با بالاترین میزان خسارات تگرگ در آمریکا آشنا شوید! + عکس

0

576794

چند شب پیش، در شهر تبریز بارش شدید تگرگ باعث آب گرفتی معابر و خسارات سنگینی به مردم این شهر بزرگ شد. اما گفتیم تا صحبت در این خصوص داغ است، بهتر است به نمونه های خارجی این رویداد طبیعی در آمریکا نیز اشارهای کنیم.

صحبت از بالغ بر ۷ میلیارد دلار پرداختی طی سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ است. تگرگ تنها ذرات کوچکی از یخ که از آسمان فرود می‌آید نیست و می‌تواند باعث خسارت‌های سنگینی به خانه‌ها، کسب و کار و وسایل نقیله شود. به گفته موسسه بیمه امنیت بزرگراه‌ها، تگرگ‌ با اندازه بزرگتر از توپ بیسبال (که چند هفته گذشته در تگزاس نیز رخ داد) باعث شکشست شیشه‌ها، شکستن سقفها و فرو رفتگی در بدنه خودروهای بسیاری شد و میلیون‌ها دلار هزینه روی دست شرکت‌های بیمه گذاشت.

576789
گزارش به روزرسانی‌ شده ،حاکی از آن است که سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ پر هزینه‌ترین سال‌ها برای دریافت خسارات وارده ناشی از تگرگ بوده‌اند. بررسی‌ها خبر از ۷.۲۶ میلیارد دلار پرداختی به خسارت‌دیدگان طی این سال‌ها می‌دهد. تنها در سال ۲۰۱۱ رقم ۹۴۸.۳ میلیون دلار پرداختی به خسارت دیدگان ثبت شد که در سال ۲۰۱۴ به ۹۶۸.۹ میلیون دلار افزایش یافت. بنا به گزارش این موسسه، خسارات ناشی از تگرگ‌های همراه گردباد و همچنین خسارات وارده به موتورسیکلت‌ها در این ارقام لحاظ نشده‌اند. ارقام به دست آمده از بررسی داده‌های ۳۱ شرکت بیمه به دست آمده است و ایالات زیر بیشترین میزان خسارات ناشی از تگرگ را دارا هستند:

  1. داکوتای جنوبی
  2. نبراسکا
  3. اوکلاهاما
  4. کانزاس
  5. وایومینگ
  6. مونتانا
  7. کلرادو
  8. میسوری
  9. آیووا
  10. تکزاس

576793

576791

576792

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید