با خطرناک ترین شغل های آمریکا آشنا شوید

0

با خطرناک ترین شغل های آمریکا آشنا شوید

تا به حال فکر کرده اید سخت ترین کارهای دنیا کدام ها هستند؟ شاید برای پاسخ به این پرسش شغل هایی مانند کار در معدن یا خطوط تولید کارخانه های صنعتی بزرگ به ذهنتان برسد. حالا اگر به جای سخت ترین کار دنیا، سوال ما درباره خطرناک ترین کار دنیا باشد چطور؟ به نظرتان خطرناک ترین کارهای دنیا کدام ها هستند؟ موسسه آمار کارگران در آمریکا به همراه Business Insider بر اساس اطلاعات مرگ و میرهای 20 سال اخیر به ازای هر 100000 کارگر تمام وقت در این کشور فهرستی از خطرناک ترین مشاغل این کشور را تهیه کرده است که از شما دعوت می کنیم در ادامه برای بررسی آن با ما همراه باشید.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید در حال حاضر موسسات قانون گذاری متعددی در سراسر جهان وجود دارند که وظیفه آنها تهیه و تدوین قوانین برای حفظ امنیت کارگران است، اما با این حال بعضی از شغل ها هستند که با در نظر گرفتن تمام این مسائل باز هم بسیار خطرناک هستند. این فهرست به این صورت است:

10- کارگران ساختمانی:

در سال 2013 تعداد 220 نفر از کارگران ساختمانی در آمریکا به دلیل خطرات ناشی از کار کشته شده اند. کار ساختمانی در واقع به کارهای مانند بنایی، تمیزکاری و نظافت ساختمان، حفاری، نصب داربست ها و کارهایی که نیازمند ابزارهای مخصوص می شوند اشاره کرد.

9- کارکنان تجهیز و نگهداری خطوط برق:

سرانه مرگ و میر در این شغل 21.5 نفر به ازاری هر 100000 نفر است و آن را در رتبه نهم قرار می دهد. کارکنان تجهیز و نگهداری خطوط برق همان طور که از اسمشان پیداست به تعمیر و جایگزینی کابل های برق فشار قوی می پردازند.

8- کشاورزان:

سرانه مرگ و میر کشاورزان 22.9 نفر به ازای هر صد هزار نفر است و در سال 2013 تعداد 231 نفر در این شغل به دلیل اتفاقات رخ داده در کار کشته شده اند. این کارکنان عبارت اند از افرادی که به تهیه گندم و غله و همچنین محصولات لبنی می پردازند.

7- رانندگان ماشین های سنگین:

در سال 2013 بیش از 800 نفر به دلیل این شغل کشته شده اند. راننده های ماشین های سنگین کارشان مشخص است و رانندگی در مسیرهای طولانی برای توزیع محصولات از جمله وظایف آنهاست. به ازای هر یکصد هزار نفر راننده بیش از 23 نفر هر ساله کشته می شوند.

6- اپراتورهای ماشین های حفاری:

شاید همه فکر کنیم حفاری هم سخت ترین و هم خطرناک ترین کار دنیاست اما این شغل در رده ششم قرار دارد. به ازای هر 100000 نفر نزدیک به 27 نفر هر ساله در این شغل کشته می شوند. راه اندازی ماشین های حفاری برای به دست آوردن ذغال سنگ، آهن و کانی های معدنی و بارگیری آنها از جمله وظایف این شغل است.

5- جمع آوری کنندگان لوازم بازیافتی:

کارکنانی که به جمع آوری و دفن مواد بازیافتی می پردازند و این موارد را از کامیون ها تخیله می کنند صاحب پنجمین شغل خطرناک در آمریکا هستند و نرخ مرگ و میر آنها 33 نفر به ازای هر صد هزار نفر است.

4- تعمیرکاران سقف منازل و ساختمان ها:

میزان مرگ و میر در این شغل 40.5 نفر به ازای هر صد هزار کارگر است. در سال 2013 هفتاد و دو نفر از تعمیرکاران سقف منازل کشته شده اند. کار این افراد نیازی به توضیح ندارد و حتما می دانید چه خطراتی این افراد را تهدید می کند.

3- خلبانان:

از هر 100000 نفر خلبان 50 نفر هر ساله در حوادث مربوط به این شغل کشته می شوند. مهندسین پرواز و خلبانان هواپیماهای باری و مسافربری در سال 2013 بیش از 60 نفر کشته داده اند که آنها را صاحب سومین شغل خطرناک آمریکا می کند.

2- ماهیگیران:

شاید قرار گرفتن این شغل در رده دوم بسیار تعجیب بر انگیز باشد اما ماهیگیران با سرانه مرگ و میر 75 نفر به ازای هر 100000 نفر این رتبه را به دست آورده اند. گرفتن انواع ماهی ها و جانوران آبزی برای تامین غذای انسان ها و سایر جانوران از جمله وظایف این شغل است.

1- کارکنان چوب بری:

اما خطرناک ترین کار در آمریکا متعلق به چوب برها است. هر سال به ازای هر صد هراز کارگر این شغل بیش از 91 نفر کشته می شوند و در سال 2013 تعداد 59 نفر به دلیل حوادث این شغل جان خود را از دست داده اند. قطع درختان در نقاط مختلف آمریکا برای تامین چوب مورد نیاز در فعالیت های ساختمانی و تولید لوازم چوبی خانگی جزو وظایف چوب برهاست.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید