با اتومبیل کانسپت شگفت‌انگیز مزدا آشنا شوید

0

گیگر :

شرکت مزدا مدت‌ها به عنوان تنها شرکت خودروسازی که در اتومبیل‌های خود از موتورهای دوار استفاده می‌کند، معروف بود. این روند تا سال 2012 ادامه داشت؛ اما در سال 2012 اتومبیل آرایکس-8 (RX-8) از بازار خارج شد. با این حال در نمایشگاه توکیوی امسال، این شرکت اعلام کرد قصد دارد موتورهای دوار را دوباره به بازار بازگرداند. اتومبیل کانسپتی که این شرکت در این نمایشگاه به نمایش گذاشته، این برنامه را تأیید می‌کند. با آرایکس-ویژن (RX-Vision) بسیار زیبا آشنا شوید.

اگرچه شرکت مزدا اعلام نکرد که زیر کاپوت این اتومبیل کانسپت چه خبر است؛ اما احیای موتور دوار در این اتومبیل به تنهایی می‌تواند بسیاری از افراد را هیجان‌زده کند. موتورهای دوار در زمینه رعایت استانداردهای مصرف بهینه سوخت و آلایندگی با برخی مشکلات فنی همراه هستند؛ اما این موتورها به دلیل ایجاد قدرت بسیار زیاد در یک اتومبیل کوچک معروف هستند؛ موتورهایی که مشابه بسته سبک‌وزنی هستند که نسبت به موتورهای سوپاپی، قطعات متحرک کمتری دارند.

غلبه بر این مشکلات کار ساده‌ای نیست، حتی برای مزدا. شرکت مزدا در نشست خبری اظهار داشت: آرایکس-ویژن رؤیایی از آینده است که مزدا امیدوار است روزی بتواند آن را محقق کند. یک اتومبیل اسپرت که از دیفرانسیل تمام چرخ بهره می‌برد و موتورش در قسمت جلو قرار دارد به همراه بخش‌های مبتنی بر طراحی زیبای کودو که تنها مزدا می‌تواند آن را تصور کند؛ اتومبیلی که از نسل بعدی موتور دوار SkyActiv-R برخوردار است.

اگرچه شرکت مزدا در حال حاضر اظهار داشته که امیدوار است این اتومبیل کانسپت را به واقعیت تبدیل کند؛ اما حضور این اتومبیل در نمایشگاه توکیو نشانه‌ خوبی است. در ادامه می‌توانید تصویر این اتومبیل را از تمام زوایا ببینید.

cover

پاسخ دهید