با دقت بخوانید! 9 مورد که از جذابیت شما کم میکند

0

با دقت بخوانید! 9 مورد که از جذابیت شما کم میکند

چگونه جذاب شویم؟ راز جذابیت برای زنان و مردان چیست؟ کلیدهای طلایی جذابیت کدامند؟ این موارد تیتر موضوعاتی هستند که برای جذابیت همیشه به آنها برمیخوریم. اما چه چیزی باعث میشود جذابیت ما کم شود؟ آیا اصلا چنین چیزی وجود دارد؟ پاسخ این سوال قطعا مثبت است! لیست زیر 9 مورد از رفتارهایی منفی را که باعث کاهش جذابیت میشود بیان میکند.

 

1- خواب آلودگی

هیچ یک از ما زمانی که خواب کافی نداشته باشیم آدم های خوش اخلاق و جذابی نیستیم. در سال 2012 تحقیقی انجام شد، محققان عکس افرادی که درشب قبل 8 ساعت خوابیده بودند و افرادی که 31 ساعت بیدار بودند را به مردم شرکت کننده نشان دادند. شرکت کنندگان نه تنها افراد بیخواب را خسته تر توصیف کردند بلکه در نظر آنها این افراد کمتر جذاب، کمتر سالم  و حتی غمگین بودند.

2- بدجنس بودن

در سال گذشته مطالعه ای در چین انجام شد. عکس تعدادی افراد معمولی همراه با کلمات “شایسته” و صادق” و عکس تعدادی دیگر با عنوان “بدجنس” و “شرور” به تعدادی مرد و زن تحویل داده شد. در پایان شرکت کنندگان به افراد بدجنس و شرور پایین ترین امتیازات را از نظر جذابیت داده بود.

3- انقباض زبان بدن

همانطور که ژست گرفتن و گسترش بدن یا به اصطلاح پر و بال باز کردن در هنگام صحبت به شما اعتماد به نفس و قدرت میدهد، جمع کردن بدن و حلقه زدن به سمت داخل باعث کاهش جذابیت میشود. افرادی که بدن خود را منقبض میکنند به نظر میرسد که نقطه ضعف خاصی داشته باشند.

4- استرس

نتایج مطالعه ای در سال 2013 نشان داد زنانی با سطح بالا از هورمون کورتیزول (عامل استرس) در نظر مردان جذابیت کمتری دارند. از طرفی داشتن سطح بالای هورمون کورتیزول و استرس کمتر نشانه ای از سلامت و باروری است. استرس در زنان و مردان به یک اندازه عامل عدم جذابیت است.

5- بیش از حد خوشحال یا مغرور بودن

شادی به طور کلی عامل جذابیت در زنان است، اما زنها به مردان بیش از حد خنده رو تمایل ندارند. در مقابل مردان مغرور به طور معمول جذاب هستند این درحالی است که مردها به دختران بیش از حد مغرور تمایل ندارند.

6- شوخ طبع نبودن

تحقیقات نشان داده است که افرادی بدون حس شوخ طبعی جذابیت بسیار کمتری نسبت به افرادی که در شوخ طبعی ماهرند دارند. افرادی با حس ضعیف شوخی طبعی در نظر مردان و زنان به یک اندازه غیرجذاب هستند.

7- تنبلی

جذابیت ربط مستقیمی به صفات مفید دارد. محققان با تحقیق برروی دانش آموزان یک کلاس دریافتند افرادی که از نظر تحصیلی در رنج متوسطی هستند جذابیت کمتری نسبت به بقیه دارند و بعد از آنها دانش آموزان تنبل کمترین میزان جذابیت را در نظر بقیه دانش آموزان دارند.

8- رفتار خیلی مشابه یا بیش از حد متفاوت

تحقیقات نشان داده است آدمهایی که از نظر رفتاری خیلی به یکدیگر شبیه و یا خیلی متفاوت باشند جذابیت کمتری برای همدیگر دارند. 


9- عدم صداقت

ممکن است شما هم وسوسه شده باشید که در مورد سن یا مقدار درآمدتان به دیگران دروغ بگویید. عدم صداقت چه به صورت هوشمندانه و چه به صورت نابخردانه، نادرست است. تحقیقات نشان داده است که داشتن صداقت اثر قابل توجهی بر جذابیت دارد و عدم صداقت هم در زنان و  هم در مردان باعث کاهش جذابیت میشود.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید