باید از هر ابزار فرهنگی برای بالا بردن سرانه مطالعه بهره برد

0

گیگر:

به گزارش بولتن نیوز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، عباس غزالی، بازیگر تیزر کتاب «رویای نیمه شب» با اشاره به این اثر اظهار کرد: هدف گروه سازنده فیلم معرفی کتاب «رویای نیمه شب» ترویج کتابخوانی بود و وقتی این گروه از من برای همکاری در این پروژه دعوت به عمل آورد با خوشحالی پذیرفتم. درواقع هدف ما مشترک بود و من هم دوست داشتم گامی در راستای ترویج فرهنگ زیبای کتابخوانی در جامعه بردارم و حالا هم خوشحالم در این حرکت فرهنگی سهیم بوده‌ام.

عباس غزالی

این بازیگر ادامه داد: فکر می‌کنم از هر ابزار و حرکت مثبت فرهنگی که بتواند آمار نشر کتاب و سرانه کتابخوانی توسط افراد جامعه را بالا ببرد باید استفاده کرد. ساخت فیلم‌های کوتاه یا همان تیزر نیز حرکت بسیار مثبتی است که یک گروه هنری آن را به سرانجام میرسانند و در نهایت این حرکت و این اثر هنری می‌تواند یک کالای فرهنگی به نام کتاب را هرچه بیشتر و موثرتر به جامعه معرفی کند.

غزالی با اشاره به این که ساخت این فیلم کوتاه نتایج بسیار مثبتی داشته است، گفت: این را میتوانم از بازخوردهایی که داشتهام دریافت کنم. امیدوارم حالا که تولید این دو تیزر تاثیراتی تا این حد مثبت در روند معرفی و فروش داشته این حرکت نیز ادامه دار باشد و از ابزار سینما برای معرفی کتاب های دیگر و آثار موفق در زمینه ادبیات استفاده کرد.

وی همچنین افزود: من اسم فیلم های معرفی کتاب را تیزر نمی گذارم هرچند فعلا ناچاریم این فیلم ها را با این اسم معرفی کنیم اما در واقع این آثار که به معرفی کتاب می پردازند به نوعی فیلم های کوتاه هستند. این حرکت بسیار مقدس و پسندیده و فرهنگی است و باید برای این تیزرها هم یک اسم خوب انتخاب شود.  

عباس غزالی تاکید کرد: خوشبختانه اغلب دوستانی که این فیلم معرفی کتاب را دیده اند آن را دوست داشته اند و من هم امیدوارم حق مطلب در این زمینه یعنی معرفی این کتاب به نحوی شایسته ادا شده باشد و ما نیز گامی هر چند کوچک در راستای ترویج کتابخوانی برداشته باشیم.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید