با این ماده در خانه لایه‌برداری کنید

0

چای سبز ماده‌ای طبیعی و مفید است که علاوه بر خواص فراوانش، لایه‌برداری موثر و طبیعی برای پوست محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، بسیاری از افراد پوست‌هایی کدر و مملو از آکنه دارند که زیبایی صورت آن‌ها را کاهش می‌دهد و برای پاکسازی و لایه‌برداری هزینه‌های گزافی را متحمل می‌شوند. این در حالی است که می‌توان در چند دقیقه در خانه پوست را بدون صرف هزینه پاکسازی کرد.

برای این کار ابتدا پوست خود را بشویید و خشک کنید به طوری که کاملا تمیز شود. سپس دو لیوان آب جوش را بردارید و یک عدد چای کیسه‌ای سبز را در آن بیندازید. چند دقیقه آن را در همان حال بگذارید تا کمی خنک شود. سپس یک دستمال پارچه‌ای یا حوله‌ای کوچک را به آن محلول آغشته کنید و آن را به مدت دو دقیقه روی پوست صورتتان بگذارید.

مراقب باشید که آن را به اطراف چشم خود نزدیک نکنید. 3بار در روز این کار را انجام دهید و در هفته 3 روز این کار را تکرار کنید. بعد از یک هفته اثرات شگفت‌انگیز آن را تجربه خواهید کرد. سعی کنید قبل و بعد از انجام آن صورت خود را آب سرد مایل به خنک بشویید زیرا آب خنک سبب صفت شدن پوستتان می‌شود و از افتادگی آن جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، می‌توانید بعد از آن پوست خود را به مدت 5 دقیقه به سمت بالا ماساژ دهید. چای سبز خواص لایه‌برداری بسیاری خوبی دارد.

منبع: Healthy and Natural Life

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید