با جدید ترین ماد بازی Skyrim یک بازی کاملاً تازه را تجربه کنید

0

با جدید ترین ماد بازی Skyrim یک بازی کاملاً تازه را تجربه کنید

بی شک یکی از بهترین عناوینی که طی برگزاری کنفرانس اختصاصی Bethesda در نمایشگاه E3 امسال به هواداران دنیای بازی های کامپیوتری معرفی شد، نسخه ی باز سازی شده ای از بازی The Elder Scroll 5: Skyrim بود که قراراست به زودی در اختیار علاقه مندان به بازی های نقش آفرینی قرار گیرد. در این میان یکی از مهم ترین ویژگی های مثبت موجود در این بازی امکان پشتیبانی نسخه های کنسولی آن (علاوه بر نسخه ی مربوط به کامپیوتر های خانگی) از ماد های گوناگونی است که برای این بازی طراحی شده اند. با این حال شاید انتظار کشیدن برای ملاقات با نسخه ی ارتقا یافته از بازی Skyrim اندکی برای چشم انتظاران این اثر دشوار باشد. اما جای نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد. چرا که تا زمان عرضه شدن نسخه ی باز سازی شده از بازی Skyrim علاقه مندان به نسخه ی PC این اثر می توانند با ماد جدید مربوط به بازی Skyrim خود را سرگرم سازند. محصولی به نام Enderal که بازی Skyrim را به یک بازی کاملاً جدید تبدیل می سازد و بر این اساس حتی می توان آن را یک بازی مستقل و کامل (به لحاظ محتوای درونی موجود در آن) لقب داد.

معمولاً بسیاری از ماد های ساخته شده برای بازی های کامپیوتری گوناگون بدون اعمال تغییرات کلی در ساختار بازی مورد نظر، تنها ویژگی خاصی را در نسخه ی اصلی این آثار تغییر داده یا آن ها را جایگزین ویژگی های جدیدی می سازند. با این حال ماد Enderal (که حتی می توان آن را بازی Enderal هم خطاب کرد) کل بخش های موجود در بازی Skyrim را دگرگون ساخته و یک بازی کاملاً جدید را به مخاطبان خود عرضه می نماید. در واقع تمامی جنبه های مربوط به این بازی، از داستان آن گرفته تا بخش هایی از گیم پلی این اثر و حتی جنبه هایی از گرافیک هنری آن، به طور کامل با بازی Skyrim تفاوت دارند و شاید تنها شباهت این دو بازی با یکدیگر را بتوان در گرافیک فنی این دو اثر و هسته ی اصلی گیم پلی آن ها خلاصه کرد.

 enderal1

سازندگان ماد Enderal یعنی اعضای تیم مستقل SureAI چیزی نزدیک به 29908 ساعت (در مجموع نزدیک به سه سال و نیم) را صرف طراحی و تولید این ماد جالب کرده اند و به دگرگونی کامل دنیای Skyrim و تبدیل آن به دنیایی کاملاً جدید پرداخته اند. اگر چه وسعت دنیای بازی (ماد) Enderal کمتر از بازی Skyrim بوده و تعداد ماموریت های موجود در آن نیز نسبت به موارد مشابه در پنجمین نسخه از سری The Elder Scrolls محدود تر است، اما با این حال بنا به تایید سازندگان این ماد جدید، تجربه کنندگان Enderal بسته به نوع و سبک گیم پلی خود می توانند مدت زمانی ما بین 30 تا 100 ساعت گیم پلی مفید را در دنیای این بازی تجربه نمایند. گذشته از آن طراحان ماد (بازی) Enderal معتقدند که داستان این بازی از داستان تمامی نسخه های پیشین سری The Elder Scrolls (از جمله بازی Skyrim) قدرتمند تر بوده و با بهره بردن از ویژگی های برجسته ی روان شناختی و فلسفی در تار و پود خود، بسیار عمیق تر، گیرا تر و درگیر کننده تر از داستان بازی Skyrim (و همچنین سایر نسخه های موجود در سری The Elder Scrolls) جلوه می کند. علاوه بر آن تمامی شخصیت های حاضر در بازی Enderal به طور کامل صدا گذاری شده اند و از این لحاظ نیز می توان گفت که بازی ماد محور Enderal چیزی از یک بازی مستقل و کامل کم ندارد.

 enderal2

داستان بازی Enderal در دنیایی به نام وین رخ می دهد که اعضای گروه SureAI در تجربه ی پیشین خود یعنی ماد مفصل مربوط به نسخه ی پیشین از سری The Elder Scrolls (بازی Oblivion) که Nehrim – At Fate’s Edge نام داشت، برای ملاقات با آن زمینه چینی کرده بودند. در واقع دنیای به تصویر کشیده شده در بازی Enderal متشکل از سرزمین هایی با پوشش گیاهی مختلف خواهد بود که مناطق کاملاً متفاوتی نظیر کوهستان های سربه فلک کشیده، جنگل ها و دشت های سر سبز و مناطق کویری بی آب و علف را در بر می گیرد. بر این اساس شاید بتوان تنوع مناطق موجود در بازی Enderal را بیش از بازی Skyrim دانست. مناطقی که بخش های مسکونی موجود در هر کدام از آن ها از معماری منحصر به خود بهره می برند و ساختاری کاملاً متفاوت با بازی Skyrim خواهند داشت. از سوی دیگر نظیر همین تفاوت را می توان در گیم پلی بازی Enderal نیز مشاهده کرد. به عبارت بهتر اگر چه در هسته ی اصلی گیم پلی دو بازی Enderal و Skyrim شباهت های فراوانی را می توان یافت، اما در عین حال بخش های متعددی از گیم پلی بازی Enderal  نظیر ساختار مبارزات ، سیستم ارتقا یافتن تراز ، نوع کلاس های موجود در این بازی و همچنین قابلیت های مختلف مربوط به هر کدام از آن ها در کنار سایر موارد مشابه تا حد قابل توجهی متفاوت با بازی Skyrim طراحی شده است و در کل شاید بتوان گیم پلی بازی Enderal را شکل بهبود یافته و ارتقا یافته ای از گیم پلی بازی Skyrim قلمداد کرد. علاوه بر آن سازندگان بازی (ماد) Enderal به طراحی سیستم جدیدی در گیم پلی این بازی پرداخته اند که به مدد بهره گیری از آن بازیبازان خواهند توانست به ساخت خانه های مورد نظر خود در دنیای وین به شکل دلخواه بپردازند.

 enderal3

 پس از ماه ها کار مداوم بر روی طراحی و تولید ماد (بازی) Enderal ، روند تکمیل مراحل تولید این اثر تقریباً کامل شده است و بر این سازندگان آلمانی این بازی بالاخره تاریخ انتشار ماد (بازی) Enderal را اعلام نموده ند. بر اساس تایید گروه مستقل SureAI ماد (بازی) Enderal  ظرف یکی دو روز آینده و در تاریخی ما بین روز های اول تا سوم ماه ژوییه در اختیار علاقه مندان به آثار نقش آفرینی قرار خواهد گرفت. البته این تاریخ به انتشار نسخه ی آلمانی از بازی Enderal مربوط می شود و علاقه مندان به تجربه کردن نسخه ی انگلیسی این اثر باید تا پایان ماه ژوییه انتظار بکشند. ضمن این که برای تجربه کردن ماد Enderal نصب نسخه ی اصلی از بازی Skyrim بر روی سیستم های کامپیوتری اجرا کننده ی این ماد هم ضروری خواهد بود. در کل به نظر می رسد که ماد Enderal تجربه ای بسیار مناسب برای آن دسته از علاقه مندان به آثار نقش آفرینی خواهد بود که به بازی Skyrim بسیار علاقه مند بوده و در انتظار تجربه کردن اثر مشابهی با این بازی در دنیای بازی های کامپیوتری هستند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید