بالگردهای روسیه در مناطق مرزی “افغانستان” گشت زنی می‌کنند

0

برخی منابع خبری از گشت‌زنی بالگردهای روسیه در مناطق مرزی بدخشان افغانستان با تاجیکستان خبر می‌دهند.

بالگردهای روسیه در مناطق مرزی به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از “تاج نیوز”، وزارت دفاع افغانستان خبر گشت‌زنی بالگردهای روسیه در مناطق مرزی بدخشان افغانستان با تاجیکستان را تائید کرده است.
 
طی چند روز اخیر چند بالگرد از خاک تاجیکستان در مناطق «وخان»، «شغنان» و «اشکاشیم» ولایت بدخشان افغانستان به پرواز درآمده، برای چند بار از حریم هوایی این کشور عبور کردند.
 
این منبع همچنین افزوده است: این موضوع البته به اطلاع مقامات ولایت بدخشان رسیده ولی آنچه در حال حاضر می‌توان گفت تنها این است که در مورد ورود بالگردهای روسیه به قلمرو افغانستان هیچ سند رسمی به امضا نرسیده و مقامات امنیتی محلی در رابطه با این رویداد به دولت افغانستان اطلاعاتی ارائه نکرده‌اند.
 
به گفته این منبع، بعید نیست که بالگردهای روسیه به احتمال زیاد برای برخی مسئولان محلی اسلحه می‌برند و به جای آن سنگ لاجورد خواهند گرفت.
 
قبل از این نیز ساکنان نواحی مرزی افغانستان گفته بودند که شاهد پرواز بالگردهای روسی در خاک افغانستان هستند.
 
به گفته آنها صدای بالگردها از درون خانه‌ها شنیده می‌شد و این صدا به صدای بالگردهای دولت افغانستان که اساسا ساخت آمریکا و غرب می‌باشند، شباهت نداشت.
 
این خبر در حالی است که حریم هوایی افغانستان را به طور کامل نیروهای آمریکایی نظارت می کنند.
 
روسیه سال های اخیر از وخامت اوضاع در افغانستان سخت نگران است. کشورهای آسیای مرکزی نیز نگرانند که گروه های تروریستی می توانند به قلمرو آنها حمله کنند.
 
/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید