با ابزار جدید شرکت Valve خود به تولید پروژه های مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی بپردازید

0

با ابزار جدید شرکت Valve خود به تولید پروژه های مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی بپردازید

تا پایان سال جاری میلادی هر سه هدست HTC Vive ، Play Station VR و Oculus Rift به بازار عرضه خواهند شد و دور نخست رقابت در دنیای نوین واقعیت مجازی با حضور این سه ابزار کلید خواهد خورد. در این میان بسیاری از شرکت های بازی سازی مختلف از هم اکنون در پی تولید محتوا های گوناگون و متنوعی برای ابزار های حاضر در دنیای واقعیت مجازی هستند تا بتوانند جذابیت این ابزار ها در نزد مخاطبان آن ها را تا حداکثر میزان ممکن افزایش دهند. از جمله ی این شرکت ها می توان به شرکت Valve اشاره کرد که خود از نزدیک دستی بر آتش دارد و یکی از فعالان اصلی حاضر در تکنولوژی واقعیت مجازی به شمار می رود. در واقع هدست واقعیت مجازی HTC Vive طی همکاری مشترک میان دو شرکت HTC و Valve طراحی شده است و پلتفرمی که برای تامین محتوای این ابزار گران قیمت در نظر گرفته شده گاه با نام Steam VR شناخته می شود. از همین رو شرکت Valve به منظور بخشیدن جذابیت هر چه بیشتر به کاربرد ابزار های مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی در نزد مخاطبان آن ها، به تازگی ابزار جدیدی را در شبکه ی آنلاین استیم در اختیار علاقه مندان به تکنولوژی نوین واقعیت مجازی قرار داده است که در نوع خود ابزار جالبی به شمار می رود.

 

 

ابزار مذکور با نام Destinations Workshop Tools شناخته می شود و کاربرد اصلی آن بر امر طراحی محتوا های مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی توسط افراد علاقه مند به این تکنولوژی نوین تمرکز یافته است. در واقع علاقه مندان به تکنولوژی واقعیت مجازی به کمک بهره گیری از ابزار Destinations Workshop Tools و قابلیت های موجود در آن این امکان را خواهند داشت تا خود به شکل بی واسطه به تولید محتوا برای هدست های واقعیت مجازی بپردازند. در کل شاید بتوان عملکرد این ابزار جدید را چیزی شبیه به نوع عملکرد بخش استیم ورک شاپ در نظر گرفت که از طریق امکانات فراهم آمده در آن، کاربران علاقه مند قادر به تولید ماد های گوناگون برای بازی های محبوب خود و به اشتراک گذاری آن ها با دیگران در این بخش از شبکه ی پر مخاطب استیم هستند. با این تفاوت که از طریق استفاده از قابلیت های موجود در ابزار Destinations Workshop Tools کاربران این ابزار به جای ساخت ماد برای بازی های کامپیوتری مبتنی بر واقعیت مجازی (با استفاده از هسته ی اصلی آن ها) خود به طور مستقل قادر به ساخت محتوا های مد نظر خود از قبیل ماد یا سایر موارد مشابه و اشتراک گذاری آن ها با دیگران هستند.

 vr

از جمله ویژگی های مهم ابزار Destinations Workshop Tools می توان به پشتیبانی این ابزار از تکنیک فوتو گرمتری اشاره کرد. به این معنی که با استفاده از تصاویر واقعی محیط (که حتی قادر به ثبت از طریق دوربین تلفن های هوشمند هستند) و انتقال آن ها به ابزار مذکور، می توان به استفاده از این تصاویر واقعی به منظور شکل دادن به پروژه های خیالی مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی در Destinations Workshop Tools پرداخت 

 

البته ابزار Destinations Workshop Tools در حال حاضر (از نظر نوع کاربرد و میزان امکانات فراهم آمده در آن) در حالت مقدماتی قرار دارد و ابزاری مبتنی بر بخش Early Access به شمار می رود. بنا بر این می توان امید داشت که در آینده ای نزدیک شاهد گسترش میزان امکانات این ابزار و توسعه ی کاربرد آن در میان مخاطبان تکنولوژی واقعیت مجازی باشیم. به خصوص این که شرکت Valve امکان استفاده از ابزار Destinations Workshop Tools را به شکل رایگان در اختیار افراد علاقه مند قرار داده است و به این ترتیب آن دسته از مخاطبان تکنولوژی واقعیت مجازی که در پی شکل دادن به تجربه های شخصی خود بر اساس قابلیت های این تکنولوژی نوین هستند، از طریق استفاده از این ابزار بدون هیچ مشکل خاصی قادر به انجام این کار خواهند بود. از سوی دیگر بنا بر ادعای مهندسان شرکت Valve ، ابزار Destinations Workshop Tools قادر به برقراری تعامل با تمامی هدست های واقعیت مجازی که از OpenVR پشتیبانی می کنند خواهد بود. بنا بر این علاقه مندان به استفاده از این ابزار بدون هیچ محدودیتی قادر به تهیه و کار کردن با آن خواهند بود. البته برای استفاده از قابلیت های مختلف ابزار Destinations Workshop Tools به منظور شکل دادن به پروژه های شخصی مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی، سیستم کامپیوتری استفاده کنندگان از این ابزار باید از حداقل مشخصات سخت افزاری لازم که جزییات آن را در سطور پایین مشاهده می کنید، بهره مند باشد.      

 

حداقل مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای بهره گیری از ابزار Destinations Workshop Tools :

 

  • سیستم عامل :  Windows 7 SP1 , Windows 8.1 or Windows 10
  • پردازنده :  Intel i5-4590 , AMD FX 8350 equivalent or better
  • کارت گرافیک :  NVIDIA GeForce GTX 970 , AMD Radeon R9 290 equivalent or better   
  • حافظه ی رم :  4 گیگا بایت
  • سایر موارد :  Video Output: HDMI 1.4 , DisplayPort 1.2 or newer

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید