بازی Star Wars Battlefront حتماً دنباله ای را به همراه خواهد داشت

0

بازی Star Wars Battlefront حتماً دنباله ای را به همراه خواهد داشت

علاقمندان مجموعه فیلم های جنگ ستارگان که شخصیت های محبوب خود در این مجموعه را در دنیای بازی های کامپیوتری نیز همراهی می کنند، قطعاً مدت هاست که در انتشار تازه ترین نسخه از بازی های این مجموعه یعنی Star Wars Battlefront هستند. اثری که روز گذشته بالاخره شاهد انتشار رسمی آن از سوی اعضای شرکت الکترونیک آرتز بودیم و تمامی انتظارات موجود را به سر آورد. در این میان شاید علاقمندان این بازی کنجکاو دانستن این موضوع باشند که پس از به پایان رسیدن تجربه شان با بازی Star Wars Battlefront آیا می توانند بار دیگر و طی سال های پیش رو شاهد انتشار بازی دیگری از زیر مجموعه ی Star Wars Battlefront باشند یا این گه بازی مذکور آخرین نسخه ای از زیر سری بتل فرانت محسوب می شود که آن ها شانس تجربه کردنش را خواهند داشت.

 

 

درست یک روز پیش از انتشار بازی Star Wars Battlefront عضو ارشد شرکت الکترونیک آرتز یعنی بلیک یورگنسن، طی مصاحبه ای رسمی خیال این دسته از علاقمندان بازی Star Wars Battlefront را راحت کرد و به آن ها این مژده را داد که می توانند طی سال های آینده شاهد انتشار نسخه های بعدی این مجموعه بازی باشند. علاقمندان زیر سری بتل فرانت قطعاً از این موضوع با خبر هستند که نسخه های پیشین این زیر مجموعه از سری بازی های جنگ ستارگان، به دست شرکت لوکاس آرتز تولید و منتشر می شد. اما با تعطیل شدن فعالیت های لوکاس آرتز در دنیای بازی های کامپیوتری، امتیاز مجموعه بازی های جنگ ستارگان و از جمله همین زیر مجموعه ی بتل فرانت به شرکت دیزنی رسید. با این حال دیزنی هم با وجود وعده وعیدهای فراوانی که در زمینه ی حضور همه جانبه و قدرتمند خود در دنیای بازی های کامپیوتری داده بود، در نهایت به هیچ کدام از این وعده ها عمل نکرد و خیلی زود از حضور مستقیم در دنیای بازی های کامپیوتری انصراف داد. به این ترتیب سرنوشت مجموعه بازی های جنگ ستارگان در هاله ای از ابهام قرار گرفت و مدت های مدید از بازی های مربوط به دنیای جذابی که جورج لوکاس آن را خلق کرده است، هیچ خبری به گوش نمی رسید. اما عاقبت امتیاز ساخت بازی های کامپیوتری مختلف بر اساس دنیای پر پتانسیل جنگ ستارگان، از دیزنی به شرکت EA تعلق گرفت و از این رو آن ها تصمیم گرفتند که به بهترین شکل ممکن از این امتیاز بهره بگیرند. برای این منظور اعضای شرکت EA علاوه بر ساخت عناوین کلان آنلاین مبتنی بر دنیای جنگ ستارگان، به سراغ زیر مجموعه ی بتل فرانت رفتند و تصمیم گرفتند که این زیر سری پر طرفدار که گذشته ی قابل قبولی داشت را به مدد ساخت بازی Star Wars Battlefront به طور کامل ریبوت نمایند. ریبوتی که علاقمندان این مجموعه نتیجه ی آن را روز گذشته با انتشار رسمی این بازی به بازار نظاره گر شدند.

 starwarsbattlefront

بلیک یورگنسن در مصاحبه ی اخیر خود به این نکته اشاره کرده است که اعضای شرکت EA قرار دادی ده ساله را با کمپانی دیزنی به امضا رسانده اند که به موجب آن هواداران بازی های ساخته شده توسط شرکت EA می توانند ظرف سال های آینده نسخه های متعددی از عناوین مربوط به جنگ ستارگان را تجربه نمایند. او همچنین در طی صحبت هایش به قصد جدی همکاران خود برای ساخت نسخه ی بعدی زیر مجموعه ی Star Wars Battlefront اشاره کرده است و مدعی شده که شرکت EA قصد دارد طی سال های آینده عناوین مختلف ساخته شده بر اساس دنیای جنگ ستارگان (که نسخه های بعدی بازی Star Wars Battlefront هم جزیی از آن ها خواهند بود) را علاوه بر کنسول های خانگی و پلتفرم PC به روی پلتفرم های موبایل نیز بیاورند. به هر حال علاقمندان دنیای جنگ ستارگان در حال حاضر می توانند خود را با بازی جدید Star Wars Battlefront (که بیشتر مبتنی بر بخش چند نفره و آنلاین است) سرگرم کنند و در آینده نیز به انتشار نسخه های بعدی این مجموعه امیدوار باشند. اما مسلماً این تمام ماجرا در مورد بازی های جنگ ستارگان نیست و بخش هیجان انگیز تر قضیه همچنان پا بر جاست. چرا که کارگردان کار بلد نسخه های پیشین آنچارتد یعنی خانم ایمی هنیگ که در طراحی عناوین اولیه از مجموعه بازی های خاطره انگیز میراث کین نیز نقشی اساسی بر عهده داشته است، مدتی است که استودیو ناتی داگ را رها کرده و به همکاری با شرکت EA و استودیو Visceral Games مشغول شده است تا بتواند پروژه ی تولید اثری بر مبنای دنیای جنگ ستارگان را رهبری نماید. اثری که گفته می شود به احتمال فراوان از ساختاری مشابه با سری بازی های آنچارتد بهره خواهد برد. در کل می توان گفت که آینده ی صنعت بازی های کامپیوتری برای هواداران بازی های مبتنی بر دنیای جنگ ستارگان کاملاً درخشان به نظر می رسد. اما باید به انتظار نشست و دید که آیا گذشته ی نسبتاً باشکوه سری بازی های جنگ ستارگان در شرکت لوکاس آرتز می تواند در شرکت EA تکرار شود یا این که این شرکت نیز همچون دیزنی خیلی زود میدان را خالی خواهد نمود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید