با ارزش‌ترین خودروهای سال ۲۰۱۶ را بشناسید

0

به تازگی سایت‌های خارجی لیستی از ۱۰۰ برند با ارزش جهان در سال ۲۰۱۶ را معرفی کردند. این لیست توسط مرکز تحقیقات Millward Brown و با بررسی ارزش شرکت‌ها انجام شده که گوگل با ارزش ۲۲۹ میلیارد دلار در رتبه نخست قرار گرفته است. اپل نیز با ارزش برند ۲۲۸.۴ میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار گرفته است. مایکروسافت نیز با ارزش ۱۲۱.۸ میلیارد دلار جایگاه سوم را به خود اختصاص داد. این رده‌بندی نشان می‌دهد که گوگل و اپل با فاصله زیاد بالاتر از رقبا باهم رقابت نزدیکی دارند.

در لیست زیر نام ۱۰ شرکت برتر دنیا را از لحاظ ارزش برند می‌بینید…

Tesla-Model_3-2018-800-01

۱۰-تسلا

تسلا که سال گذشته در این لیست جایی نداشت، امسال همه را سورپرایز کرده است. اگر چه تولید کننده خودروهای الکتریکی در لیست ۱۰۰ تایی برندهای با ارزش جهان قرار ندارد اما ارزش برند آن معادل ۴.۴ میلیارد دلار تخمین زده شده که باعث می‌شود این کمپانی جایگاه لکسوس را در رده دهم تصاحب کند.

Porsche-Macan_GTS-2017-800-01

۹-پورشه

پورشه نیز مانند تسلا در لیست ۱۰۰ تایی ها جایی ندارد و سال قبل نیز در لیست ۱۰ برند خودرویی با ارزش قرار نداشت اما امسال شرایط را تغییر داده و با ارزش برند ۴.۴ میلیارد دلاری در رده‌ی نهم قرا گرفته است.

Land_Rover-Range_Rover_Evoque_Ember_Edition-2017-800-01

۸-لندروور

ارزش برند لندروور برابر با ۴.۷ میلیارد دلار اعلام شده و همانند دو کمپانی قبلی در لیست ۱۰۰ برند با ارزش دنیا قرار ندارد و نسبت به ۵ سال قبل کمی افت داشته است.

Audi-TT_RS_Roadster-2017-800-01

۷-آئودی

آئودی نسبت به سال قبل ۶ رتبه افت داشته و در جایگاه هفتم قرار گرفته است. این کمپانی پرطرفدار و نامدار نیز با ارزش ۹.۵ میلیارد دلار در لیست ۱۰۰ برند با ارزش دنیا جایی نداشته است.

Nissan-Kicks-2017-800-01

۶-نیسان

نام نیسان به عنوان اولین خودروسازی در لیست ۱۰۰ برند با ارزش دنیا دیده می‌شود و با ارزش ۱۱.۵ میلیارد دلار در رتبه‌ ۹۲ قرار دارد. ارزش برند نیسان نسبت به سال گذشته ۱ درصد بیشتر شده است.

Ford-Mustang_Shelby_GT350-2017-800-01

۵-فورد

فورد نسبت به سال گذشته در لیست ۱۰۰ برند با ارزش جهان ۵ پله صعود داشته و رتبه ۷۵ را به خود اختصاص داده است. ارزش برند این کمپانی ۱۳ میلیارد دلار است که نسبت به سال قبل تغییری نداشته است.

Honda-Civic_Hatchback_Concept-2016-800-01

۴-هوندا

هوندا کمی هوشیارانه عمل کرد تا فورد این جایگاه را به خود اختصاص ندهد. هوندا در مجموع رتبه‌ی ۷۴ را در لیست جهانی دارد و ارزش این برند ۱۳.۲ میلیارد دلار تخمین زده شده که نسبت به سال قبل ۱ درصد کاهش داشته است. ولی در مجموع صعود ۴ پله ای را نشان میدهد.

Mercedes-Benz-SLC-2017-800-01

۳-مرسدس بنز

ارزش برند این کمپانی با سابقه ۲۲.۷ میلیارد دلار است و بنز با ۴ رتبه صعود در جایگاه ۳۹ با ارزش‌ترین برندها قرار دارد. ارزش برند مرسدس نسبت به پارسال ۴ درصد افزایش داشته است.

BMW-X6_M-2016-800-01

۲- بی‌ام‌و

این شرکت بهترین عملکرد را در بین آلمانی‌ها داشته و جایگاه ۳۳ را به خود اختصاص داد. ارزش برند ب‌ام‌و نسبت به سال پیش ۲ درصد افزایش یافته و ۲۶.۸ میلیارد دلار تعیین شده که نسبت به گذشته ۱ پله صعود کرده است.

Toyota-GT86-2017-800-01

۱- تویوتا

تویوتا در ۱۱ سال گذشته، ۹ بار رتبه اول را کسب نموده است. امسال، ارزش برند تویوتا به ۲۹.۵ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال ۲۰۱۵ رشدی ۲ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین این شرکت در مجموع ۲ رتبه بالاتر آمده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید