بازی Watch Dogs 2 حداکثر تا یک سال دیگر منتشر خواهد شد

0

بازی Watch Dogs 2 حداکثر تا یک سال دیگر منتشر خواهد شد

بازی Watch Dogs یکی از شاخص ترین عناوین بین نسلی شرکت یوبی سافت در ابتدای نسل هشتم بازی های کامپیوتری محسوب می شد که بسیاری از هواداران بازی های سبک Open World بر روی آن حساب ویژه ای باز کرده بودند. با این حال اگر چه این بازی اثر سرگرم کننده و قابل قبولی در سبک خود به شمار می رفت اما چه به لحاظ گیم پلی و چه به لحاظ کیفیت دیداری و قدرت گرافیکی ، فرسنگ ها با آن چیزی که شرکت یوبی سافت پیش از انتشار این اثر به تبلیغ برای آن پرداخته بود فاصله داشت و از همین رو بازی Watch Dogs در زمان انتشار موجبات سرخوردگی بسیاری از چشم انتظاران خود را فراهم آورد. با این حال شاید سران یوبی سافت بخواهند در نسخه ی دوم این اثر جبران مافات نمایند و بازی Watch Dogs 2 را به یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای علاقمندان بازی های سبک Open World در دنیای بازی های کامپیوتری تبدیل سازند. اثری که به نظر می رسد تا پایان سال جاری میلادی می توان با آن ملاقات کرد.

 

 

پیش از این زمزمه های بسیار قدرتمندی مبنی بر در دست ساخت بودن بازی Watch Dogs 2 از گوشه و کنار شنیده می شد اما در عین حال اعضای شرکت یوبی سافت به نوعی از صحبت در رابطه با این موضوع طفره می رفتند. با این حال روز گذشته شرکت یوبی سافت در جریان برگزاری کنفرانس خبری مربوط به عملکرد مالی سال گذشته ی خود به تایید رسمی ساخت بازی Watch Dogs 2 پرداخت و به این نکته اشاره کرد که این بازی در سال مالی جاری منتشر خواهد شد. به این ترتیب بر طبق اعلام اعضای شرکت یوبی سافت بازی Watch Dogs 2 تا پیش از ماه مارس سال 2017 میلادی منتشر خواهد شد و بنا بر این هیچ بعید نیست که فرآیند عرضه شدن آن به بازار در پاییز سال آینده رقم بخورد. در واقع این امر هنگامی محتمل تر به نظر می رسد که می بینیم در پاییز سال آینده هیچ خبری از مهم ترین فرنچایز سبک Open World شرکت یوبی سافت یعنی نسخه ی جدید از سری بازی های Assassin’s Creed نخواهد بود. بنا بر این چه عنوانی بهتر از بازی Watch Dogs 2 در سبک Open World که بخواهد جای خالی نسخه ی جدید از سری بازی های Assassin’s Creed در پاییز آینده را پر کند. در این میان یکی از تمرکز های اصلی شرکت یوبی سافت در کنفرانس خبری مذکور توضیح در مورد علت غیبت بازی Assassin’s Creed در سال 2016 میلادی بود.

 watch-dogs2

در واقع به همان نسبتی که حرف و حدیث های مربوط به تولید بازی Watch Dogs 2 در طی ماه های اخیر از هر سو به گوش می رسید، سخن گفتن از عدم حضور نسخه ی جدید سری Assassin’s Creed در پایان سال میلادی جاری نیز به نقل محافل بازی دوستان تبدیل شده بود. حال در کنفرانس خبری یاد شده شرکت یوبی سافت خبر غیبت سری Assassin’s Creed در سال جاری را نیز به طور رسمی تایید کرده و باز خورد های دریافت شده از بازی Assassin’s Creed Unity را به عنوان دلیل اصلی این تصمیم عنوان کرده است. بنا بر تایید اعضای یوبی سافت آن ها پس از رویارویی با فعل و انفعالات صورت گرفته پس از انتشار نسخه ی Unity تصمیم به بازنگری در روند تولید مجموعه بازی های Assassin’s Creed گرفته اند و با عدم انتشار نسخه ای جدید از این مجموعه در سال جاری میلادی قصد دارند تمرکز خود را بر روی مکانیزم های گیم پلی نسخه ی بعدی این سری بیشتر نمایند تا با تولید اثری قدرتمند در سری Assassin’s Creed هواداران این مجموعه را با تجربه ای به یاد ماندنی و خاطره انگیز روبرو سازند. بنا بر این به احتمال فراوان هواداران سبک Open World در انتهای سال جاری میلادی با بازی Watch Dogs 2 به جای نسخه ای جدید از سری Assassin’s Creed دیدار خواهند نمود. البته بازی Watch Dogs 2 تنها فرنچایز بزرگ شرکت یوبی سافت در سال مالی جاری محسوب نمی شود و اعضای این شرکت در طی برگزاری کنفرانس خبری مذکور به معرفی سایر پروژه های خود در طی سال پیش رو نیز پرداختند که تمامی آن ها تا پیش از ماه مارس سال 2017 میلادی به بازار عرضه خواهد شد. پروژه هایی که سبک های گوناگونی را در بر می گیرد و قادر به جلب نظر سلیقه های مختلف گیمر ها خواهد بود. به عنوان مثال هواداران سبک نقش آفرینی (با ساختار نوبتی) می توانند در سال جاری میلادی با بازی South Park the Fractured but Whole دیدار نمایند. این بازی در واقع دنباله ای برای نسخه ی پیشین بازی South Park Stick of Truth محسوب می شود که هم داستان جذاب و درگیر کننده ای داشت و هم از گیم پلی قابل قبولی در ساختار خود بهره می برد. برای علاقمندان شوتر های تاکتیکی نیز شرکت یوبی سافت در سال جاری میلادی بازی Ghost Recon WildLands را در نظر گرفته است. اثری که گیم پلی آن در دنیایی Open World جریان داشته و این قابلیت را دارد تا علاقه مندان سری بازی های Ghost Recon را به فاز کاملاً جدیدی هدایت کند. سوای این بازی مورد انتظار هوادارن عناوین اکشن می توانند انتشار IP کاملاً جدیدی به نام For Honor را هم از سوی یوبی سافت در سال جاری میلادی انتظار بکشند. اثری که قرار است تمرکز قابل توجهی بر بازی چند نفره و آنلاین داشته باشد و طی آن گیمر ها می توانند با فرو رفتن در قالب سه گروه وایکینگ ها ، سامورایی ها و شوالیه ها مبارزاتی تن به تن و نفس گیر را تجربه نمایند. سوای عناوین مذکور ، شرکت یوبی سافت قرار است در طی ماه های پیش رو به معرفی یک بازی کاملاً جدید دیگر نیز بپردازد. اثری با ساختار AAA که هنوز توسط یوبی سافت معرفی نشده است و همانند سایر آثار مذکور فرآیند انتشار آن تا پیش از ماه مارس سال 2017 میلادی برنامه ریزی شده است (به نظر می رسد که سران یوبی سافت برای نمایشگاه E3 آینده خیالاتی را در سر می پرورانند). به هر حال می توان گفت که ملاقات با تمامی این آثار و در راس آن ها بازی Watch Dogs 2 می تواند سال بسیار خوبی را برای هواداران مجموعه آثار شرکت یوبی سافت رقم بزند.    

google

facebook

insta

twitter

telegram

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید