با زوتوپیا، انیمیشن بعدی دیزنی برای کسب اسکار آشنا شوید

0

با زوتوپیا، انیمیشن بعدی دیزنی برای کسب اسکار آشنا شوید

کمپانی دیزنی در طول تاریخ خود همواره یکی از موفق ترین شرکت های سازنده فیلم، سریال و انیمیشن بوده است. بسیاری از ساخته های تحت رهبری این شرکت توانسته اند جوایز سینمایی مختلف را  به خود اختصاص دهند و به جز این، در خاطره مشترک چندین نسل به یادگار باقی بمانند. درباره انیمیشن های دیزنی می توان به این نکته اشاره کرد که هیچ یک از ساخته های این شرکت صرفا یک داستان ساده برای سرگرمی نیست و همه انیمیشن های دیزنی در دل خود مفاهیمی عمیق دارند. از جمله برترین آثار این شرکت در سال های اخیر می توان به انیمیشن های Up، Wall-E و در جست و جوی نمو اشاره کرد. دیزنی امسال نیز یک اثر بسیار زیبا را روانه پرده های سینما کرده که شانس بسیار زیادی برای درخشش در اسکار دارد.

انیمیشن زوتوپیا (Zootopia) یا باغ وحش آرمانی داستان شهری را روایت می کند که شخصیت های آن را حیواناتی در ظاهر انسانی (قادر به سخن گفتن) تشکیل می دهند. در این شهر همه حیوانات در ظاهری مدرن و به دور از قوانین جنگل در کنار هم زندگی می کنند. داستان اصلی درباره خرگوشی به نام جودی هاپ است که به عنوان اولین خرگوش افسر پلیس انتخاب شده و در حالی که رئیس پلیس شهر (که یک بوفالو است) توانایی های وی را دست کم گرفته، درگیر پرونده ای معمایی می شود که در آن برخی از شخصیت های شهر از حالت متمدن خارج شده و به اصل وحشی خود بازگشته اند و خطراتی برای سایر حیوانات به وجود آورده اند. او در این راه با روباهی به نام اوترتون آشنا می شود و به همراه او تلاش می کند در مدت زمان اندکی که به او داده شده پرده از این اتفاق بردارد.

زوتوپیا با وجود انیمیشن بودن داستانی بسیار گیرا دارد و ترکیب حیوانات با ویژگی های رفتاری و فیزیکی خاص آنها در ظاهری متمدن و شهری جذابیت این انیمیشن را دو چندان کرده است. زوتوپیا توسط بایرون هاوارد (کارگردان انیمیشن هایی نظیر گیسوکمند، بولت، برادر خرس، مولان و پوکوهانتس) و ریچ مور (سازنده انیمیشن رالف خرابکار) کارگردانی شده و بازیگران و چهره های سرشناسی همچون ادریس البا، جنیفر گودوین و شکیرا در آن به جای شخصیت های مختلف سخن می گویند. بودجه ساخت این انیمیشن 150 میلیون دلار بوده و در حال حاضر پس از 18 هفته از آغاز اکران، زوتوپیا موفق به فروش 340.75 میلیون دلاری در آمریکا و فروش مجموع بین المللی 1.020 میلیارد دلاری شده است. در ادامه می توانید تریلر این انیمیشن زیبا را مشاهده کنید:

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید