با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

0

در دنیا افرادی با شرایط فیزیکی متفاوت وجود دارند که با بیماری های عجیب و نادری دست و پنجه نرم می کنند.

احتمالا نام برخی از این بیماری ها را تا به امروز نشنیده اید اما متاسفانه چنین مواردی وجود دارند و زندگی روزمره گروه اندکی از جمعیت زمین را تحت تاثیر قرار می دهند. البته برخی روش های درمانی برای آنها ابداع شده اما در اغلب موارد، این بیماری ها هیچگونه درمانی ندارند و فرد مبتلا ناچار است که تا لحظه مرگ با آنها دست و پنجه نرم کند.

خون آشامی 

بسیاری معتقدند که سندروم خون آشامی یک خرافات است و این نام از هیولاهای اسطوره ای گرفته شده است اما یک  توضیح کاملا  پزشکی  برای سندروم خون آشامی و منشا این افسانه وجود دارد . 

در این سندرم در افراد تا به حال 200 نوع علامت مختلف دیده شده است  اغلب افراد مبتلا به این اختلال  از مشکلات پوستی  که ناشی از  حساسیت شدید  این افراد به نور است  رنج‌ می برند  همچنین در اکثر این  بیماران  مشکلات سیستم عصبی دیده می شود که می‌تواند منجر به وحشت ناگهانی یا  حمله به دیگران شود در این حالت ضربان قلب و فشار خون بالا می رود و حتی درد معده و استفراغ نیز ممکن اسنت به وجود آید.این شرایط  در بسیاری موارد می‌تواند مرگبار باشد  برخی از دیگر علایم این اختلال جنون ،کما و افسردگی است.

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

مرد درختی 

سندرم مرد درختی بیماری بسیار نادری است در این حالت بخشی از بدن بیمار مانند بدنه درخت می شود تا به حال  چندین مورد در نقاط مختلف جهان با این بیماری گزارش شده است اولین مورد در سال 2007 از اندونزی گزارش شد.

در این اختلال سلول های پوستی نمی تواند با یک زگیل پوستی مقابله کند و  و به محض به وجود آمدن این زگیل سریع در سراسر بدن گسترش می یابد و درنهایت توده بزرگی ایجاد می شود  زگیل های شایع اغلب در دست یا پا  و یا یک نقطه بدن به وجو می آیند اما این زگیل در همه بدن ممکن است به وجود آید و به سرعت به بقیه نقاط بدن گسترش می یابد.

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

مرد فیلی سندرم پروتئوس 

تعداد زیادی از مردم تا به حال اسم مرد فیلی را شنیده اند مرد فیل یک داستان یا افسانه نیست بلکه یک حقیقت واقعی است جوزف مرریک یکی از افرادی است که با سندرم پروتئوس مواجه است در افراد با این سندرم  استخوان پا یا دست بیش از حد بزرگ می شود و پوست این عضو بدن که گرفتار این سندرم شده همانند پوست فیل سفت و سخت می شود . این افراد با مشکلات حرکتی و لخته شدن خون مواجه هستند.

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

گرگینه ای یا سندرم گرگی

این سندرم یک بیماری است که موی بدن به سرعت در حال رشد است به طوری که این افراد شبیه گرگ به نظر می آیند احتمال به وجود آمدن  این سندرم  یک نفر از یک بیلیون نفر در جهان تخمین زده شده است  اما حقیقت این است که تا به حال 50  نفر با این اختلال شناسایی شدند. سندرم گرگینه ای یک بیماری ژنتیکی است که از زمان جنینی فولیکول های مو در پوست بیش از حد عادی به وجود می آیند و در نتیجه آن موی زیادی در سطح بدن فرد رشد می کند.

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

پنجه خرچنگی

یکی از شدیدترین بیماری های نقص عضو بیماری پنجه خرچنگی است این نقص عضو از زمانی جنینی به وجود می آید و بیمار با این شکل دست متولد می شود در این حالت کف دست به دو بخش تقسیم می شود و تعدادی انگشتان کوچک می شوند .

متاسفانه هیچ درمان و پیشگیری  برای این بیمار ی وجود ندارد زیرا یک شبکه پیچیده ای از استخوان ها و عضلات و اعصاب در این بیماران به وجود می آید که نمی توان آن را جراحی کرد .

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

چند انگشتی

یک بیماری نسبتا شایع در مقایسه با دیگر اختلالات عجیب است در افراد چند انگشتی تعداد انگشتان دست یا پا بیشتر از حد عادی است و یا یک یا چند انگشت بزرگتر از حد معمول رشد می کند برخی فکر می کنند داشتن انگشت بیشتر به عملکرد انسان کمک می کند اما اینطور نیست بلکه در این انگشت ها تراکم عضله و استخوان همانند انگشتان دیگر نیست برخی عمل های جراحی وجود دارند که می توانند برخی از این ناهنجاری ها را درمان کنند اما در موارد پیچیده تر جراحی نیز امکان پذیر نیست.

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

سندرم هایپردونتیا یا دندان زیاد

آیا از کجی یا فاصله بین  32 دندان خود ناراحتید باید به شما بگوییم که خوشحال باشید که بیماری دندان  هایپردونتیا ندارید در این سندرم در یک فک فقط 50 دندان رشد می کند تا جای که هیچ جایی در لثه خالی نمی ماند این بیماری بسیار نادر است اما 1 تا 4 درصد از امریکایی ها از این بیماری رنج می برند این بیماری هم در زنان به وجود می آید هم در مردان.

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

آنانسفالی

در آنانسفالی کودک بدون بخشی از جمجمه، مغز و پوست  سر متولد می شود . این یک اختلال جنینی در رحم مادر  است که به دلیل نقص در اتصلات عصبی است عمرکودکان با اختلال آنسفالی بسیار کوتاه است بیشترین طول عمر ثبت شده در کودکان با آنسفالی 3 سال است. یکی از دلایل اختلال انسفالی ویروس زیکاست. 

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

غول پیکری

جهش یا تومور در غده هیپوفیز بدن می تواند عامل  ترشح بیش از حد هورمون رشد  در بدن شود این هورمون نقش تنظیم کننده رشد را در بدن ایفا می کند  در برخی  از افراد میزان ترشح این هورمون دچار اختلال می شود بدن رشد بیش از حدی خواهد داشت  به طوری که قد و هیکل این افراد تفاوت زیادی با پدر و مادر خود دارد  این افراد به سندرم به اصطلاح “غول پیکری ” مبتلا هستند .

در سراسر جهان تا به حال 100 مورد گزارش شده است هر چند که ان افراد از لحاظ جسمی دچار بیماری خاصی نیستند اما این غول پیکری مشکلاتی مانند نبود ماشین سایز این افراد و  ورود و خروج مشکل به خانه هاست.

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

کور رنگی

یک  از اختلالاتی که برخی افراد با آن مواجه هستند اختلال کوری رنگی  است در این وضعیت عملا باعث می شود که افراد دارای کوررنگی همه چیز را شبیه به یک فیلم قدیمی سیاه  و سفید ببینند.

از هر 33 هزار نفر یک نفر دچار اختلال کور رنگی است در این افراد علاوه بر کور رنگی تاری دید نیز به وجود می آید و نور زیاد نیز موجب بدتر شدن دید آنها می شود.

در اختلال کوری رنگی اتصالات  شبکیه به مغز که داده ها را از چشم به مغز ارسال می کند دچار اختلال ارسال اطلاعات رنگ های دیده شده از چشم می شود به خاطر همین چشم هیچ رنگی را نمی تواند تشخیص دهد.

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید+ تصاویر

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید