باكس آفيس روسيه امسال به يک ميليارد دلار نمی‌رسد

0

گیگر:

باكس آفيس روسيه امسال برای اولين بار از سال ۲۰۱۰ به اين سو موفق نمی‌شود تا فروش خود را از مرز يك ميليارد دلار عبور دهد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از هالیوود ریپورتر، با توجه به كاهش ارزش پول ملی روسیه در برابر دلار، بازار فیلم این كشور نیز ضرر قابل توجهی را تجربه می‌كند و برای نخستین بار از سال ۲۰۱۰ نخواهد توانست از مرز یك میلیارد دلار عبور كند.

مینیون ها

این در حالی است كه در یك سال اخیر روبل روسیه در برابر دلار بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

بر مبنای آمار ارایه شده تا ۲۰ سپتامبر مجموع فروش بازار سینمای روسیه در داخل این كشور ۶۱۳.۶ میلیون دلار بوده در حالی كه یك سال پیش، تا پیش از رسیدن به این تاریخ، فروش سینماهای این كشور از این مرز فراتر رفته بود. بر مبنای این آمار در حالی كه كمتر از چهار ماه به پایان سال مانده، فروش ۴۰۰ میلیون دلاری برای سینمای این كشور نامحتمل است.

باكس آفیس روسیه نخستین بار در سال ۲۰۱۰ به فروش یك میلیارد دلار رسید و در سال ۲۰۱۳ بالاترین سقف فروش خود را با رسیدن به آمار ۱.۴ میلیارد دلار تجربه كرد. سال پیش فروش كلی آن كاهش یافت اما از ۱.۲۶ میلیارد دلار پایین تر نیامد.

در عین حال رشد باكس آفیس روسیه از نظر فروش روبلی و تعداد تماشاگران سینماها هنوز رشد اندكی دارد و به ترتیب ۴ درصد و یك درصد رشد داشته است.

«مینیون ها» قهرمانان روبلی باكس آفیس روسیه هستند و «سریع و خشمگین ۷» و «انتقام جویان: عصر اولتران» در بخش فروش دلاری در صدر قرار دارند.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید