در عوض ساخت یک بازی معما محور بر اساس تم کلی بازی Skull Girls آن ها تصمیم گرفته اند که این بازی را با همان سبک و سیاق آشنا ، پذیرفته شده و و تثبیت شده ی آن به پلتفرم های شاخص موبایل بیاورند و در مجموع به تولید یک بازی مبارزه ای بر اساس دنیای Skull Girls برای دو پلتفرم اندروید و iOS بپردازند. در این میان شکل و شمایل کلی گیم پلی نسخه ی موبایل از بازی Skull Girls (سوای ساده سازی شدن نوع کنترل مبارزان آن که در سطور بالا به آن اشاره شد) کم و بیش مشابه با همان سبک و سیاق آشنای نسخه های کنسولی این بازی خواهد بود. به این ترتیب که ساختار گروهی مبارزات این بازی همچنان حفظ خواهد شد و هر بازیباز قادر است با سه مبارز در میدان نبرد حاضر شده و به رویارویی با حریفان بپردازد.

 skullgirls

داستان بازی Skull Girls در دنیایی آشفته و در هم ریخته به وقوع می پیوندد و روایت گر داستان های مرتبط با شی جادویی و مرموزی به نام Skull Heart است. شی پر درد سری که بسیاری از سازمان ها و ارگان های مهم جهان در پی به دست آوردن آن هستند و به این ترتیب درگیری ها و مبارزات فراوانی پیرامون تصاحب آن میان شخصیت های  مختلف حاضر در داستان این اثر در گرفته است. درگیری هایی که مبارزان حاضر در بازی Skull Girls را هم شامل می شود و در مجموع تمامی رویداد های داستانی این بازی پیرامون همین شی جادویی مرموز و عجیب شکل می گیرد. در واقع خصوصیت اصلی شی جادویی Skull Heart این است که هر هفت سال یک بار فعال شده و اگر این شی به دست زنی با قلب نا پاک بیافتد تمامی آرزو های آن زن را به نابودی کشانده و او را به هیولایی با نام Skull Girl تبدیل می سازد. بر این اساس و با وجود ویژگی های تباه کننده ی این شی جادویی عده ی فراوانی از شخصیت های حاضر در داستان این بازی به دنبال تصاحب آن هستند تا به منظور رسیدن به مقاصد مختلف از آن استفاده نمایند. در هر صورت انتشار بازی Skull Heart بر روی دو پلتفرم موبایل اندروید و iOS می تواند خبر بسیار خوبی برای آن دسته از علاقه مندان به عناوین سبک مبارزه ای باشد که به دنبال یافتن اثر مناسبی در این سبک بر روی پلتفرم های موبایل می گردند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید