بازی Watch Dogs 2 از DX12 پشتیبانی خواهد کرد

0

بازی Watch Dogs 2 از DX12 پشتیبانی خواهد کرد

در طی ماه های اخیر شایعات ساخت بازی Watch Dogs 2 به شدت قوت گرفته بود و بالاخره چندی پیش چشم انتظاران این بازی شاهد تایید شایعات مذکور توسط سازندگان این بازی یعنی شرکت یوبی سافت گردیدند. حال خبر می رسد که نسخه ی جدید از سری بازی هایWatch Dogs  قرار است از ویژگی های فنی موجود در واسط برنامه نویسی سطح پایین Direct X 12 بهره بگیرد.

 

 

خبر ساخت بازی Watch Dogs 2 تقریباً ماه قبل بود که در طی برگزاری کنفرانسی از سوی اعضای یوبی سافت مورد تایید قرار گرفت و علاوه بر آن موضوع عدم انتشار نسخه ای تازه از سری بازی های Assassin’s Creed (که در واقع آن هم از روز های پایانی سال 2015 میلادی در قالب شایعه مطرح بود) نیز توسط اعضای این شرکت بازی سازی فرانسوی به طور رسمی تایید شد. پس از این اتفاق علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری شاهد برگزاری همایش توسعه دهندگان بازی های کامپیوتری سال 2016 میلادی بودند. همایشی که طی برگزاری آن اعضای شرکت یوبی سافت با حضور در رویداد اختصاصی شرکت AMD به تایید این نکته پرداختند که بازی Watch Dogs 2 قرار است از تکنیک های مبتنی بر واسط برنامه نویسی Direct X 12 بهره بگیرد و در واقع به طور کامل از توانایی های این واسط برنامه نویسی سطح پایین نو پا پشتیبانی نماید. در این میان حضور سازندگان بازی Watch Dogs 2 در رویداد اختصاصی شرکت AMD بسیاری از ناظران دنیای بازی های کامپیوتری را به سمت این نکته رهنمون شد که بازی Watch Dogs 2 طی همکاری با شرکت AMD ساخته خواهد شد و ساختار فنی این بازی به طور کلی برای پردازنده های این برند نام آشنا بهینه سازی خواهد گشت. موضوعی که البته تنها در حد حدس و گمان مطرح نبوده و مورد تایید برخی از اعضای ارشد شرکت AMD نیز قرار گرفته است. بنا بر این شاید بتوان از هم اکنون بازی Watch Dogs 2 را هم جزو آن دسته از آثار شاخصی قلمداد کرد که قرار است در طول سال جاری میلادی به بازار عرضه شده و به طور کامل از ویژگی های فنی موجود در واسط برنامه نویسی Direct X 12 پشتیبانی کنند و در عین حال برای پردازنده های گرافیکی شرکت AMD بهینه سازی گردند (درست چیزی نظیر بازی Deus Ex: Mankind Divided). اما در عین حال باید به این نکته اشاره کرد که ویژگی های جدید بازی Watch Dogs 2 نسبت به نسخه ی پیشین این سری تنها به بهره گیری از تکنیک های فنی مبتنی بر واسط برنامه نویسی Direct X 12 محدود نمی شود و علاوه بر آن بسیاری از خصوصیات دیگر این بازی را نیز در بر می گیرد. در واقع اطلاعات موجود حکایت از آن دارد که در بازی Watch Dogs 2 تغییرات فراوانی را نسبت به نسخه ی پیشین این مجموعه شاهد خواهیم بود که بسیاری از آن ها تغییراتی بنیادین و اساسی را شامل می شوند.

 watch-dogs-2

البته هنوز به طور دقیق مشخص نیست که در بازی Watch Dogs 2 قرار است چه تغییرات خاصی را نسبت به نخستین نسخه از این مجموعه شاهد باشیم. چرا که اطلاعات موجود در این زمینه هنوز بسیار ناچیز هستند و در واقع اعضای شرکت یوبی سافت تا این لحظه هیچ گونه جزییات خاصی را از چند و چون بازی Watch Dogs 2 در اختیار علاقه مندان به این اثر قرار نداده اند و تنها به این نکته اشاره کرده اند که قصد اصلی آن ها اعمال کردن تغییراتی اساسی در برخی از بخش های بازی نخست است و در واقع قرار بر این است که به موجب انجام این تغییرات در بازی Watch Dogs 2 چشم انتظاران این بازی غافلگیر گردند. با این حال مختصر اطلاعات موجود از بازی Watch Dogs 2 بر این نکته دلالت می کند که داستان این اثر احتمالاً در سان فرانسیسکو رخ خواهد داد؛ اما از این نکته که آیا قهرمان این داستان و همچنین سایر شخصیت های حاضر در آن همان افراد حاضر در نسخه ی نخست این مجموعه هستند یا خیر هنوز هیچ اطلاعات دقیقی در دست نیست. به هر حال مسلماً سازندگان بازی Watch Dogs 2 برای جلب نظر هواداران عناوین سبک Open World کار چندان راحتی را در پیش نخواهند داشت. خصوصاً این که در نسخه ی پیشن این مجموعه نه تنها به بخش مهمی از وعده های داده شده در رابطه با گیم پلی بازی Watch Dogs عمل نشد، بلکه در نهایت گرافیک فنی این بازی نیز بسیار کم فروغ تر از نمایش های پر رنگ و لعاب ابتدایی این اثر جلوه کرد و موجبات سرخوردگی بسیاری از چشم انتظاران این بازی را فراهم آورد. شاید دقیقاً به همین دلیل است که شرکت یوبی سافت در فاصله ی چند ماه تا انتشار بازی Watch Dogs 2 هنوز هیچ نمایشی را از گیم پلی این بازی در معرض دید علاقه مندان این اثر قرار نداده است تا به این وسیله مانع از بالا رفتن انتظارات چشم انتظاران بازی Watch Dogs 2 گردد. به هر حال بر اساس اطلاعات موجود بازی Watch Dogs 2 تا پایان سال جاری میلادی برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد (البته در صورت این که در ادامه ی کار شاهد به وجود آمدن تاخیر های مرسوم در امر انتشار این بازی نباشیم). در واقع از آن جایی که امسال هیچ خبری از نسخه ی جدید سری Assassin’s Creed در فصل پاییز نخواهد بود، هیچ بعید نیست که بازی Watch Dogs 2 به لحاظ تاریخ انتشار جایگزین این بازی شده و در پاییز سال 2016 میلادی در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار گیرد.     

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید