باگ جدید SwiftKey: پیشنهاد اطلاعات کاربران دیگر از جمله اطلاعات شخصی

0

باگ جدید SwiftKey: پیشنهاد اطلاعات کاربران دیگر از جمله اطلاعات شخصی

اگر از دارندگان گوشی های هوشمند اندرویدی باشید، به احتمال زیاد با اپلیکیشن کیبورد SwiftKey که یکی از بهترین کیبورد های سوم شخص پلتفرم اندروید محسوب میشود آشنایی دارید. اکثر کاربران اندرویدی به دلیل جذابیت و امکانات کم کیبورد های استوک گوشی ها، از کیبورد های سوم شخص که امکانات بسیار زیاد و محیط کاربری زیبایی دارند استفاده میکنند.  SwiftKey به غیر از این امکانات، سیستم حدس کلمه ی بسیار قدرتمندی دارد که باعث میشود شما سریع تر و کم اشتباه تر تایپ کنید. حال کاربران این اپلیکیشن باگ جدیدی از آن را گزارش داده اند که کمی حریم شخصی افراد را وارد حاشیه میکند.

اگر تا به حال از SwiftKey استفاده  نکرده اید باید این نکته را گفت که پس از اینکه برای اولین بار این اپلیکیشن را نصب میکنید، از شما اجازه میخواد تا اپلیکیشن را برای هماهنگی بهتر، با برخی اکانت های شما مانند اکانت گوگل و یاهو شما همگام سازی کند. با اینکه امکان صرف نظر از این اقدام هست اما با انجام این همگام سازی، اپلیکیشن کلمات شما را بسیار بهتر پیش بینی میکند و بر اساس تمامی فعالیت های اکانت گوگل و یاهو شما سعی میکند تا نزدیک ترین کلمه را به شما پیشنهاد دهد و به همین سبب این یکی از برترین ویژگی های اپلیکیشن SwiftKey محسوب میشود.

اما چند روز پیش کاربران در شبکه ی اجتماعی Reddit شروع به انتشار گزارش هایی مبنی بر این کردند که این اپلیکیشن برخی مواقع کلمات دیگر کاربران را برای آنها حدس میزند که همان طور که انتظار میرود در بین این کلمات، اطلاعاتی از جمله آدرس ایمیل و اطلاعات شخصی آنها نیز نمایش داده میشود. این در حالیست که هنوز کمپانی SwiftKey نه در فروم پشتیبانی خود و نه در Reddit به این موضوع اذعان نکرده است. پیش از این نیز گزارشاتی از دیگر کاربران در مورد اشتباه در همگام سازی اپلیکیشن گزارش شده بود کسانی که ادعا کرده بودند پیشنهاد های اشتباهی با زبان های مختلف توسط برنامه به آنها داده شده است. برخی دیگر از کاربران نیز گفته اند که در این رابطه از طریق ایمیل و توئیتر با کمپانی ارتباط برقرار کرده اند اما هیچ پاسخی از سوی آنها دریافت نکرده اند.

با استناد به گزارش کاربران، این مشکل برای اکثریتی که اخیرا دستگاه خود را ریست فکتوری کرده کرده اند به وجود آمده است و در پستی در شبکه ی Reddit عنوان شده است که با وجود حذف اکانت SwiftKey از روی گوشی، همچنان کلماتی با زبان های متفرقه پیشنهاد شده است. اکنون بسیاری از کاربران SwiftKey گزارش داده اند که قادر به دسترسی به اطلاعات تایپ خود از جمله اطلاعات تایپ شده در فیسبوک، توئیتر، جیمیل و دیگر برنامه ها نیستند. همچنین از دو روز پیش فروم اینترنتی SwiftKey دچار قطعی های متعدد شده است. در همین حال بود که یکی از اعضای تیم SwiftKey که این مشکلات را دنبال میکرده ، بیانیه ای را منتشر کرده است که در این بیانیه آورده شده در حال حاضر مشکلاتی در سرویس های شخصی ما وجود دارد و دلیل عدم حدس لغات تایپ شده در اپلیکیشن هایی مانند فیسبوک نیز همین مسئله است که انتظار آن را داشتیم. تیم SwiftKey به دنبال یافتن راهی برای حل این مشکل است و به محض شدن حل شدن این مشکل دوباره باز خواهیم گشت و در پایان نیز از صبر و پشتیبانی کاربران تشکر به عمل آورده شده است.

پیش بینی میشود که تیم SwiftKey با ارائه ی یک بروزرسانی این مشکل را حل کنند. اگر شما نیز از کاربران SwiftKey هستید و با چنین مشکلی مواجه شده اید، آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید