با تانک 500 اسب بخاری رضوانی آشنا شوید

0

با تانک 500 اسب بخاری رضوانی آشنا شوید

تابستان گذشته شرکت خودروسازی کالیفرنیایی رضوانی طرح خود برای تولید طیف جدیدی از خودروها را اعلام کرد. طبق اعلام رضوانی آنها قصد دارند خودروهای شاسی بلند لوکس با عملکرد فنی پرقدرت به بازار ارائه کنند. می توان حدس زد که رضوانی برای تولید خودروی شاسی بلند خود از خودروهای نظامی الهام گرفته است، که به عنوان مثال گزینه پکیج ضدگلوله می تواند یکی از مزیت هایی باشد که برای این خودرو در نظر گرفته خواهد شد. اما روز گذشته این شرکت تصمیم گرفت تا الاعات بیشتری در مورد SUV خود منتشر کند.

رضوانی برای اینکه بر الهام گرفتن خود از خودروهای نظامی برای تولید این SUV تأکید کند، اعلام کرد که نام خودروی شاسی بلند آنها “تانک” خواهد بود و در آینده ای نزدیک رونمایی خواهد شد. طبق گزارش سایت Motor1، تانک رضوانی دو گزینه برای موتور خود خواهد داشت: یک موتور استاندارد 3.6 لیتری V6 با قدرت 285 اسب بخار و 260 فوت-پوند گشتاور و دیگری با موتور 6.4 لیتری V8 با 500 اسب بخار و 430 فوت-پوند گشتاور. البته گزینه سومی نیز با قدرت بیشتر در سال 2018 به خط تولید اضافه خواهد شد. قابلیت 4 چرخ متحرک به صورت استاندارد در تمامی مدل ها فارغ از نوع موتور وجود خواهد داشت.

 برای اینکه تانک رضوانی به ریشه های نظامی خود نزدیک باشد، تجهیزاتی مانند دوربین حرارتی برای دید شب و پنل های بدنه تقویت شده در آن تعبیه شده است. رضوانی پیش تر در بیانیه خود، از پکیج ضد گلوله ای مجهز به شیشه های B6، پنل بدنه از جنس Kevlar و همینطور بانک سوخت از جنس Kevlar برای این خوردو، خبر داده بود.

در مجموع ما میدانیم که در این تانک، بدنه و فریم شاسی یکپارچه خواهند بود و تایرهایی مناسب برای هر جاده را دارا است. در حالیکه رضوانی گفته است که سیستم تعلیق کاملا مدرن برای این خودرو در نظر گرفته است، اما هیچگونه اطلاعات بیشتری درباره آن منتشر نکرده است. همچنین هیچ اطلاعاتی درباره تجهیزات داخلی خودرو نیز منتشر نشده است و تنها میدانیم که قابلیت حمل 5 سرنشین را دارد. نکته آخری که در مورد این خودرو هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد قیمت آن است که تا زمان رونمایی برای دانستن آن باید صبر کنیم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید