بازی Total War: Warhammer در صدر لیست عناوین مورد انتظار همایش EGX Rezzed قرار گرفت

0

بازی Total War: Warhammer در صدر لیست عناوین مورد انتظار همایش EGX Rezzed قرار گرفت

بازی Total War: Warhammer را شاید بتوان یکی از مورد انتظار ترین عناوین سال جاری میلادی برای علاقه مندان به سبک استراتژی نام نهاد. در عین حال این بازی را می توان به عنوان یکی از کنجکاوی برانگیز ترین بازی های کامپیوتری سال جاری (بدون توجه به سبک گیم پلی آن) نیز در نظر گرفت. امری که نتایج حاصل از آمار مربوط به انتخاب بهترین بازی کامپیوتری حاضر در همایش EGX Rezzed امسال نیز بر آن مهر تایید می زند.

 

 

همایش EGX Rezzed همایشی است که به صورت سالیانه در کشور انگلستان برگزار می شود و محفلی ارزشمند برای گرد همایی علاقه مندان پر شور بازی های کامپیوتری به شمار می رود تا از طریق آن بتوانند به تجربه ی طیف وسیعی از عناوین منتشر نشده، تازه منتشر شده و در شرف انتشار بپردازند و با زیر و بم این بازی ها بیشتر از قبل آشنا شوند. همچنین حضور در همایش EGX Rezzed این امکان را در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار می دهد تا بتوانند از طریق تجربه ی نسخه های آزمایشی بازی های کامپیوتری مختلف اطلاعات مفصل تری را در رابطه با آثار محبوب و مورد علاقه ی خود به دست آورند. همایش EGX Rezzed سال جاری در ماه گذشته طی سه روز برگزار شد و در جریان برگزاری آن امکان ملاقات با 175 بازی مختلف (در قالب نسخه های دمو) برای چیزی نزدیک به 15 هزار نفر از علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری (که شرکت کنندگان این همایش را تشکیل می دادند) فراهم گردید. در این میان شرکت کنندگان در همایش EGX Rezzed 2016 این امکان را داشتند تا به عناوین مورد علاقه ی خود در این همایش رای دهند و محبوب ترین آثار حاضر در این محفل گسترده از دیدگاه خود را برگزینند. به تازگی نتایج نهایی مربوط به این رای گیری اعلام شده است که بر اساس آن بازی Total War: Warhammer در صدر لیست محبوب ترین عناوین حاضر در همایش EGX Rezzed سال جاری از دید کاربران قرار گرفته است. این در حالی است که در همایش مذکور علاوه بر این بازی استراتژی آثار شاخصی نظیر Dark Souls 3 و Quantum Break نیز از سبک های دیگر حضور داشتند و این گونه نبود که در همایش EGX Rezzed 2016 تنها شاهد حضور بازی های استراتژی یا عناوین گمنام و بی نام و نشان (که البته در بسیاری موارد بازی های نسبتاً بهتری از عناوین AAA به شمار می روند) باشیم. پس از بازی Total War: Warhammer که موفق به کسب محبوب ترین بازی کامپیوتری حاضر در همایش EGX Rezzed شد، مقام دوم این رده بندی به بازی Dark Souls 3 تعلق گرفت و هدست واقعیت مجازی شرکت سونی یعنی Play Station VR نیز توانست رتبه ی سوم محبوب ترین محصول حاضر در همایش EGX Rezzed 2016 را به خود اختصاص دهد. در این میان دنیای غنی و پر آشوب Warhammer نماینده ی دیگری را هم در این همایش داشت که البته اثری در سبک استراتژی محسوب نمی شد. به این ترتیب که بازی Warhammer: End Times – Vermintide توانست در قامت اثری اکشن مقام دهم محبوب ترین عناوین حاضر در همایش EGX Rezzed امسال را به خود اختصاص دهد. در ادامه ی متن پیش رو می توانید لیست بیست عنوان محبوب حاضر در همایش مذکور را مشاهده نمایید که تمامی آن ها به غیر از ابزار Play Station VR (که یک پلتفرم بازی به شمار می رود) بازی های کامپیوتری هستند.   

 

 

 1. Total War: Warhammer
 2. Dark Souls III
 3. PlayStation VR
 4. Overcooked!
 5. Quantum Break
 6. Black & White Bushido
 7. Orcs Must Die! Unchained
 8. Gang Beasts
 9. Gang Beasts VR
 10. Warhammer: End Times – Vermintide
 11. Deceit
 12. Snake Pass
 13. Stikbold!
 14. Tokyo 42
 15. RIGS: Mechanized Combat League
 16. Rocket League
 17. Giant Cop
 18. Man O’ War: Corsair
 19. Binaries
 20. Esper 2

 totalwar-warhammer

گفتنی است که بازی مورد انتظار Total War: Warhammer قرار است در همین ماه و در تاریخ بیست و چهارم ماه مه (May) در اختیار علاقه مندان به عناوین استراتژی بر روی پلتفرم PC قرار گیرد. این بازی نسخه ای جدید از سری بازی های توتال وار به شمار می رود که برخلاف نسخه های پیشین این مجموعه بستر روایی خود را به جای برشی از تاریخ واقعی انسان ها بر دنیای خیالی و فانتزی به تصویر کشیده شده در مجموعه ی پر مخاطب وارهمر بنا نهاده است و از شخصیت های حاضر در این دنیا به عنوان شخصیت های اصلی خود بهره می گیرد. در نسخه ی اصلی از بازی Total War: Warhammer شاهد حضور چهار گروه سربازان امپراطوری ، صورت سبز ها ، کنت های خون آشام و دورف ها هستیم که هر کدام از آن ها شامل واحد های زرهی مختص به خود می شوند و شخصیت ها و گروه های منحصر به فردی را در دل خود جای داده اند. به عنوان مثال در گروه صورت سبز ها می توان اورک های درنده را در کنار غول های تنومند و سخت جان به عنوان اعضای ارتش این گروه مشاهده کرد. البته علاقه مندان به ملاقات با ارتش های بیشتر در بازی Total War: Warhammer این امکان را خواهند داشت تا در قالب نخستین محتوای دانلودی این بازی (که همزمان با انتشار نسخه ی اصلی این بازی منتشر خواهد شد) از حضور یک گروه جدید نیز در این بازی بهره بگیرند. در واقع محتوای دانلودی Chaos Warriors (که این گروه تلفیقی بسیار جالب و جنگجو را در اختیار علاقه مندان به این بازی قرار می دهد) در ابتدا قرار بود به عنوان یک محتوای دانلودی غیر رایگان (رایگان برای پیش خرید کنندگان این بازی) در اختیار علاقه مندان به بازی Total War: Warhammer قرار گیرد. اما سازندگان این اثر یعنی اعضای استودیو Creative Assembly پس از مشاهده ی واکنش های بسیار منفی چشم انتظاران بازی Total War: Warhammer در رابطه با ماهیت محتوای الحاقی Chaos Warrior ، هفته ی گذشته به شکل رسمی به اعلام این نکته پرداختند که این محتوای دانلودی نسبتاً مفصل (که در گیم پلی بازی Total War: Warhammer هم بسیار تاثیر گذار خواهد بود) دیگر یک محتوای انحصاری به شمار نمی رود و یک هفته پس از انتشار بازی Total War: Warhammer به طور رایگان در اختیار تمامی علاقه مندان به این اثر قرار خواهد گرفت. به عبارت بهتر پیش خرید کنندگان این بازی تنها یک هفته انحصار این محتوای الحاقی را در دست خواهند داشت و پس از آن تمامی خریداران بازی Total War: Warhammer امکان بهره مندی از محتوای الحاقی Chaos Warriors را خواهند داشت. به هر حال بازی Total War: Warhammer این پتانسیل را دارد تا به عنوان یکی از بهترین عناوین سال جاری میلادی در سبک استراتژی شناخته شود و باید دید که در عمل تا چه حد خواهد توانست انتظارات فراوان هواداران خود را برآورده سازد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید