با خنک کننده های Master Liquid کولر مستر از گرما در امان باشید

0

با خنک کننده های Master Liquid کولر مستر از گرما در امان باشید

 کمپانی کولر مستر به عنوان یکی از قدیمی ترین برند های تولید کننده تجهیزات خنک کننده، خانواده جدیدی از خنک کننده های مایع را تولید نموده که MASTER LIQUID نامگذاری شدند. جدیدترین نسخه از فناوری FLOW OP که سبب افزایش راندمان و کارایی در خنک سازی پردازنده می شود، برای سری جدید واترکولر های COOLER MASTER به کار گرفته شده است. 

پردازنده های سوکت 2011 اینتل به دلیل توان مصرفی بالا و سایر مشخصات مرتبط، دمای بالاتری نسبت به پردازنده های سایر سوکت ها دارند و به همین دلیل از لحظه آغاز به کار سیستم باید حرارت آنها را کنترل کرد. خنک کننده های جدید کولرمستر به صورت اختصاصی برای چنین کاربردی طراحی شدند و از لحظه روشن شدن کامپیوتر شخصی به کنترل حرارت با بالاترین سطح عملکرد می پردازند. رادیاتور 240 میلی متری قابلیت نصب چهار عدد فن 120 میلی متری را در دو سمت خود دارد که همانند سایر واترکولر ها در جعبه این محصول، دو عدد فن وجود دارد و امکان افزودن 2 فن دیگر جهت افزایش کارایی نیز هست. فن های 9 پره موجود در جعبه واترکولر، طراحی دایره ای شکل دارند و کولرمستر ادعا می کند که سرعت این فن حداکثر 2000 دور در دقیقه است. بلاک و پمپ واترکولر همانند بسیاری از خنک کننده های مایع AIO در یک مجموعه قرار گرفته اند و پنل شفاف سطح بلاک در کنار دیود نوری آبی رنگ، ظاهر بسیار زیبایی به کامپیوتر شخصی شما می بخشد.

 سرعت پمپاژ کولانت در خنک کننده مایع MASTER LIQUID بین 1100 تا 3300 دور در دقیقه است و به طور متوسط نویز 12 دسی بل را ایجاد می کند. توان مصرفی پمپ در حدود 6 وات اعلام شده که این توان را از یک کانکتور 4 پین PWM دریافت می کند. با توجه به بهینه سازی های صورت گرفته، خنک کننده های جدید کولرمستر به میزان 40 درصد عملکرد بهتر نسبت به نسل گذشته ارائه می دهند که بخش قابل توجهی از این عملکرد به دلیل بهینه سازی فناوری FlowOp است. کمپانی کولرمستر از خانواده خنک کننده های جدید MASTER LIQUID دو مدل 120 و 240 را ارائه می دهد که به جز ابعاد رادیاتور و تعداد فن، تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند. نزدیک شدن پره های رادیاتور به مسیر حرکت کولانت سبب خنک سازی سریع تر مایع می شود و به این شکل نیز عملکرد خنک کننده افزایش می یابد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید