با اعتبارات دولتی به نتیجه نمی‌رسیم/کمبود 2 هزار و 500 تخت در استان البرز

0

وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح بیمارستان شهید رجایی؛

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور بیان کرد: نه اکنون بلکه 20 سال دیگر هم کمبودهای ما در حوزه سلامت برطرف نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه مراسم افتتاح بیمارستان شهیدرجایی استان البرز عنوان کرد: برای رسیدن به اهداف خود حداقل 90 هزار تخت بیمارستانی نیاز است که با اعتبارات دولتی نه اکنون بلکه 20 سال دیگر نیز به این هدف دست پیدا نمی‌ کنیم. 

 

وی ادامه داد: من 2 سال است این مطلب را بیان می‌کنم باید نمایندگان و دولت بپذیرند که نیاز به تصویب ساز و کار دیگری است تا جهش قابل توجهی صورت گیرد. 

 

هاشمی با بیان اهمیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افزود: راه رسیدن به اهداف حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و حمایت از بیمه‌هاست تا به مردم فشار نیاید. این سرمایه‌گذاری همچون در حوزه صنعت، آب، برق، گاز، تلفن و جاده باید در حوزه سلامت نیز تجلی پیدا کند. 

 

هاشمی تصریح کرد: امیدواریم در قالب تصویب بودجه‌های آینده و مصوبات برنامه ششم توسعه به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم. البته در استان البرز با اهداف فاصله زیادی وجود دارد، به این معنا که برای رسیدن به حد مطلوب نیاز به 10 برابر فعالیتی که تا کنون انجام شده نیاز است. 

 

وی ادامه داد: این دومین سفر ما به استان البرز است. طی سفر اول پروژه‌های بهداشتی اعم از 210 پایگاه و 67 مرکز جامع خدمات سلامت به بهره‌برداری رسید همچنین بالغ بر 2.5 میلیون نفر از جمعیت استان البرز تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار گرفته‌اند. 

 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید